رئیسی: روابط با روسیه را در چارچوب روابط راهبردی حفظ می کنیم/ پوتین: حجم تجارت بین دو کشور در ماه های اخیر به خوبی افزایش یافته است

1084740 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، سیدابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در آخرین قسمت از برنامه سفر خود به ترکمنستان در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: کشور آماده است و روند اجرای این توافقات در حال انجام است. .
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران تعاملات و روابط خود با روسیه را در چارچوب روابط راهبردی دنبال می کند، افزود: روابط دو کشور در زمینه همکاری های تجاری و انرژی در سطح بالایی قرار دارد اما با توجه به حوزه های موجود در دو کشور، این روابط هنوز پتانسیل زیادی برای گسترش دارند.
دکتر رئیسی بر لزوم حمایت دو طرف از تقویت کریدور شمال – جنوب تاکید کرد و گفت: ایران و روسیه ظرفیت خوبی برای همکاری های انرژی از جمله سوآپ دارند.
رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه سازوکارهای لازم برای تقویت روابط بانکی و پولی ایران و روسیه باید به طور مرتب تقویت شود، گفت: مبادلات مالی دو کشور باید در چارچوبی مستقل باشد که نظام مالی غرب را گسترش دهد تا هیچ کشوری نتواند. اعمال نمی شود نفوذ و کاهش سرعت.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز با ابراز خرسندی از اینکه ششمین اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر فرصت دیدار با آیت الله رئیسی را به وی داد، خاطرنشان کرد: در ماه های اخیر حجم روابط تجاری و اقتصادی دو کشور به خوبی افزایش یافته است، این راه باید ادامه یابد.
پوتین همچنین از پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان برای تقویت همکاری های دو کشور در زمینه انرژی از جمله سوآپ استقبال کرد.
رئیس جمهور روسیه از آیت الله رئیسی خواست سلام گرم ایشان را به حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری برساند.

  فوری و مهم فرهاد مجیدی تغییرات مهم در ترکیب استقلال در مواجهه با نساجی + جزئیات - تفکر مدرن

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید