راه اندازی آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و آنالیز پروتئین

این اتفاق در کاشان با حضور معاون وزیر بهداشت رخ داد.

آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و آنالیز پروتئین دانشگاه علوم پزشکی کاشان با حضور یوسف پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

18710 631 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کاشان، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان امروز در مراسم افتتاحیه آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و اندازه گیری پروتئین دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: با راه اندازی این آزمایشگاه در آزمایشگاه، شناسایی و آنالیز پروتئین ها در این دانشگاه امکان پذیر شد.

گلمعلی حمیدی افزود: در این آزمایشگاه تشخیص دقیق و اندازه گیری اختصاصی میزان پروتئین در بافت های مورد بررسی امکان پذیر است و این روش علاوه بر نقش بالینی و بالینی، شرایط را برای انجام مطالعات آزمایشگاهی سلولی و مولکولی نیز تسهیل می کند.

وی گفت: با راه اندازی آزمایشگاه مهندسی ژنتیک و آنالیز پروتئین دانشگاه علوم پزشکی کاشان، امکان انجام تحقیقات در زمینه مهندسی ژنتیک، شبیه سازی و آنالیز پروتئین و همچنین طراحی و تولید نوترکیب فراهم می شود. واکسن ها و کیت های تشخیصی در آینده نزدیک.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: پیش از این محققان علوم پزشکی منطقه برای استفاده از این تکنیک باید از امکانات سایر دانشگاه ها استفاده می کردند و از این پس دانشگاه علوم پزشکی کاشان می تواند پاسخگویی به نیازهای آزمایشگاه پژوهشگران باید نمونه های آزمایشگاهی محققان سایر نقاط کشور را نیز اندازه گیری کند.

افتتاح مرکز فوریت های پزشکی پیروزان و مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم پزشکی، افتتاح مرکز جامع اطلاع رسانی پزشکان، بازدید از آزمایشگاه جامع تحقیقات و بررسی توانمندی اعضای هیات علمی پژوهشی این دانشگاه از جمله این موارد است. دیگران برنامه سفر یک روزه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کاشان بود.

  اشکان خطیبی «اسفندیار رویین تن» شد.

جمعیت نزدیک به 500 هزار نفری 2 شهر کاشان، آران و بیدگل تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.

شهرستان کاشان با بیش از 364 هزار نفر جمعیت در حدود 200 کیلومتری شمال اصفهان و آران و شهر بیدگل با بیش از 103 هزار نفر جمعیت در حدود 215 کیلومتری اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید