رئیس سازمان سنجش: 1401 سوال کنکور با محتوا خواهد بود – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر عبدالرسول پورعباس روز شنبه در نشست خبری با محوریت شرایط و نحوه برگزاری آزمون سراسری سال 1401، اظهار داشت: ارتقای امنیت بروشورها و پاسخنامه ها به گونه ای است که یک بروشور عمومی و 2 داوطلب، به شرکت کنندگان در کنکور سراسری کتاب های تخصصی با یک پاسخ عمومی و 2 پاسخ تخصصی داده می شود.

وی ادامه داد: در سال 1401 به سمتی حرکت می کنم که مشخص و شفاف باشد و قصد ما این است که کنکور را به گونه ای انجام دهیم که حداقل استرس وارد داوطلبان شود.

پورعباس با بیان اینکه تغییرات کنکور 1401 بر اساس دو قانون مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی است، افزود: شاهد عبرت خواهیم بود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاثیر 40 درصدی نتایج تحصیلی این آزمون توضیح داد: تأثیر 40 درصدی به عنوان تأثیر مثبت کنکور 1401 اعمال می شود.

پوراباس افزود: طی سه سال آینده آزمون ها به صورت کاملا هوشمند و الکترونیکی طراحی می شود. این تست های هوشمند برای حفظ امنیت، ایجاد آرامش، ایجاد انگیزه و کاهش استرس برای داوطلبان کنکور طراحی شده است.

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه تاکنون موارد تقلب و دروغ در مورد کنکور توسط این سازمان شناسایی شده است، گفت: گروه حراست آزمون هم اکنون کار خود را آغاز کرده و امنیت کتب و پاسخنامه ها ارتقا یافته است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257919

  مهناز افشار زیاده روی کرده! / چقدر بد لباس پوشیدی؟! + عکس - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید