رئیسی: تبدیل نظریه های علمی به ثروت از دستاوردهای مهم جهاد دانشگاهی است

1089418 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسمی به مناسبت چهل و دومین سالگرد تشکیل نهاد ریاست جمهوری. جهاد دانشگاهی که با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهاد دانشگاهی و مرحوم کاظمی آشتیانی موسس پژوهشکده در محل پژوهشکده رویان برگزار شد، رویان جهاد دانشگاهی را تولد انقلاب اسلامی و یک منبع خدمات ارزنده علمی برای کشور

رئیسی با تاکید بر نقش امیدوارکننده گروه جهاد دانشگاهی در کشور گفت: آنچه در مورد این گروه علمی حائز اهمیت است این است که توانسته ایده ها و نظریه های علمی را به ثروت تبدیل کند و در نقاطی از کشور که نیاز به علم و نوآوری دارد گره هایی بگشاید. این مدلی است که ما باید در سایر بخش ها دنبال کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه جهاد دانشگاهی بسیاری از آرزوها و خواسته های کشور را در عرصه علم و فناوری برآورده کرده است، تصریح کرد: اگر علم و دانش در کنار منابع و ظرفیت کشور قرار گیرد و دانش منجر به توانمندی شود، شاهد دستاوردهای شگرفی در عرصه علم و فناوری خواهیم بود. همه زمینه ها .ما خواهیم بود

رئیسی با اشاره به دستاوردهای ارزشمند جهاد دانشگاهی در زمینه ژن درمانی و سلول درمانی گفت: این دستاوردها منجر به خودکفایی بخش های مهمی از نظام سلامت و درمان شده و بر همین اساس جلوه های مهم استقلال کشور به شمار می رود. و قدرت

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم برنامه ریزی و تلاش برای بازگشت نخبگان به کشور و حمایت جدی دولت از این روند، افزود: جهاد دانشگاهی پیشرو و پیشران اقتصاد دانش بنیان و یکی از مهمترین بازیگران کشور است. اکوسیستم نوآوری که بتواند با برنامه ریزی مناسب و کنشگری حساب شده زمینه مهاجرت معکوس و بازگشت نخبگان به کشور را فراهم کند.

  استخدام کارشناس فروش حضوری و کارشناس پشتیبانی تلفنی با بیمه و پاداش - اندیشه معاصر

رئیسی در ادامه تجاری سازی دستاوردهای علمی را یکی از مهمترین وظایف جهاد دانشگاهی دانست و با تاکید بر نقش مهم این مجموعه در تحقق نامگذاری سال، گفت: جهاد دانشگاهی می تواند الگویی برای دانش بنیان و دانش بنیان ایجاد کند. توسعه اشتغالزا با انتقال تجربیات و تبیین دستاوردهای خود، تولید را در جهت تحقق این شعار ارزشمند قرار می دهد.

رئیس جمهور بومی سازی دانش در عرصه های مختلف جهاد دانشگاهی را خدمت بزرگی به کشور خواند و افزود: در شرایطی که دشمن ما را در عرصه های مختلف از جمله علم و فناوری تحریم می کند، دستاوردهای ارزشمند جهاد دانشگاهی در کسب دانش روز دنیاست. دنیا در زمینه های مختلف و بومی سازی آن به ویژه در امر درمان ناباروری و نیز پیشگیری و درمان انواع سرطان اقدامی بزرگ و شایسته قدردانی است.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر نیاز به نیروی انسانی در عرصه علم و نوآوری خاطرنشان کرد: مرحوم کاظمی آشتیانی موسس پژوهشگاه رویان نماد جهاد دانش بنیان در کشور بود. وی با تکیه بر ظرفیت کشور و نیروهای متعهد، کارآمد و خلاق توانست تحول بزرگی را در عرصه علم و نوآوری رقم بزند و این ویژگی آن مرحوم بارها مورد تجلیل رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

رئیس جمهور در ادامه بر لزوم حمایت از اقدامات جهاد دانشگاهی در پیشرفت و خودکفایی کشور تاکید کرد و گفت: در حوزه توسعه صنعتی، واردات باید تابع انتقال فناوری باشد و این روند باید به دقت رصد شود. نظارت در این حوزه را می توان به جهاد دانشگاهی سپرد.

  سرطان پستان؛ خودآزمایی و تشخیص زودهنگام سرطان پستان - اندیشه معاصر

رئیس جمهور در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه پیشرفت و عدالت سرلوحه کار دولت است و دانشگاه ها اتاق فکر دولت هستند، تصریح کرد: نهادهای علمی از جمله جهاد دانشگاهی می توانند با ظرفیت دوگانه به دولت کمک کنند. در این حوزه و با تعیین نظام مشکلات کشور و اولویت بندی آنها، مشکلات کشور را از نظر علمی و فناوری حل کنیم.

رئیسی در حاشیه این مراسم از نمایشگاه آخرین دستاوردهای این نهاد علمی بازدید و با جمعی از محققان و مدیران آن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام جهاد دانشگاهی صحبت کرد.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید