رئیسی: اتحاد شیعه و سنی برای ما یک راهبرد است نه تاکتیک.

1072830 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از علما و روحانیون اهل سنت با اشاره به تلاش جدی دولت برای رسیدگی به معیشت مردم، این مشکلات را بیان کرد.

رئیس جمهور جایگاه هموطنان و علمای اهل سنت در تاریخ کشور را مهم توصیف کرد و گفت: علما و اندیشمندان اهل سنت در کشور خود منشأ خدمات بسیاری هستند و شیعه و سنی سال هاست که در ایران اسلامی در کنار هم زندگی می کنند.

رئیسی در تشریح وضعیت کشور در ابتدای دولت سیزدهم گفت: کسری بودجه نزدیک به 500 هزار میلیاردی، ماهانه 10 هزار میلیارد بدهی باقیمانده، مرگ روزانه نزدیک به 700 نفر بر اثر ویروس منحوس کرونا، تورم بی سابقه، تزریق رانت ارز 4200 جلدی در بازار و وضعیت نامناسب موجودی کالاهای اساسی در کشور از جمله مواردی بود که دولت در روزهای آغاز به کار وی با آن درگیر بود.

وی یکی از مشکلات کشور را راه پرداخت 4200 تن دانست و گفت: در واقع بسیاری از آنچه به عنوان ارز ترجیحی پرداخت می شود در خدمت فساد و رانت است. در واقع منابع کشور را هدر می دادیم و یارانه ها به دست مردم نمی رسید، بنابراین برای اینکه این وضعیت ادامه پیدا نکند، قرار شد به جای پرداخت لینک اول کالا، این مبلغ پرداخت شود. واردکنندگان به آخرین لینک و ذینفع اصلی، مردم و مصرف کنندگان.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت ماهانه 400 هزار تن به هر فرد کار سختی است اما کارشناسان این روش را گامی در جهت عدالت و ریشه کنی فقر مطلق می دانند، گفت: این اقدام کاملاً عدالت نیست، بلکه گامی در جهت اقتصادی شدن است. وضعیت عادلانه تر است.”

  کدام غذاها حاوی ویتامین A هستند - تفکر مدرن

رئیسی به درخواست برخی از علمای اهل سنت برای استفاده بیشتر از آنان در مناصب رهبری اشاره کرد و گفت: استفاده از افراد شایسته مهم و ضروری است و ملاک حکومت کارآمدی است و در هر استانی که می روم از نیروی بومی استفاده می کنم. این استان.» تاکید می کنم.

رئیس جمهور همچنین بر لزوم ساماندهی وضعیت قاچاقچیان و مصرف کنندگان سوخت تاکید کرد و گفت: اگر در گذشته درآمدهای مرزی به مرزنشینان تعلق می گرفت و بازارچه های مرزی فعال می شد، شاهد مشکلات کنونی مرزنشینان نبودیم و به وزیر دستور داد. وزارت کشور برای فعال سازی بازارچه های مرزی بسته تلاش می کند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود به رشد جریان های تکفیری در منطقه اشاره کرد و گفت: باید مراقب نفوذ تکفیرها و تفکرات سلفی در کشور باشیم. شیعه انگلیس و سنی آمریکایی هر دو روی یک سکه هستند و هر دو مخالف وحدت جهان اسلام هستند، در حالی که وحدت یک استراتژی برای جمهوری اسلامی ایران است نه یک موضوع تاکتیکی.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید