رئیس جمهور: همه سواحل اشغال شده توسط بوروکراسی باید فوراً به نفع مردم آزاد شوند – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سید ابراهیم رئیسی امروز در دیدار با نخبگان، علما، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم که در سالن شهدای ناجا رشت برگزار شد، اظهار کرد: موفقیت من و همکارانم این است که صراحتا و روشن فکر کنم، شرایط کرونری اجازه نمی دهد که به همه مردم در جوامع روستایی و شهری خدمت کنم.

رئیس جمهور افزود: امروز نکات مهمی از سوی نمایندگان مجلس بیان شد. استان گیلان دارای ممتازهای فراوانی است، ممیزات افراد برجسته و سرشناس که نه تنها برای گیلان، بلکه برای ایران و جهان اسلام شناخته شده است و ما از کردار و برکات آنان بهره برده ایم.»

رئیسی گفت: میرزا کوچک خان، آیت الله بهجت، آیت الله محمدی گیلانی، بزرگان و سرداران گیلانی درگذشته و خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران از شاخصه های کشور و استان هستند. همچنین متفکرانی که می شناسیم و با روحیه انقلابی خود مظهر زحمات و خدمات فراوانی بوده اند، همه فرهیختگانی که امروز کردار و سیره و رفتارشان پیشروی ماست، گنجینه ارزشمند این استان محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه گیلان دارای نیروی انسانی ارزشمندی است، افزود: نیروهای موثری در این استان داریم که می توانند منشأ تحول باشند. همچنین دارایی های ملموسی مانند معادن، صنایع، جنگل ها و دریا را داریم که می توان آنها را احیا کرد و مشکلات استان و منطقه را حل کرد. استان گیلان نیز نقش کلیدی در پیوستن به شانگهای، ESO یا اتحادیه اوراسیا دارد که باید آن را بشناسیم و از آن استفاده کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: باید در کنار منطقه آزاد تولید و صادرات شکل بگیرد و گردشگری تقویت شود. اگر به این هدف نرسیدیم باید در آن تجدید نظر شود. در بازدید امروز به نظر می رسید که باید به تمرکز اصلی برگردیم. به گفته مقام معظم رهبری، امروز مسئله کشور تولیدکننده رفع موانع و رونق تولید است.

آیت الله رئیسی افزود: زیرساخت های اقتصادی استان که نیمه تعطیل یا تعطیل است در اولویت قرار دارد. یکی از اولویت های ما در استان رفع موانع تولید و فعال سازی چرخ های تولید و واحدهای نیمه تعطیل است. در آخرین سفرم به این استان در بازدید از برخی از کارخانه ها بسیار متاسف شدم که با محوریت محصولات گیلان تعطیل شدند اما امروز در دومین سفرمان دیدیم که سالنی ساخته شد و تولید خط تولید کرد. که باید برای رسیدن به مرحله تولید تسریع شود.

  پارلمان محرمانه بودن اموال مقامات را حذف می کند

وی با تاکید بر اینکه اشتغال پایدار جوانان هدف ماست و باید در روستاها برای رفع مشکلات خانواده ها ایجاد شود، گفت: گیلان با عنایات الهی خود اگر از این نعمت ها به درستی استفاده نشود برای کفار نعمت است با گوهررود و رودخانه های زرود به درستی اگرچه ممکن است منبع جواهرات باشد نه رودخانه ای برای انتقال فاضلاب! قرار است فردا کارگروه احیای این دو رودخانه و تالاب برای رسیدگی به موضوع این سه بند تشکیل شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: این دوربرگردان و تالاب باید سریعا احیا شود و مردم حتما کمک خواهند کرد. رودخانه ها باید جواهرات و طلای خود را بازیابند تا از پتانسیل خود به درستی استفاده کنند. نکته دیگر بحث کشاورزی است، گیلان مرکز کشاورزی است، پس باید به دنبال علم باشیم و پیوند دانشگاه و صنعت، کشاورزی، بازار، اقتصاد، تولید، واردات و صادرات را برقرار کنیم و کار ما باید علم محور باشد. .

وی تاکید کرد: این دولت در حال تشکیل اتاق فکر خود در دانشگاه است و برای حل مشکل کشور، شهرستان و استان باید از پژوهش های دانشگاهی بهره برد.

رئیسی گفت: در بحث آب و کشاورزی و افزایش بهره وری باید برنامه های دانشگاهیان مفید باشد. در اینجا نیز به استاندار و مدیران تاکید می کنم که باید روابط نخبگانی را بین افراد مجرب و متخصص مشخص کنند و این ارتباط امتیاز بزرگی برای کشور است.

وی بیان کرد: باید نسبت به حفاظت از جنگل ها حساس باشیم، تمامی سواحل این استان و سایر استان ها که در تصرف دستگاه های اجرایی و دولتی است باید به سرعت به نفع مردم آزاد شود. هیچ نهاد دولتی اجازه اشغال ساحل را ندارد و باید عقب نشینی کند تا دریا برای همه مردم استفاده شود. امکان تصاحب بخشی از ساحل توسط همه دستگاه ها به تنهایی وجود ندارد و باید به سطح قانونی بازگردند.

