رئیسی وارد آستانه مرکز قزاقستان شد

برای شرکت در ششمین نشست سران کشورهای عضو کنفرانس سیکا؛

42190 441 فقط خبر

رئیس جمهور که برای شرکت و سخنرانی در ششمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس “سیکا” و به دعوت همتای قزاقستانی خود به قزاقستان رفته بود، با استقبال علی خان اسماعیل اف وارد آستانه پایتخت این کشور شد. و سفیر جمهوری اسلامی ایران.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برای شرکت در ششمین نشست سران کشورهای عضو «کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی» عصر چهارشنبه به وقت محلی وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد. در آسیا (SICA).
رئیس جمهور در این سفر دو روزه علاوه بر حضور و سخنرانی در ششمین اجلاس سران سیکا، با تعدادی از سران کشورهای حاضر در این نشست نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا، به عنوان گردهمایی برای تقویت همکاری ها با تمرکز بر تضمین صلح، امنیت و ثبات در قاره کهن، در حال حاضر دارای 27 عضو اصلی و 8 کشور و 5 سازمان منطقه ای و بین المللی به عنوان ناظر، اعضای اینها کنفرانس هستند

ششمین نشست سیکا با حضور روسای جمهوری ایران، عراق، قطر، قرقیزستان، فلسطین، روسیه، تاجیکستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان و ازبکستان در آستانه برگزار می شود و ریاست جمهوری قزاقستان برعهده آن است.

یکی از مهمترین اهداف ششمین اجلاس SICA بررسی و تصویب ارتقای ساختار آن از یک کنفرانس به یک سازمان منطقه ای و بین المللی خواهد بود. در این زمینه، قرار است بیانیه ای تحت عنوان “بیانیه آستانه در چارچوب تحول SICA” مورد تایید رهبران کشورهای عضو قرار گیرد. با تایید سران، روند ارتقای ساختار و تشکیلات و شرح وظایف و ترتیبات منطقه ای از وضعیت فعلی به یک سازمان منطقه ای تمام عیار تبدیل می شود.

  چهل و سومین سالگرد شهادت ژنرال کارنی در حال برگزاری است.

رئیسی از ابتدای فعالیت دولت مردمی به منظور گسترش روابط تجاری، همکاری های اقتصادی و ارتقای سطح روابط سیاسی با کشورهای همسایه از کشورهای تاجیکستان، روسیه، قطر و عمان بازدید و علاوه بر 2 سفر به ترکمنستان، پس از وقفه 20 ساله از آخرین سفر رئیس جمهور رئیس جمهور ایران شهریورماه امسال برای شرکت در بیست و دومین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در شهر تاریخی سمرقند این کشور به ازبکستان سفر کرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید