رئیسی: حضور رژیم صهیونیستی در هر محیطی امنیت آنجا را تضعیف می کند/ جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است که دوست روزهای سخت همسایگان است

1084711 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی بعدازظهر چهارشنبه در ادامه برنامه سفر خود به ترکمنستان با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد. او بیشتر از آنها می دانست.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ظرفیت موجود در دو کشور بسیار بالاتر از سطح کنونی روابط دو کشور است، گفت: استفاده بهینه از این فرصت ها برای گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، ضروری است. حوزه های فرهنگی و تجاری.»

رئیسی با اشاره به سابقه روابط دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران در روزهای سخت ثابت کرده است که دوست همسایگان خود است و هرگز دوستان خود را در سختی ها تنها نمی گذارد.

رئیس جمهور در ادامه به توانمندی های کشورمان در سطح بالایی در زمینه خدمات فنی و مهندسی از جمله در حوزه انرژی و عمران اشاره کرد و گفت: برای گسترش همکاری های دو کشور و همچنین مناسب است. برای توسعه تعاملات کشورهای ساحلی خزر.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه پرتنش است و به هیچ وجه به نفع امنیت منطقه نیست، افزود: امنیت در منطقه تنها با همکاری جمهوری اسلامی ایران محقق می شود. منطقه و همسایگان خزر.

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان نیز گفت: پس از دیدار قبلی خود با رئیس جمهور کشورمان در حاشیه اجلاس سران اتحادیه اروپا در عشق آباد، ارتقای روابط دوجانبه و افزایش سطح همکاری های دو کشور تسریع شده است.

انتهای پیام/

  مسکو گام های مثبتی برای کمک به رفع تحریم ها برداشته است

دیدگاهتان را بنویسید