  در حضور رهبر معظم انقلاب بر لزوم شناخت دقیق جامعه دانشگاهی از مشکلات کشور تاکید شد.

رئیسی با اشاره به کشاورزی ادامه داد: روستاها به برکت انقلاب از نعمت راه، آب، برق، گاز و خانه بهداشت مدارس برخوردار شده اند، اما اقتصاد روستا آنطور که باید فعال نیست و روستاییان ما اذعان دارند که کشاورزی نیست. به سادگی غیر کشاورزان دلسرد می شوند، بنابراین مهم است که از خرید محصولات کشاورزی اطمینان حاصل شود، به عنوان مثال. کشاورزان و کشاورزی باید مورد حمایت و توافق قرار گیرند. حوزه صادرات یا استفاده داخلی مشخص است. بازاری در منطقه وجود دارد، این استان بهترین چای را تولید می کند و به دلیل طعم آن عده ای تمایلی به مصرف چای خارجی ندارند، اما این چای در داخل آن به درستی شناخته نشده و در انبار می ماند و قابل مصرف نیست! چرا این محصول نباید به درستی استفاده شود این موضوع مهمی در حوزه امنیت غذایی است که باید به آن توجه شود.

وی در خصوص انتصاب مدیران در دولت سیزدهم نیز گفت: موضوع دیگر برای مدیرانی است که می خواهند در بخش های مختلف تحول ایجاد کنند، باید تاثیرگذار باشند، مدیرانی که پایه گذار شرایط فعلی هستند نباید وضعیت را ادامه دهند. امروز به مدیران تاکید می کنم و مجدداً در شورای اداری متذکر می شوم که برای تغییر وضعیت به نفع مردم، تولید، اشتغال و اجرای احکام، باید مدیران جوان، موثر، تحول آفرین و با نگرش تحول آفرین منصوب شوند. انتظار جامعه از دولت این است که با انتصاب مدیران مؤثر، انقلابی و مردمی، وضعیت موجود را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه باید به مسائل فرهنگی توجه کنیم، تصریح کرد: گردشگری در گیلان در پرتو حفظ ارزش های اسلامی است که باید شکوفا شود، حفظ و گسترش فرهنگ دینی استان و تشکیل مجموعه فرهنگی حول محور شخصیت میرزاکوچک خان و آیت الله. بهجا E لازم است; آیت الله بهجت یکی از سرمایه داران بزرگ معنوی روی کره زمین است که نه تنها باید نام سد باشد، بلکه باید به اندیشه های ایشان به عنوان دنیایی انسان ساز نگاه کرد. ما شخصیت های همه جانبه ای داریم که باید الگو باشند. کار فرهنگی در این استان مهم است ما بدنسازان و اندیشمندان خوبی از علمای انقلابی داریم و باید از این ظرفیت در بحث فرهنگی متناسب با سبک زندگی اسلامی استفاده کنیم.

  اخذ وام ازدواج بدون ضامن / مبلغ جدید وام ازدواج اعلام شد - اندیشه معاصر

رئیسی گفت: فرهیختگان و عزیزان امروز در شرایطی هستیم که علاوه بر کاری که تاکنون انجام شده اما در چارچوب گام دوم باید عقب ماندگی آن را جبران کرد. زمانی که شخصیتی مانند حاج قاسم در منطقه ای حضور داشت، پتانسیل خود را شناخت و از آن استفاده کرد و در منطقه ای که قاتلانش برای همیشه نفرین شده اند، تبدیل به اسطوره و قهرمان مبارزه با تروریسم شد. در چارچوب گام دوم، با توجه به اینکه این فرصت های توسعه و هر حرکتی برای تولید و پیشرفت در کشور اراده نیروهای انقلابی و مقابله با دشمنان است، باید چنین حرکت انقلابی، جهشی و جهادی صورت گیرد. شرایط باید سامان یابد و احساس خوبی است که نباید به شرایط موجود راضی باشیم و باید شرایط را به نفع رهنمودهای مقام معظم رهبری، بیان گام دوم و آرمان های انقلاب تبیین کنیم.

وی ادامه داد: برای استخدام زنان سرپرست خانوار باید شرایط زندگی آبرومندانه را فراهم کنیم. بحث رشد جمعیت و پیری جمعیت این استان یکی از معضلاتی است که تلاش فراوان مردم را می طلبد. و مسئولیت بپذیرید و راه حل های درست را ارائه دهید.

رئیس جمهور گفت: در گام دوم و نیاز به تغییر، همه باید نقش آفرینی کنند و دولت با کمک همه دستگاه ها و فرهیختگان بسیج و ارتش و همه کسانی که در خدمت نظام هستند. نظام می داند که این وظیفه اوست که مردم را آزاد کند.»

وی گفت: امروز در بازدید از مرکز صمد (سامانه ارتباطی دولت) و امید مردم به ارائه مشکلات، نامه‌ها باید توسط دستگاه‌ها پیگیری شود و دولت‌ها نیز باید به این امر توجه کرده و نتیجه را به مردم اطلاع دهند. با امید زندگی کنید و خدمتگزاران نظام می توانند این امید را ایجاد کنند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257580

دیدگاهتان را بنویسید