رئیس جمهور: امروز نمی خواهند فاطمه شناخته شود – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم بزرگداشت روز زن در سالن اجلاس سران گفت: باید شخصیت فاطمه زهرا(س) را شناخت. اگر فاطمه شناخته شود شب قدر فهمیده می شود.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه مقامی ملکوتی دارد که علم به این مقام جز اولیای خدا غیر ممکن است. ما حقیقت نام حضرت فاطمه را به نام ام ابیها نمی دانیم. او دارای معانی، صفات و اسماء ملکوتی بسیار والای حضرت فاطمه است، اما شخصیت فاطمه دست یافتنی است. باید به سیره فاطمی توجه کنیم. خطبه جامع فاطمه عطار از قرآن، علی، عدالت و نجات انسان می گوید. هر کس این خطبه را بفهمد، راه و رسم زندگی را یاد می گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به مراحل زندگی حضرت فاطمه (س) و دفاع از ولایت و جهاد نورانی آن، خاطرنشان کرد: فاطمه دوست و دشمن را شناخت و نقاب را از چهره نفاق کنار زد. او یک نمونه کامل برای یک زن است. فاطمی مقام عالی دارد که باید شناخته شود. فاطمه عطار به اذن خدا که فدک است از پیامبر هدیه ملکوتی گرفت و دیگر موهبت ملکوتی ایشان تسبیحات حضرت زهرا است که ما داریم. تمام هستی در این تسبیحات قرار گرفته است. حضرت فاطمه سرچشمه همه خوبی هاست.

رئیسی افزود: امروز نمی خواهند فاطمه به رسمیت شناخته شود و الگوی جامعه شود و در دنیا برای این منظور تلاش می کنند. دنیا به دنبال درک فقدان یک زن و جبران آن است. تمدن اسلامی از جلوگیری از دست دادن زنان و خشونت می گوید تا زن و مرد دچار بی هویتی نشوند.

  وزارت کشور: صدور کارت یارانه نان کذب است

رئیس جمهور افزود: احترام واقعی به زنان مربوط به زنان ماست. هویت واقعی زن باید در نظر گرفته شود. خداوند برای رسیدن به کمال بین زن و مرد فرقی نمی گذارد. برای مقابله با آسیب های اجتماعی که گریبانگیر ما زنان می شود، توجه به هویت زنان و ارتقای شخصیت زنان در خانواده و جامعه ضروری است. از سوی دیگر، به رسمیت نشناختن حقوق و مسئولیت های زنان شاید یکی از بزرگترین چالش های زنان باشد.

وی خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند که بانوان مربی در جامعه تاریخ ساز و مدنی هستند و این یک واقعیت است. زنان نقش مهمی در حفاظت مقدس داشتند. پیروزی ها مدیون نقش زنان است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253839

دیدگاهتان را بنویسید