دیدار یک مقام بلندپایه رژیم صهیونیستی با مقامات ارشد سعودی

636759122362741625 lg فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، منابع یهودی جمعه شب فاش کردند که یک مقام بلندپایه صهیونیست اخیرا به عربستان سعودی سفر کرده است.

به گزارش شبکه المیادین به نقل از کانال 12 رژیم صهیونیستی، این مقام صهیونیستی که نامش فاش نشده است در کاخ سلطنتی عربستان سعودی در ریاض با مقامات ارشد سعودی دیدار کرد.

کانال 12 افزود که دو طرف در این نشست درباره موضوعات مختلف به ویژه همکاری های امنیتی گفتگو کردند.

این دیدار پس از گرم شدن روابط ریاض و تل آویو و در آستانه سفر احتمالی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه صورت می گیرد.

شبکه 12 در ادامه گزارش خود خاطرنشان کرد: منافع مشترک عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی به ویژه در رابطه با ایران در حال افزایش است.

پیشتر رسانه های صهیونیستی از احتمال دیدار بنی گانز وزیر دفاع اسرائیل و خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع اسرائیل در واشنگتن خبر داده بودند. رسانه های یهودی گزارش دادند که تیم همراه معاون وزیر دفاع عربستان در همان هتل آمریکا بوده که وزیر دفاع اسرائیل در آن اقامت داشته است.

بنی گانز وزیر دفاع اسرائیل اخیرا برای تقویت همکاری های امنیتی و بررسی پرونده های ایران و اوکراین به آمریکا سفر کرد و با مقامات ارشد آمریکایی به ویژه همتای آمریکایی خود، لوید آستین، دیدار کرد.

این سفر پس از آن صورت گرفت که رسانه های سعودی از سفر معاون وزیر دفاع عربستان برای دیدار با مقامات ارشد پنتاگون خبر دادند.

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پیشتر در مصاحبه ای اختصاصی با وب سایت آمریکایی آتلانتیک گفته بود که تل آویو متحد بالقوه ریاض است.

  عبداللهی: جای خالی صنعت بیمه در مسابقات ورزش حرفه ای کشور احساس می شود

بن سلمان گفت: «تا جایی که به ما مربوط می شود، امیدواریم مشکل بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها حل شود». ما اسرائیل را به عنوان یک دشمن نمی‌بینیم، بلکه آن را متحدی بالقوه در جهت منافع بسیاری می‌دانیم که می‌توانیم با هم به آن برسیم. اما برخی از مشکلات قبل از دستیابی به آنها باید حل شوند.”

ریاض و تل آویو در طول این سال ها همکاری های پنهانی در زمینه های مختلف داشته اند. اما ریاض برخلاف کشورهای عربی مانند امارات و بحرین هنوز عادی سازی روابط با تل آویو را علنی نکرده است.

پاییز گذشته برخی از رسانه های نزدیک به رژیم صهیونیستی گزارش دادند که دولت آمریکا در حال مذاکره با عربستان سعودی برای عادی سازی روابط ریاض با تل آویو است. وب سایت آمریکایی اکسیوس گزارش داد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، این موضوع را در 27 سپتامبر در جریان دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در جریان سفرش به پادشاهی (عربستان سعودی) مطرح کرد. به گزارش اکسیوس، در جریان گفتگوی سالیوان و محمد بن سلمان و موضوع، وارث تاج و تخت عربستان احتمال عادی سازی (روابط) با اسرائیل را به طور کامل رد نکرد.

این رسانه صهیونیستی افزود: البته سعودی ها اصرار داشتند که این (عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی) زمان بر است و حتی فهرستی از اقداماتی را که باید قبل از «برخی این اقدامات مربوط به بهبود روابط بین ایالات متحده و عربستان سعودی است.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید