دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با علمای اهل سنت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به همراه رئیس عقیدتی سیاسی و فرماندهان ارشد نیروی انتظامی شهرستان لارستان در جمع برادران اهل سنت شهرستان جویم حضور یافت.

2392 978 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع با تشکر از فرماندهان نیروی انتظامی و تشکر از اداره ورزش و جوانان شهرستان جویم، حاضران را همراهی کرد و در نماز جمعه برادران اهل سنت شرکت و در مراسم فوتسال شرکت کرد. جهت همراهی با دعوت از گروه بزرگان ورزش یوگ و دفتر انسجام مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: تحکیم وحدت و انسجام امت اسلامی وظیفه همه ماست و برگزاری این نشست ها و مسابقات هر چند نمادین است اما باعث تقویت می شود. و پیوند اسلامی را در بین مردم و نخبگان این مناطق تقویت کرده و شکست خواهد خورد. دشمنان تفرقه و شورش ایجاد خواهند کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان اینکه در ایام سوگواری اهل بیت پیامبر(ص)، برادران و خواهران شیعه و سنی در کنار یکدیگر ارادت خود را به حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یارانش ابراز می کنند، گفت: به طرق و عبارات گوناگون: «امروز شعار همیشگی «حب الحسین» «یجمانه» باعث تجمع و همبستگی برادران شیعه و سنی در این مکان و سایر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شد.
زارع تصریح کرد: اگرچه کارکرد اولیه ورزش تقویت جسم و روح است. اما قطعاً باعث می شود که دل شرکت کنندگان در این عرصه گرم شود و دل های شرکت کنندگان یکپارچه شود و امروز این مسابقه که بین فرماندهان انتظامی شهرستان لارستان و مردم روستا و برادران اهل سنت برگزار می شود. شهرستان بلگان موجب تقویت و همبستگی اسلامی مردم این مناطق خواهد شد.

  سپرده مهم در جیب بازنشستگان و کارمندان - اندیشه معاصر

زارع با اشاره به دیگر فعالیت های دفتر انسجام مذاهب اسلامی گفت: البته تمام تلاش ما باید از طریق نظریه پردازی وحدت و همچنین تبیین اهداف راهبردی اتحادیه اسلامی باشد تا جامعه بتواند جلوی فتنه گران معاند را بگیرد. دگراندیشان و تندروهایی که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بارها درباره خطرشان هشدار داده بودند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر گروه های افراطی و تکفیری در جامعه ما حرفی برای گفتن ندارند به این دلیل است که همبستگی امت اسلامی و بصیرت دینی در اینجا بسیار قوی است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید