راهنمای تمیز کردن عینک آفتابی

پس راه حل چیست؟! چگونه لکه های شیشه عینک آفتابی را پاک کنیم؟ آیا راهی برای تمیز کردن عینک آفتابی وجود دارد که تمام آلودگی ها را از بین ببرد؟ در این مقاله به سوالات شما در این مورد پاسخ می دهیم و بهترین روش های تمیز کردن عینک آفتابی را به شما معرفی می کنیم.:

اگر می خواهید عینک آفتابی خود را تمیز کنید، چند نکته را هرگز فراموش نکنید!

دست هایتان را بشویید

قبل از تمیز کردن عینک آفتابی، ابتدا دستان خود را با یک ضدعفونی کننده دست مناسب بشویید و با حوله خشک کنید.. اگر دستان شما کثیف است، تمیز کردن عینک آفتابی ممکن است بیهوده باشد!

برای تمیز کردن لیوان از جریان آب استفاده کنید

توصیه می شود قبل از تمیز کردن عینک، آن را زیر جریان آب ملایمی نگه دارید تا گرد و غباری که روی شیشه وجود دارد و با چشم نمی بینید از بین برود.. حتماً از خود می پرسید که چه نیازی به این کار است؟ بهتر است بدانید که ذرات ریز گرد و غباری که روی عدسی عینک می نشیند، هنگام تمیز کردن عینک آفتابی، می تواند باعث ایجاد خط و خش روی آن شود و به مرور زمان آنها را به عینک آفتابی بی مصرف تبدیل کند.!

تمام قسمت های لیوان را تمیز کنید

شاید فکر کنید که تنها قسمت هایی از عینک که نیاز به تمیز کردن دارند، لنز هستند، در حالی که فریم عینک، لبه لنز و جایی که لنز با فریم برخورد می کند نیز نیاز به تمیز کردن دارد.. توجه داشته باشید که در جایی که لنز به فریم وصل می شود، چربی های پوست جمع می شوند و باید مرتباً تمیز شوند.

  انتقال جنجالی بازیکن پرسپولیس به استقلال - اندیشه معاصر

دو طرف عدس را بشویید و پاک کنید

فقط قسمت های بیرونی عینک نیست که کثیف و کثیف می شود. اما قسمت های داخلی لیوان نیز به مرور زمان کثیف می شود. بنابراین هنگام تمیز کردن عینک آفتابی باید دو طرف لنز و فریم آن را در نظر بگیرید.

شیشه را با پارچه مناسب تمیز کنید

اگر از دستمال های نادرست برای تمیز کردن عینک آفتابی خود استفاده کنید، نه تنها لنز تمیز نمی شود، بلکه پرز و گرد و غبار روی عینک می نشیند و فقط وقت خود را تلف کرده اید.! برای تمیز کردن عینک آفتابی معمولا دستمال های مخصوصی وجود دارد که به راحتی شیشه را تمیز می کند، اما می توانید از پارچه خشک و بدون پرز نیز استفاده کنید..

آیا آب داغ لکه های عینک آفتابی را از بین می برد؟

این واقعیت که آب گرم می تواند بسیاری از لکه ها و چربی ها را از بین ببرد، ممکن است ما را به این فکر برساند که آب گرم برای تمیز کردن عینک آفتابی نیز مناسب است. اما بهتر است به این نکته توجه کنید که معمولاً عینک آفتابی دارای مواد و ویژگی های خاصی است و آب داغ می تواند به برخی از آنها آسیب برساند..

تمیز کردن عینک آفتابی

چگونه عینک آفتابی خود را ضدعفونی کنیم؟

برای ضدعفونی کردن عینک آفتابی می توانید از الکل یا محلول آب و سفید کننده استفاده کنید. اما به ویژگی ها و مواد عینک و فریم آن توجه کنید; زیرا ممکن است ضدعفونی‌کننده‌هایی مانند الکل یا حتی سفیدکننده برای برخی از عینک‌ها یا فریم آن‌ها مناسب نباشند و پس از تمیز کردن لکه‌ها و کثیفی‌های عینک، ممکن است با لنزهای آسیب‌دیده و فریم خوردگی مواجه شوید.! همچنین استفاده از محلول آب و آمونیاک توصیه می شود. این محلول برای تمیز کردن عینک آفتابی و از بین بردن لکه ها به خوبی عمل می کند.

  ساداتی نژاد: افزایش جوجه کشی بیش از پروانه نامحدود است / خرید تضمینی مرغ و تخم مرغ

خرید عینک آفتابی

در دوران خرید عینک آفتابینکات زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، اما اگر نمی خواهید نگران تمیز کردن عینک آفتابی یا جنس لنز و فریم آن باشید، بهتر است از همان ابتدا به این موضوع توجه کنید.. معمولا جنس فریم عینک پلاستیکی یا فلزی است. مراقب باشید فریم فلزی عینک ضد زنگ است. لنزهاعینک آفتابی را می توان در مواد مختلفی تولید کرد و در دسترس قرار داد. لنزها معمولا دارای پوشش مناسب در برابر اشعه ماوراء بنفش، پوشش ضد خش، پوشش فتوکرومیک، پوشش ضد انعکاس و هر کدام از این روکش ها مواد و ویژگی های خاصی دارند و بهتر است در تمیز کردن عینک آفتابی به آن ها توجه کنید.. در اینجا چند توصیه مهم برای شما آورده شده است:

بایدها و نبایدها هنگام تمیز کردن عینک آفتابی

  • از گوشه لباس یا پیراهن خود استفاده نکنید. این می تواند باعث ایجاد خراش ها و لکه های اضافی روی عینک شود.

  • شیشه پاک کن برای تمیز کردن عینک آفتابی مناسب نیست!

  • از آب خیلی سرد یا خیلی داغ استفاده نکنید.

  • خمیر دندان ممکن است برای از بین بردن لکه ها از شیشه مناسب باشد، اما نباید حاوی مواد ساینده باشد، زیرا این مواد باعث خراشیدن شیشه می شوند..

نقطه پایان

تمیز کردن عینک آفتابی که بدون شک همه ما با آن روبرو بوده ایم، گاهی اوقات می تواند به دغدغه اصلی روز ما تبدیل شود و تمام افکار ما را به خود مشغول کند.. در این مقاله سعی شده است تا بایدها و نبایدها و نکاتی را که هنگام تمیز کردن عینک آفتابی باید رعایت کنید بررسی کنیم..

  قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند امروز شنبه 14 فروردین 1401 + جدول - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید