ذرات آب اتمیزه شده در ابعاد نانو ویروس کرونا را از بین می برند

637161469651964082 lg فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ اخیراً یک شرکت دستگاهی ساخته است که می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد. در این دستگاه از ذرات آب اتمیزه شده الکترواستاتیکی در ابعاد نانو استفاده شده است.

محققان دانشگاه متروپولیتن اوزاکا با همکاری این شرکت از ذرات آب الکترواستاتیک نانو اندازه برای مبارزه با ویروس کرونا استفاده کردند. پوشش پروتئینی ویروس کرونا و RNA آن را می توان توسط ذرات آبی اتمیزه شده الکترواستاتیکی با ابعاد نانو از بین برد، که در نهایت توانایی ویروس برای اتصال به سلول های میزبان را مختل می کند.

هنگامی که پوشش سطحی ویروس، پروتئین و RNA ویروس توسط ذرات آبی اتمیزه شده الکترواستاتیکی در ابعاد نانو آسیب می بیند، ویروس قادر به اتصال به سلول های میزبان نیست.

سازمان بهداشت جهانی اسپری یا اسپری مواد شیمیایی بیوسیدال یا استریلیزاسیون اشعه ماوراء بنفش را در مناطق مسکونی توصیه نمی کند، زیرا این روش های ضد عفونی محدودیت های قابل توجهی دارند.

ذرات آب اتمیزه شده الکترواستاتیکی با اندازه نانو که توسط دستگاه الکترواسپری پاناسونیک ایجاد می شود راه حلی بادوام است. ذرات آبی حاوی گونه‌های فعال اکسیژن (ROS) هستند که می‌توانند به لیپیدها، پروتئین‌ها و DNA آسیب بزنند و همچنین باکتری‌ها و ویروس‌ها را ضدعفونی کنند.

انتهای پیام/

  طرح های «ایرانویژند» به دست مصرف کننده می رسد/ کمک به کاهش قیمت پوشاک ایرانی اسلامی + فیلم

دیدگاهتان را بنویسید