رئیس جمهور از علی اف برای سفر به ایران – اندیشه معاصر دعوت کرد

به گزارش پایگاه تحلیلی اندیشه معاصر، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان به دیدار روسای جمهور دو کشور و همچنین سفر وزیر راه جمهوری اسلامی ایران به باکو و سفر وزیر امور خارجه اشاره کرد. دفاع آذربایجان در برابر ایران

امیر عبداللهیان ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهوری اسلامی ایران به رئیس جمهور آذربایجان، دعوت دکتر رئیسی از رئیس جمهور آذربایجان برای سفر به ایران را ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به تفاهم‌نامه‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای مشترک بین دو کشور و سایر قراردادهای همکاری بین دو کشور اشاره کرد و بر اجرای هر چه سریع‌تر این توافق‌ها تاکید کرد.

امیر عبداللهیان از همکاری دولت آذربایجان در انتقال تعداد زیادی از ایرانیان زندانی در آذربایجان به ایران قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که به زودی کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور در باکو تشکیل شود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان از ما خواست تا در صدور روادید بین دو کشور به ویژه برای دانشجویان و تجار ایرانی تسهیل و تسریع شود.

امیر عبداللهیان همچنین با اشاره به سفر آتی گروه دوستی پارلمانی کشورمان به باکو، ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های پارلمان‌های دو کشور به موازات همکاری‌ها در سایر زمینه‌ها توسعه و گسترش یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به استان های شمالی کشور بر توسعه همکاری ها بین استان های مرزی دو کشور تاکید کرد.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در این گفتگوی تلفنی با ابراز خرسندی از توسعه همکاری های دو کشور در ماه های اخیر از تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور خبر داد. .

  علت اصلی پیری زودرس چیست؟ + درمان - اندیشه معاصر

وی همچنین از پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان استقبال و آمادگی خود را برای برگزاری کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور در باکو اعلام کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با استقبال از دعوت همتای ایرانی خود برای سفر به تهران، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک به ایران سفر کند.

وی همچنین به دیدار روسای جمهور دو کشور در آبان ماه اشاره کرد و بر پیشبرد و اجرای توافقات صورت گرفته بین روسای جمهور دو کشور و اجرای طرح ها و پروژه های مشترک بین دو کشور تاکید کرد.

بایراموف دیدار اخیر دو رئیس جمهور در عشق آباد را تاریخی خواند و سلام رئیس جمهور آذربایجان را به دکتر رئیسی ابلاغ کرد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257539

دیدگاهتان را بنویسید