دیدار مقام معظم رهبری: مداحی موسیقی پاپ نیست

دیدار مقام معظم رهبری: مداحی موسیقی پاپ نیست

در خجسته سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از مداحان اهل بیت با اشاره به برخی زوایای والای شخصیت حضرت صدیحه کبری از جمله حرکت های اجتماعی و بی منت خدمت به مردم، هیئت ها را محور جهاد کبیر خواند و تاکید کرد: هیئت ها باید محل روشنگری و پاسخگویی درست و صحیح به مسائل روز جامعه به ویژه نسل جوان باشند.

بر اساس گزارش ها اعتدالحضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و سالروز میلاد امام خمینی (ره) و روز بزرگداشت مقام مادر و همسر، خاطرنشان کردند: برخی از جنبه های شخصیت خارق العاده حضرت زهرا سلام الله علیها بر اساس آیات قرآن کریم و روایات. کار برای خدا و بندگی بی منت خداوند و نیز موقعیت ممتاز در مقابل جبهه باطل در ماجرای مباهله از ویژگی های منحصر به فرد این امام است که در قرآن کریم به صراحت به آن اشاره شده است.

وی با استناد به آیاتی از سوره دهر خدمت بی منت و کمک خالصانه نیازمندان را از نشانه های مهم جامعه فاطمی خواند و افزود: به فضل الهی پس از پیروزی انقلاب اسلامی جامعه ایران به جامعه فاطمی تبدیل شده است. و در طول 43 سال گذشته حرکت کرده است.«فاطمی را بارها در دوران دفاع مقدس، در دوران نهضت علمی و خدمات بی اساس شهدایی چون فهری زاده، شهدای هسته ای و دانشمند بزرگ مرحوم کاظمی آشتیانی و در بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله.

  برگزاری دوره های آموزشی آمادگی برای کنکور آموزش – اندیشه معاصر

مقام معظم رهبری دوران شیوع بیماری عروق کرونر قلب و خدمات رایگان و ادامه آن را نمونه دیگری از حرکت برگرفته از الگوی فاطمی عنوان کردند و تاکید کردند: حضرت فاطمه زهرا(س) باید الگو باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع هیئت‌ها اشاره کردند و گفتند: محور تشکیل هیئت‌ها به عنوان یک واحد اجتماعی دوران اهل بیت و حفظ حیات در راه و مکتب ائمه این بزرگواران بود. .

وی نقش و اثربخشی هیئت ها را در ادوار مختلف به ویژه در دوران انقلاب اسلامی و پاسداشت مقدس بسیار بزرگ و بسیار موثر خواند و افزود: بنا به فرمایشات ائمه اطهار(ع)، هیئت مرکز جهاد کبیر بصیرت و بصیرت است. “

مقام معظم رهبری ساختار هیأت را «مغز و معنا» و «تحرک و پویایی» توصیف کردند و گفتند: مغز و معنای هیئت تبیین مدرسه است و هیئت مرکز مهمی برای تبیین مفاهیم و مفاهیم اسلامی است. آگاهی و پاسخگویی این یک شیوه زندگی اصولی است پویایی و تحرک هیئت همچنین به معنای فرصت ایستادن مستقیم در مقابل مخاطب و انتقال احساسات است.

وی قوام و اساس هیئت را مقوله جهادی خواند و افزود: هر تلاش خوب و مناسبی جهاد نیست. جهاد یعنی تلاش برای هدف قرار دادن دشمن و میدان جهاد باید همیشه به درستی شناسایی شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عرصه‌های مختلف جهاد در دوره‌های مختلف از جمله جهاد نظامی، جهاد علمی و فعالیت‌ها و خدمات اجتماعی، خاطرنشان کردند: به‌عنوان مثال خدمت اجتماعی برای مردم در شرایطی که دشمن سعی می‌کند با ایجاد اقتصادی، آنان را علیه نظام اسلامی برانگیزد. فشار جهاد ارزشمند است

  شرایط دریافت وام 100 میلیون تنی جدید از بانک ایران زمین - اندیشه معاصر

وی با اشاره به تحرک عظیم دشمنان ملت ایران برای در هم شکستن افکار و تخریب باورها و اعتقادات مردم از طریق رسانه ها و با کمک هزاران کارشناس هنری و رسانه ای و حمایت های عظیم مالی و امنیتی، مهم ترین عرصه جهاد را این است: توضیح و روشنگری». ایشان گفتند: در مقابل این حرکت شیطانی، هیئت ها باید از خود بپرسند که در جبهه حق و باطل و تقابل دروغ و راست کجا ایستاده اند و چگونه آرمان ها و اصول اساسی انقلاب را گسترش می دهند؟

مقام معظم رهبری «مداح» و «مداح» را دو رکن مهم و استوار هیأت برشمردند و بر منحصر به فرد بودن هنر مداحی تأکید کردند و فرمودند: علم و دانش، و سیاست را می بخشد.

وی با تقدیر از همکاری شاعران آیینی و مداحان برای پرکردن مجالس اهل بیت و ترویج شعر آیینی، گفت: صوت، آهنگ و هندسه آواز، هنر مداحی را شکل می دهد، اما این قالب که در واقع یک ساز است. نباید بر محتوا غلبه کرد و جهت و عشقی که حرکت جامعه را در آن جهت می دهد از دست می دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای ابتکار و نوآوری در مداحی را خوب و مفید دانستند و افزودند: بدعت نباید موجب هنجارشکنی و تغییر هویت مداحی و لغزش اجرای مداحی به موضوعاتی شود که ستودنی نیست. موسیقی پاپ

مقام معظم رهبری با اشاره به طراحی خوب و آزمایش های خوب مداحی در دوران دفاع مقدس و همچنین اغتشاشات سال 88 خاطرنشان کردند: امروز هم این صدای قوی باید در مقابل جبهه عظیم دشمن به کار خود ادامه دهد.

  پاسخ به سؤالات مربوط به رابطه جنسی خجالتی را بپرسید - یک تفکر مدرن

حضرت آیت الله خامنه ای تلاش و نوآوری های مداحان برای جذب جوانان را اقدامی خوب و الهام بخش خواندند و در عین حال تاکید کردند: مراقب باشید جذب جوانان به هر قیمتی نباشد و از برخی آهنگ ها و ملودی های نامناسب برای جذب استفاده نشود. جوانان. مردم

وی با تاکید بر اینکه جذب جوانان باید با حفظ ساختار صحیح هیئت صورت گیرد، گفت: باید مراقب بود که ترکیب مداحی و حقیقت و هویت آن از بین نرود.

مقام معظم رهبری مداحی را به استفاده از مطالب و اشعار سالم و معتبر توصیه کردند: گاهی یک کلمه ضعیف یا یک بیان نادرست و نادرست دستاویز زیر سوال بردن اسلام و تشیع و حمله به علمای بزرگ و معارف دینی می شود. بنابراین استفاده از محتوای مستند و معتبر باید در برنامه کاری علاقه مندان قرار گیرد.

پیش از سخنان مقام معظم رهبری، یازده مداح و شاعر به قرائت اشعار و سرودهایی در فضایل حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید