رئیسی: تلاش می کنیم عقب ماندگی های توسعه استان همدان را جبران کنیم

1089521 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جمع پرشور مردم شهرستان همدان با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب از این شهرستان به دار. المومنین و دارالمجاهدین، ایمان به خدا و مبارزه در راه حق دو ویژگی است.برز از مردم همدان یاد کرد و گفت: همدان به راستی زادگاه مردان و زنان عالم، فقها، فیلسوفان، شاعران است. و شخصیت های معروفی چون عین القدات حمدانی، بوعلی و باباطاهر و علمایی که نه تنها در استان همدان بلکه در جهان اسلام تأثیرگذار بودند.

رئیس جمهور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این استان به ویژه سردار شهید همدانی و جانباز جانباز میرزا محمد سلقی افزود: در واقع ایستادگی، مقاومت، رشادت و بصیرت مردم استان همدان در دوران دفاع مقدس است. دشمن را ناامید کرد و امروز وظیفه همه ماست که در پیشگاه شهدا بایستیم.» خانواده محترمشان و مجاهدان و قربانیان دین مبین اسلام و انقلاب.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بحمدالله چهره همدان و روستاهای آن تغییر کرده است، تصریح کرد: علی رغم همه تلاش ها وجود دارد. هنوز تاخیر دارد که به فضل الهی با کمک و نظارت مردم و فرهیختگان و صاحب نظران جبران خواهیم کرد.

رئیسی در ادامه مشکل کم آبی را از مشکلات استان همدان برشمرد و افزود: به مسئولان استانی از جمله آقای استاندار ماموریت داده شد تا در اسرع وقت برای رفع مشکلات اولویت دار استان از جمله مشکلات برنامه ریزی و اقدام کنند. مشکل کم آبی

  نوری: تمام پولی که برای رتبه بندی 1401 و 1402 نیاز دارد + منبع مالی برای رتبه بندی - اندیشه معاصر

رئیس جمهور رونق تولید، شکوفایی صنایع و توسعه دانش در کشاورزی را از مهم ترین اولویت های کشور برشمرد و تاکید کرد: واحدهای صنعتی نیمه تعطیل یا تعطیل باید هر چه سریعتر به چرخه تولید بازگردند. فعال شدن صنایع استان و همچنین بخش کشاورزی و دامپروری باعث ایجاد اشتغال بیشتر و رفع نگرانی مردم از مشکل بیکاری خواهد شد.

رئیسی با اشاره به هدف گذاری استانداری برای ایجاد 27 هزار شغل در همدان تا پایان سال جاری، افزود: با توجه به اینکه بیکاری یکی از دغدغه های جدی ما و مردم این استان است، از مدیران استانی تقاضای ایجاد 40 هزار نفر را دارم. مشاغل در همدان.برنامه ریزی کنید و با فعال سازی واحدهای تولیدی و همچنین توسعه کشاورزی با تغییر الگوی کشت به این هدف دست یابید.

رئیسی همچنین به مشکل مسکن زوج های جوان و مستاجر در استان اشاره کرد و گفت: جهش تولید مسکن از ضروریات کشور و تکلیف قانونی دولت است. در این زمینه به استاندار منطقه و وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده ام که کار را جدی بگیریم. از سوی دیگر با توجه به تمایل جوانان به ایجاد تعاونی می توان از ظرفیت آنها استفاده کرد و با واگذاری زمین دولتی و ارائه تسهیلات، بخش قابل توجهی از نیاز مسکن استان همدان را برطرف کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه برنامه های دولت بدون همکاری، همراهی و همراهی مردم به نتیجه نمی رسد، تاکید کرد: افتخار می کنیم که در حل مشکلات کشور از حمایت مردم برخورداریم و در عرصه های مختلف باعث شکست بیشتر دشمن خواهد شد. .

  8000 تن فقط نیم کیلو پاستا! - اندیشه معاصر

رئیسی با اشاره به توصیه اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به مردم و احترام به یکدیگر، تصریح کرد: خطاب به مردم عزیز همدان همواره در دولت و در جلسات شوراهای اداری کشور تاکید کرده ام. استان ها، اهمیت مردم و توجه به خواسته های مردم و نیازهای آنان، این یکی از مهم ترین وظایف دولت است و شعار دولت مردمی را باید با تلاش همه مسئولان عینی و عملی یافت.

رئیسی رضایت و شادی مردم را یکی از مهمترین وظایف دولت دانست و می افزاید: تمام تلاش دولت بر این است که مبانی فساد اقتصادی را اصلاح و روابط ناسالم در ساختار اداری را از بین ببرد. کشور و بریدن دست رانت خواران و مفسدان از معیشت مردم.» برخی از این اقدامات دولت ممکن است ناامیدکننده باشد، اما برای ما جلب رضایت مردم مهم است.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود حفظ هویت و اصالت تاریخی و دینی همدان را یکی از نیازهای مهم فرهنگی این استان برشمرد و افزود: استان همدان باید همواره پرچمدار ایمان و مجاهدت در این استان باشد. راه خدا و دارالمومنین و دارال المجاهدین.

رئیسی در ادامه بر توجه به ظرفیت های گردشگری، اقتصاد روستایی و اقتصاد معدنی استان همدان تاکید کرد و گفت: توجه به این ظرفیت ها موجب رونق تولید و اشتغال و همچنین کاهش مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها می شود. بر این اساس یکی از اولویت های مهم دولت حمایت از اقتصاد گردشگری، اقتصاد روستایی و اقتصاد معدنی در استان همدان است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید