راهنمای انتخاب رنگ موی متناسب با چهره شما – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نو، شاید موهایتان را رنگ کرده اید و از نتیجه کار راضی نیستید؟ شاید دلیل آن این باشد که رنگ مویی که انتخاب می کنید مناسب رنگ پوست شما نیست، این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید دقیقا کدام رنگ مویی برای رنگ پوست شما مناسب است.

قبل از آزمایش نوع پوست خود، مطمئن شوید که از نور طبیعی استفاده می کنید، زیرا نور مصنوعی می تواند ظاهر پوست شما را به دلیل تغییر رنگ جزئی ناشی از انواع مختلف لامپ ها تغییر دهد. این راهنما یک گزینه عالی برای تشخیص درست پوست شما است. برای بررسی سریع، توصیه می کنیم کف دست خود را بالا بیاورید و به نوارهای بازو و مچ دست خود نگاه کنید. اگر رگ های شما آبی یا بنفش است، پس پوست سردی دارید. اگر رگ های سبز دارید، پوست گرمی دارید.

اگر واقعاً نمی‌توانید تشخیص دهید که رگ‌های بازویتان آبی یا سبز هستند، احتمالاً پوست خنثی دارید. اگر پوست خنثی دارید به شما تبریک می گوییم، زیرا هر یک از رنگ هایی که در زیر توضیح می دهیم باید برای شما مناسب باشند.

رنگ پوست را بشناسید

قبل از انتخاب رنگ مو، رنگ زمینه پوست خود را مشخص کنید. اکثر مردم در یکی از سه گروه قرار می گیرند: گرم، سرد و خنثی. تشخیص دقیق رنگ پوست گاهی اوقات می تواند کمی گیج کننده باشد، اما ترفندهایی وجود دارد که می تواند به شما در تشخیص دقیق تر کمک کند:

نکته 1: به دنبال رنگ های خاص باشید

 • پوست های روشن دارای زمینه زیتونی و صورتی و پوست های تیره دارای زمینه زرد و طلایی هستند. اگر آنها را در پوست خود نمی بینید، احتمالاً رنگ پوست شما خنثی است. با تشخیص رگه های رنگی روی پوست، می توانید از رنگ موهایی که مناسب آنهاست استفاده کنید.

نکته 2: از افراد مشهور و افرادی مانند شما کمک بگیرید

 • ترفند جالب دیگر این است که ظاهر صورت، رنگ پوست و چشمان خود را با یک سلبریتی ترکیب کنید. ببینید شبیه کدام بازیگر هستید و از او تقلید کنید. مثلا شما دوست عزیزی که شبیه نیکول کیدمن هستید، رنگ های بلوند خیلی رنگ پوست و چشم شماست، شک نکنید!
 • نکته 3: به مچ دست خود نگاه کنید

  • رگ ها و رنگ های سبز، قرمز، صورتی، زرد و آبی روی مچ دست شما نیز از بهترین گزینه ها برای تعیین رنگ موی مناسب شما هستند. اگر رگ های شما آبی و بنفش است، احتمالا پوست سرد و روشنی دارید و اگر رگ های شما سبز است، پوست شما گرم و تیره است.

  نکته 4: از چشم ها غافل نشوید

  • رنگ چشم نیز راهنمای خوبی برای انتخاب رنگ اجباری است. اگر رگه های طلایی (قهوه ای) در رنگ چشمان خود دارید، به این معنی است که پس زمینه پوست شما احتمالا گرم و تیره است. باید به فکر رنگ‌های گرم‌تر و تیره‌تر باشید و رنگ چشم‌های آبی و سبز نشانه رنگ‌های روشن‌تر برای شماست.

  نکته 5: گاهی اوقات تجربه و قوانین هم بد نیستند

  • گاهی اوقات انتخاب رنگی که با رنگ پوست شما تضاد داشته باشد به خوبی جواب می دهد. به عنوان مثال، اگر پس زمینه پوستی تیره و گرم دارید، رنگ های سردتر و روشن تر را امتحان کنید و بالعکس. البته انتخاب میزان و میزان کنتراست برای هر صورت و مو متفاوت است و باید به آن دقت کرد. اگر رنگ پوست صورت شما خنثی است و رگه های رنگی متفاوتی در آن وجود ندارد، بسیار خوشحال خواهید شد، زیرا هر رنگی روی صورت شماست.

