راهبرد جدید اسرائیل حضور مستمر در مسجد الاقصی است/ خشم صهیونیست ها از مقاومت

گروه جهانی خبرگزاری آنا – معتبی اسماعیلی، در پی تشدید تنش ها بین فلسطینی ها و ارتش و نیروهای اسرائیلی، عملیات استشهادی حمایت چند تن از جوانان فلسطینی و گروه های مقاومت از عملیات های استشهادی، اوضاع در سرزمین های اشغالی و کرانه باختری به حدی داغ شد که منابع صهیونیستی این موضوع را به ریختن بنزین در آتش تعبیر کردند و از مقامات رژیم خواستند از تحریک مقاومت دست بردارند.

در همین حال، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه ای خواستار «انتفاضه بزرگ برای مردم فلسطین» در برابر حملات رژیم اشغالگر قدس و شهرک نشینان شد. آنها از مردم در همه جا خواستند تا به هر طریق ممکن علیه اسرائیلی ها قیام کنند و بدون توجه به اقدامات نیروهای اسرائیلی، روزهای پایانی ماه مبارک رمضان را در مجتمع بگذرانند. مسجد الاقصی برای اعتکاف. آنها معتقدند مردم فلسطین این قدرت را دارند که بار دیگر در دفاع از قدس و مسجد الاقصی به پا خیزند و حماسه دیگری را در فلسطین اشغالی رقم بزنند.

طرح جدید رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی بر اساس سیاست و استراتژی گام به گام اجرا می شود.

مشاهده چنین عزمی از سوی فلسطینی ها و همکاری گروه های فلسطینی با آنها موجب ترس مقامات عالی رتبه صهیونیستی شد و اندیشکده های نظامی رژیم صهیونیستی بدون شک به مقامات ارشد تل آویو هشدار دادند که با دم شیر بازی نکنند! این را می توان از گزارش روزنامه هاآرتص به نقل از منابع ارشد صهیونیستی دریافت: «اقدامات نیروهای اسرائیلی به ویژه در عملیات تل آویو برای دستگیری حازم قاسم، جوان فلسطینی، به یک رسوایی حرفه ای تبدیل شده است. حتی خوش شانس است که نیروهای خودی در این عملیات کشته نشدند!» با توجه به این روند و عملکرد کمتر مثبت نیروهای ویژه و ارتش، ما نباید تنش ها را در نوار غزه، بیت المقدس و کرانه باختری افزایش دهیم.

  رهبر انقلاب: انجام ماموریت اقیانوسی ناوگروه پانزدهم باعث افتخار کشور شد
راهبرد جدید اسرائیل حضور مستمر در مسجد الاقصی است/ خشم صهیونیست ها از مقاومت

فلسطینی ها این قدرت را دارند که بار دیگر در دفاع از مسجد الاقصی به پا خیزند و حماسه دیگری را در فلسطین اشغالی رقم بزنند.

چهار عملیات استشهادی در یک ماه گذشته در قلب سرزمین های اشغالی شوک بزرگی برای اسرائیل بود. بدون شک سلسله عملیات جوانان فلسطینی برای شهادت در اعماق سرزمین های اشغالی نویدبخش روزهای مقاومت و حماسه برای فلسطینیان و افزایش نگرانی های جدید در مورد امنیت مقامات ارشد صهیونیستی است. این نگرانی را می توان در اظهارات ایهود بن حیم، مستشرق برجسته صهیونیست مشاهده کرد که در کانال 12 صهیونیستی گفت که اسرائیل به دلیل ترس از عواقب جنگ، از انجام عملیات نظامی گسترده در جنین در کرانه باختری و اردوگاه آن خودداری کرده است. عملیات اورشلیم، مانند نوار غزه. علاوه بر این، راه اندازی چنین عملیاتی وضعیت در کرانه باختری و نوار غزه و بیت المقدس را به میزان قابل توجهی بدتر خواهد کرد.


بیشتر بخوانید:

مسئله فلسطین چهره واقعی مدافعان حقوق بشر را به ما نشان می دهد

نشست نمایندگان ویژه و سفرای کشورهای اسلامی در واکنش به هتک حرمت مسجدالاقصی


در هر صورت، ادامه انتفاضه کنونی امکان پذیر است و می تواند قیام فلسطینی ها را از کرانه باختری به دیگر شهرها و سرزمین های اشغالی گسترش دهد. نباید فراموش کرد که در سرزمین های اشغالی در سال های 1987 و 2000 دو انتفاضه وجود داشت و در دهه اخیر نیز نشانه هایی از انتفاضه سوم وجود داشت و همیشه این سوال مطرح است که آیا انتفاضه جدید فلسطین در حال وقوع است؟

نقشه گام به گام صهیونیست ها در قدس اشغالی

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران خبرگزاری آنا در گفت و گو با خبرنگار منطقه غرب آسیا گروه جهان در پاسخ به این سوال گفت: صهیونیست ها در حال برنامه ریزی برای حضور دائمی شهرک نشینان در مسجدالاقصی هستند و این طرح و راهبرد جدید آنهاست.

راهبرد جدید اسرائیل حضور مستمر در مسجد الاقصی است/ خشم صهیونیست ها از مقاومت

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران

وی افزود: طرح جدید دشمن صهیونیستی بر اساس سیاست و استراتژی گام به گام اجرا می شود؛ مسلمانان. دشمن صهیونیستی تلاش زیادی برای تقسیم مناطق مختلف قدس انجام داده و در تلاش است در باب الرحمه کنیسه بسازد. خشم صهیونیست ها از قدرت مقاومت در سال های اخیر کاملاً واضح است، حرمت بیت المقدس را زیر پا گذاشته اند.

برخی کشورهای عربی صلح در اورشلیم را پیش شرط آغاز بازسازی غزه می دانند

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با تشریح رویکرد اعراب به این موضوع، روی صحنه رفت و ورق زد تا رژیم صهیونیستی با واسطه‌ها به اوضاع قدس اشغالی پایان دهد. متأسفانه می بینیم که کشورهای اسلامی جنایات رژیم فاسد اسرائیل را می بینند و در برابر آن سکوت می کنند. آیا می توان آنها را مسلمان نامید; کسانی که به کشتار کودکان بی پناه فلسطینی واکنشی نشان نمی دهند و در برابر جنایات دشمن صهیونیستی سکوت می کنند.

ابوشریف در روز جهانی قدس نیز گفت: پیروزی انقلاب اسلامی موهبتی الهی است چرا که در فضای کنونی نمی توان با تصمیم گیری مستقل ساختاری مستقل تشکیل داد و خداوند باید ما را یاری کند. پس دلایل زیادی برای توجه به محور فلسطین داریم، عشق به ایمان، عشق اسلامی، اشغال فلسطین، نسل کشی، انتقال مهاجران و اخراج آنها از فلسطین از جمله این دلایل است. اهمیت روز قدس به ارزش والای این مکان افتخار که مهد انبیا، معراج پیامبر اکرم (ص) و مکانی است که خداوند برکت داده است، بازمی گردد.

انتهای پیام/4033/

دیدگاهتان را بنویسید