رئیس جمهور باید از فرصت سازمان ملل برای حمایت از حقوق مردم ایران استفاده کند

30542 881 فقط خبر

دبیر شورای نگهبان گفت: امیدواریم رئیس جمهور از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای حفظ حقوق مردم مسلمان ایران استفاده کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه 30 شهریور 1401) در جلسه این شورا که با حضور فقها و فقها برگزار شد، در سخنانی پیرامون به مراسم باشکوه اربعین گفت: اربعین شهادت امام حسین است که الف را پشت سر گذاشتیم. جمع کثیری از ارادتمندانش در مسیرهای پیاده روی کربلا حضور یافتند و از فضای معنوی این مراسم پربرکت بهره بردند.

وی افزود: البته ما و جمع کثیری که به هر دلیل نتوانستیم در این محفل بزرگ مذهبی حضور پیدا کنیم غبطه خوردیم و دل های مشتاق و مشتاق خود را به این راه روشن فرستادیم.

آیت الله جنتی اجتماع میلیونی اربعین را مظهر تحقق وعده های الهی دانست و با بیان اینکه هر اتفاقی بیفتد بر عظمت این پدیده جهانی می افزاید، از مردم و مسئولان عراقی به خاطر این مهمان نوازی سخاوتمندانه و از همه کشور تشکر کرد. موسسات و گروه های مردمی کشورمان از تلاشگرانی که در حفظ آرامش، امنیت و سلامت زائران اربعین قدردانی و تشکر کرد.

وی در ادامه با تسلیت ایام سوگواری نبی مکرم اسلام، حضرت امام حسن (ع) و حضرت امام رضا (ع) آغاز هفته دفاع مقدس و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را عزت و امنیت ذکر کرد. وی با بیان اینکه امروز ملت ایران مرهون تلاش آنهاست، گفت: حقیقت این است که پاسداشت مقدس نه تنها بخشی از تاریخ ایران اسلامی است، بلکه سبک زندگی مبتنی بر ایثار، گذشت، شجاعت و اخلاص است.

  شهید صیاد شیرازی نمونه ای بی بدیل از سرباز مطیع ولایت بود

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: اگر این هشت سال مایه مباهات است به دلیل حاکمیت این سبک زندگی در جامعه ایران اسلامی است. الان هم هر چه جامعه ما به این سبک زندگی نزدیکتر شود امکان کسب پیروزی و تکرار چنین افتخاراتی بیشتر می شود.

وی از رسانه ها و نهادهای فرهنگی خواست تا به تبیین و ترویج سبک زندگی جامعه ایرانی در دوران دفاع مقدس به عنوان نسخه شفابخش مشکلات کشور بپردازند.

آیت الله جنتی تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی از دشمنی با این مردم شریف دست برنداشته اند، بلکه نوع دشمنی تغییر کرده و امروز عرصه های فرهنگ و اقتصاد عرصه جهانی استکبار علیه ایران اسلامی و مسئولان و مردم است. باید به قدرت خداوند تکیه کرد و با فداکاری و اخلاص دشمن را در این نبرد شکست داد.

دبیر شورای نگهبان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سفر پرباری را برای وی آرزو کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید از همه فرصت ها برای اعلام حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد، افزود: امیدواریم رئیس جمهور محترم از این فرصت برای حفظ حقوق مردم مسلمان ایران استفاده کند. او سخنگوی ملتی است که هرگز آبروی خود را زیر پا نمی گذارد و تسلیم سلطه جهانی نمی شود.

آیت الله جنتی در پایان به حضور برخی از اعضای شورای نگهبان در راهپیمایی اربعین عراق اشاره کرد و برای آنان توفیق الهی را خواستار شد.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید