راز شکست محمدرضا در جهان بلگراد

راز شکست محمدرضا در جهان بلگراد

دارنده مدال طلای المپیک توکیو در کشتی فرنگی، بی دقتی را تنها دلیل شکست مقابل نماینده صربستان در وزن 67 کیلوگرم دانست و گفت: همه حریفان را با اقتدار شکست دادم اما سرعت اجرای این هوادار باعث شد حریف در فینال پیروز شود. .

محمدرضا گرا گفت: مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان امسال برای من پایان خوشی نداشت زیرا با وجود شکست دادن رقبا در دیدارهای تدارکاتی، در دیدار فینال به دلیل سهل انگاری مدال طلا را از دست دادم.

وی ادامه داد: در دیدار فینال با وجود اینکه 4 امتیاز از حریفم پیش بودم، سعی کردم زودتر این مبارزه را به پایان برسانم، اما در اجرای فن کمربند دچار خطای محاسباتی شدم و در یک لحظه بی دقتی امتیاز را به او دادم. حریف من و نمی توانم بعدا آن را جبران کنم. این عجله در اجرا به تنهایی به قیمت مدال طلا تمام شد.

وی بیان کرد: مسابقات جهانی بلگراد امسال از سطح فنی بالایی برخوردار بود و همه تیم ها با تمام توان برای قهرمانی در بلگراد حضور داشتند. با توجه به اینکه این مسابقات در صربستان برگزار شد، طبیعتا فضای مسابقات برایم سخت بود.

دارنده مدال طلای المپیک 2020 توکیو و جام جهانی 2021 اسلو درباره برنامه های خود نیز بیان کرد: یکی از مهم ترین مسابقات سال آینده مسابقات کسب سهمیه المپیک است که تیم ها با اعضای کامل در آن شرکت خواهند کرد و به همین دلیل کار سختی خواهیم داشت. وظیفه ای پیش روی ماست..

وی در خصوص «محمد بنا» در مبارزات فرنگی گفت: نمایندگی محمد بنا در مبارزات فرنگی روشن و شفاف است و افتخار مبارزه را نیز به نوعی مدیون او هستیم.

  پیشنهاد جدید رژیم صهیونیستی به لبنان در خصوص مرزهای آبی

دارنده مدال نقره جهان از بلگراد درباره علت ناکامی محمدعلی (برادرش) در دسته منهای 77 کیلوگرم نیز گفت: فقط باید گفت که شانس با او نبود و به مدال نرسید. برای حضور در جام جهانی سال آینده قطعا روی نقاط قوت و ضعف خود کار خواهیم کرد.

مسابقات جهانی کشتی آزاد و آزاد از 10 تا 18 سپتامبر (19 تا 27 شهریور) در بلگراد پایتخت صربستان برگزار شد. تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در این رقابت ها ۲ مدال نقره از محمدرضا گرا در وزن ۶۷ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم و یک مدال برنز از محمدهادی ساراوی در دسته ۹۷ کیلوگرم کسب کرد.

پنجم علیرضا نجاتی در وزن 63 کیلوگرم و ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم شدند. پوجا دادمرز، مهدی محسن نژاد، محمدرضا مهتری، محمدعلی گرا و پیمان پاستم نمایندگان اوزان 55، 60، 72، 77 و 82 کیلوگرم از دور مسابقات حذف شدند.

نماینده کشورمان در جهان پس از استراحت در دور اول در مرحله مقدماتی مبارزه کرد که در مرحله دوم صفرامانتور اسماعیلف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله هان سو ریو دارنده مدال طلای جهان از کره جنوبی را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گارزا در این مرحله جانی کتسوریانی از گرجستان را در 3 دقیقه ابتدایی با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد.

گریام دارنده مدال طلای جهان و المپیک در فینال وزن 67 کیلوگرم به مصاف مته نمش دارنده مدال برنز جهان از صربستان رفت. مرد یخی فدراسیون جهانی کشتی با برنامه ریزی و آرامش همیشگی در نبرد فینال مسابقه را آغاز کرد و در 30 ثانیه اول با فرود حریف با اشتباه 2 امتیاز را از آن خود کرد و سپس به سمت کنده حریف صرب رفت. با روشن کردن حریف داور امتیازی دریافت نکرد و با چالش مربیان، هیئت داوران 2 امتیاز دیگر را به نماینده کشورمان دادند. او در 3 دقیقه اول با نگه داشتن سر و گردن حریف به او اجازه حرکت نداد.

  طرح مردمی سازی مدیریت در دستور کار مجلس قرار گرفت

او در ابتدای وقت دوم سعی کرد کمر خود را کم کند اما با خطای خطرناک وارد زمین شد و اجازه نداد سوبلس را به نمس بزند اما حریف صربستانی 2 امتیازی شد. در ادامه نمس صربستان که با برنامه ریزی و آنالیز دقیق در وقت دوم به تشک رفت، امتیاز اخطار گرفت و با اجرای برداشتن امتیاز خود را به 5 رساند.

قهرمان المپیک چندین بار تلاش کرد تا از کمر او بگیرد و ناکام ماند و حتی داوران توانستند به حریف صرب تذکر دهند که این کار را نکرد. در ثانیه های پایانی دیگر رمکی برای نماینده کشورمان باقی نمانده بود و در پایان با نتیجه 5 بر 4 این نبرد را واگذار کرد و به مدال نقره رسید. نمش با کسب این طلا چهارمین طلای صربستان را در پیکارهای قهرمانی جهان کسب کرد.

نمس، حریف صربستان در فینال، مقام سیزدهم المپیک توکیو، برنز جهان در سال 2019، طلای اروپا در سال 2021 و برنز امیدهای اروپا در سال 2016 را در اختیار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید