رئیسی: استیضاح مسئولان از شهدا اقدامی برای پاسداری از حریم خون پاک آنان است.

1067888 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، رئیس جمهور با تجلیل از مقام شامخ شهدا در حرم رضوی بر ادامه راه شهدای اصلان و فعالیت های جهادی و اجتماعی آنان در خدمت به محرومان تاکید کرد. در استان خراسان رضوی.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدار با خانواده شهیدان اصلانی و دارایی درگذشته در حرم مطهر رضوی، با ابراز خرسندی از این دیدار در روز قدس و ماه مبارک رمضان، گفت: شهدای ما همه عزیز هستند. و فانوس دریایی، اما شهادتشان متفاوت است.

رئیسی خاطرنشان کرد: نحوه شهادت و اموال شهدای اصلان به گونه ای بود که افراد زیادی به این شهدا غبطه می خوردند. آنها را در مکان مقدس و در روز مقدس و به زبان روزه شکنجه کردند و در این راه به شهادت رسیدند.

رئیسی با آرزوی سلامتی برای حجت الاسلام پاکدامن جانباز این حادثه گفت: شهادت شهیدان اصلانی و دارایی هرگز فراموش نمی شود و این از آن شهادت هایی است که مشمول زمان نمی شود.

رئیسی با بیان اینکه وحشی گری قاتل و این میزان نفرت و کینه وی از شیعیان، امام رضا(ع) و روحانیت موضوع مهمی است، افزود: جریان تکفیری و داعش پشت این حادثه هستند. علاوه بر شهادت، مظلومیت عمیقی در این واقعه وجود دارد که هرگز در تاریخ فراموش نخواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به لزوم شناخت جایگاه شهدای این حادثه گفت: امروز شهدای دارایی و اصلانی به عنوان نماد خدمت به مردم و روحیه جهادی معرفی شدند. تبدیل شدن این گونه چهره ها به نمادها از سر تبلیغات نیست و این شهدا با توجه به نوع فعالیت و شهادت خود به نماد و الگو تبدیل شده اند.

  گران قیمت ترین بازیکن ایران ورژن اصلی یحیی شد/ سرمربی پرسپولیس بمب نقل و انتقالات قرمزها را زد! - اندیشه معاصر

رئیسی با تاکید بر لزوم آشنایی مردم با شخصیت شهیدان دارایی و اصلانی گفت: نام و خاطره این شهدا و نحوه زندگی آنها باید باقی بماند تا نحوه رشد آنها درک شود.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود به جایگاه والای خانواده این شهدا به ویژه همسرانشان اشاره کرد و گفت: شهیدان دارایی و اصلانی چه خود و چه خانواده هایشان در امتحان الهی نتیجه خوبی گرفتند. ثواب پذیرش آنان این بود که تا چاقو و خنجر دشمن بر دل و جانشان زد، در سنگر دینداری و ولایت و تقوا بودند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جامعه ما به چنین نمادهایی نیاز دارد، گفت: آزمون مسئولان در برابر این شهدا تا چه اندازه می توانند حرمت خون پاک شهدا را پاسداری کنند و این راه نورانی را ادامه دهند.

رئیسی با اشاره به فعالیت های جهادی در مسجد سیدی مشهد با محوریت زحمات شهید اصلانی گفت: مسجد سیدی باید پایگاه حرکت های جهادی باقی بماند و خدمت و برنامه جهادی این شهدا توسط مسئولان استانی پیگیری شود. باید در این زمینه کمک کنند.» با رفتن این شهدا نباید کمبود خدمات در حاشیه شهر مشهد وجود داشته باشد اما باید در این زمینه بیشتر فعال باشیم.

رئیس جمهور افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب همانطور که شهید سلیمانی از سردار سلیمانی تأثیرگذارتر است، این شهدا نیز تأثیرگذارتر از گذشته خواهند بود.

رئیسی انفاق را یکی از مظاهر مردمی شدن حکومت خواند و گفت: دولت به خیران کمک می کند تا خدمات بیشتری به مردم ارائه کنند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید