رئیس جمهور روز ملی جمهوری ارمنستان را تبریک گفت

30733 547 فقط خبر

خجت الاسلام رئیسی در پیام های جداگانه ای فرا رسیدن عید ملی این کشور را به رئیس جمهور و نخست وزیر ارمنستان تبریک گفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سید ابراهیم رئیسی در پیامی به نیکول پاشینیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان با تبریک سالروز استقلال و عید ملی این کشور خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران قفقاز در چارچوب سیاست همسایگی خود برای روابط با کشورهای منطقه اهمیت ویژه ای قائل است و قفقاز ارمنستان را کشوری دوست می داند و آماده است تا با بهره گیری از مرزهای مشترک تاریخی، روابط همه جانبه مبتنی بر منافع متقابل را تعمیق بخشد. با این کشور

رئیس جمهور با تاکید بر رویکرد اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای همسایه، بر اهمیت رایزنی مستمر در موضوعات مورد علاقه کشورها تاکید کرد.

رئیسی همچنین در پیامی جداگانه به واهاگن خاچاتوریان رئیس جمهور ارمنستان با تبریک سالروز استقلال و عید ملی این کشور تصریح کرد: دو ملت ایران و ارمنستان با فرهنگ و تاریخ مشترک همواره مسیر رشد و کمال را در کنار یکدیگر طی کرده اند. .

رئیس جمهور در این پیام ابراز امیدواری کرد که در آینده با تکیه بر پیوندهای قدیمی و بهره گیری از مرز مشترک تاریخی و در فضای حسن همجواری، روابط همه جانبه بر اساس منافع دو ملت گسترش و تحکیم یابد. .

انتهای پیام/

  «خیانت» یک تلاش شیمیایی ناموفق برای زنده نگه داشتن دنیای تولید فیلم - تفکر مدرن است

دیدگاهتان را بنویسید