  انواع رنگ ها در زیر توضیح داده شده است. با مقدمه شرح داده شده، انتخاب رنگ مو برای شما آسان تر خواهد شد. توجه کنید:

  بلوند سرد (بسیار روشن)

  • طیف رنگی که شامل بلوند روشن یا به اصطلاح سرد می شود، شامل پلاتینی، یخی، نقره ای، خاکستری، شنی و بژ است.

  طیف رنگی بلوند سرد یا خیلی روشن برای افرادی با پوست سفید با زمینه قرمز و قرمز مناسب است. زیرا رنگ یخی و سرد طیف روسی می تواند قرمزی پوست را خنثی کند. کارشناسان معتقدند اگر چشمان آبی یا خاکستری دارید، بلوند سرد و خاکستری نیز انتخاب خوبی برای شماست.

 • بلوند گرم (تیره)

  • طیف رنگی شامل طلایی، کاراملی، کهربایی و عسلی است.

  پوست های روشن با پس زمینه سرد به خوبی با رنگ های گرم مانند بلوند توت فرنگی، مسی، عسلی و طلایی هماهنگ می شوند. علاوه بر این، طیف رنگ بلوند گرم و تیره ترکیب خوبی برای افرادی با پوست زرد زیتونی خواهد بود. از طرف دیگر، رنگ‌هایی مانند بلوند خاکستری می‌توانند باعث ایجاد پوست مات و رنگ پریدگی شوند. برای پوست‌های تیره‌تر، انتخاب رنگ‌های روشن‌تر از طیف رنگی مانند بلوند کاراملی نیز مناسب است. این رنگ جلوه ای خاص و جذاب خواهد داشت.

  قرمز سرد

  • قرمز خالص، قهوه ای مایل به قرمز تیره و قرمز شرابی در طیف رنگ قرمز روشن قرار دارند.

  شاید کمی عجیب و غیرعادی به نظر برسد، اما رنگ موی قرمز برای کسانی که پوستشان قرمز است، انتخاب خوبی است. پوست رنگ پریده با راه راه های قرمز، با وجود این رنگ مو، درخشندگی خاصی پیدا می کند. کسانی که ترکیب گرمی از رنگ پوست با رنگ هلویی دارند نیز با انتخاب رنگ مو در زمینه قرمز خود را زیبا می کنند.

 • قرمز گرم

  • بلوند توت فرنگی، مسی، کهربایی، خرمایی، زنگ از طیف قرمز تیره هستند.
  بلوند مایل به قرمز یا آنچه آرایشگران به آن بلوند توت فرنگی می گویند برای پوست های روشن و خنثی بسیار مناسب است. در واقع آرایشگر شما باید ترکیبی از راه راه های سرد و گرم را در رنگ بندی در نظر بگیرد تا در عین داشتن رنگ کرمی، یک رنگ گرم مسی طلایی حاصل شود. تضاد قرمز ملایم گرم با رنگ های سرد روی پوست سفید کم رنگ جالب خواهد بود.

  در واقع رنگ قرمز روشن در ترکیب با پوست کم رنگ بسیار جذاب است. رنگ های قرمز تیره به پوست تیره تر رنگ سبزتری می بخشد. پس بهتر است این افراد به جای قرمز از قهوه ای مایل به قرمز روشن استفاده کنند.

  قهوه سرد

  • شکلات تیره، فندقی، قهوه ای مایل به قرمز و قهوه ای موکا به رنگ قهوه ای روشن تیره هستند.

  انتخاب رنگ مو با زمینه قهوه ای روشن بسیار چالش برانگیز و حساس است. تقریبا همه طرفدار این رنگ هستند. رنگ قهوه ای روشن برای کسانی که پوست تیره تری دارند خاص و زیبا می شود، زیرا به نوارهای زرد رنگ پوستشان حالتی درخشان می دهد. برای خانم هایی با پوست تیره و رنگ پوست قهوه ای تیره و قهوه ای رنگ مو قهوه ای موکا (نوع قهوه ای موکا) بسیار زیبا و خیره کننده می شود. اگر دسته بندی هایی از لهجه در آن وجود داشته باشد، عالی خواهد بود.

  قهوه داغ (تیره)

  • کاراملی، عسلی، قهوه ای طلایی، کهربایی، قهوه ای مایل به قرمز و دارچینی از جمله طیف های رنگی در قهوه ای تیره هستند.

  این رنگ ها برای کسانی که پوست نه سفید و نه تیره دارند مناسب است. در واقع این رنگ پوست بین دو طیف تیره و روشن است. با انتخاب این طیف رنگی افراد با چنین پوستی از حالت رنگ پریدگی و بی حالی خارج می شوند. مثلا خانم هایی که رنگ پوستشان زرد زیتونی و به اصطلاح گندمی است باید از رنگ موی قهوه ای کاراملی استفاده کنند، زیرا حالت زرد و زیتونی ترکیب زیبایی را برایشان ایجاد می کند. این رنگ روی موهایی با زمینه طبیعی تیره به خوبی کار می کند.

  سیاه سرد (نه خیلی تیره)

  • مشکی خالص، اسپرسو، آبی-مشکی و مشکی روشن از جمله رنگ های این طیف هستند.

  در دنیای رنگ مو، مشکی فقط یک گزینه ثابت و بدون تنوع نیست، بلکه تنوعی هم دارد. در واقع با وجود تیرگی، مشکی شلوغی در این رنگ وجود ندارد. کسانی که خیلی خیلی سفید هستند این رنگ مو را عجیب و غیرعادی می دانند. شاید بهتر باشد این رنگ را به افرادی که پوستشان نه خیلی سفید و نه خیلی سیاه است توصیه کنید. به عبارت دیگر گندم خودمان یا افرادی که پوست تیره تری دارند با این افراد فرق دارند. این رنگ مشکی می تواند هاله های رنگی مختلفی را به صورت ترکیبی داشته باشد.

  سیاه گرم (تیره)

  • قهوه ای تیره و قهوه ای موکای سیاه تیره قهوه ای های گرم با طیف رنگی سیاه گرم هستند.

  انتخاب رنگ مو در این طیف برای کسانی که پوست تیره دارند فوق العاده زیباست. اگر می خواهید مرزهای جذابیت را سریعتر پشت سر بگذارید، بهتر است کمی پس زمینه شکلاتی به این طیف رنگی اضافه کنید. افرادی که پوست سفید دارند و به دنبال رنگ موهای تیره تر هستند نیز با انتخاب رنگ موی مشکی گرمتر نسبت به طیف رنگی روشن تر، زیباتر به نظر می رسند.

  رنگ موی پاستلی

  • این رنگ مو محدوده خاصی ندارد و فقط قلب شما را دنبال می کند.
  رنگ های پاستلی شامل آبی، نارنجی و انواع رنگ های عجیب و غریب هستند که به تازگی وارد دنیای مد شده اند. در انتخاب این رنگ ها فقط باید نکات مشترک را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، پوست تیره تر، با رنگ های روشن، فرد را خسته کننده می کند. در حالی که رنگ‌های تیره‌تر و پررنگ‌تر چهره را شاداب‌تر می‌کنند. برای پوست‌های برنزه، می‌توانید رنگ‌های موی سرزنده‌تر و شاداب‌تر مانند قرمز یاقوتی و بنفش را نیز انتخاب کنید.

  آبی نیز برای افرادی که تم زرد دارند (با درخشش طلایی) انتخاب خوبی است. مهم ترین نکته ای که برای این نوع رنگ های لوکس باید در نظر داشت این است که سریع شسته شوند. برای حفظ ماندگاری این رنگ ها روی موها، بهتر است از شامپوهای رنگی برای محافظت از موهای رنگ شده استفاده کنید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253847

  سپاهان دست روی گزینه پرسپولیس گذاشت! - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید