دکتر عارفی با بیان اینکه داروهای امام (ره) از منابع کاملاً موثق تامین می شد

117355 202 فقط خبر

جماران در زمینه اعتدال نوشت: اخیرا فیلم کوتاهی با اظهارات آقای حمید ناچیجان در خصوص ظن «قتل بیولوژیک توسط امام خمینی» منتشر شد که جماران آن را تکذیب کرد.

علاوه بر این، وزارت اطلاعات وجود هرگونه سندی در این راستا را «قاطعانه» تکذیب کرد.

در این خصوص با آقای حمید ناچیزیان گفت‌وگویی انجام دادیم که مشروح آن به شرح زیر است:

به عنوان اولین سوال، نظر شما در مورد ورود رسانه های متخاصم به داستان مصاحبه شما چیست؟

سلام علیکم من بر شما صبر کردم و خوش آمدید

بسم الله الرحمن الرحیم و بسم نستین و این خیر نصیر و معین است.

الحمدالله الذی هادی نا برای این و نمی دانیم برای هدایت خداوند نبوده است.

پس از ارتحال امام رحمت الله علیه مشکوک به خرید دارو برای معالجه قلب امام رحمت الله علیه منجر به تشکیل پرونده اطلاعاتی و ضد جاسوسی شد و من به همراه تیم حقیر مسئولیت اداره آن را بر عهده گرفتم و به این سمت کشیده شدم. داستان بیماری او از همه جنبه ها.

بالاخره روزی تبدیل به یک موضوع رسانه ای می شد که چندین بار رسانه ای شد، اما دامنه موضوع در خصومت رسانه های بیگانه شکل گرفت که دلیل آن ایجاد توهم و تفرقه و به وضوح می تواند باشد. ، سردرگمی احزاب و گروه ها در کشور و شاید مسئولان آن را مد نظر داشته باشند. این رسانه ها مزدورانی هستند که به دنبال اخباری هستند که بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند و تاریخ انقلاب شکوهمند و غرور آفرین ما را زیر سوال ببرند. در قریب به 44 سالی که از انقلاب می گذرد، کار ضد انقلاب چیزی جز به دنبال شکستن وحدت با ایجاد شبهه نبوده است؟

  3 غیبت نتیجه تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی

اما باید به نکته اصلی اشاره کنم. اولاً لقب «امام شهدا» که ملت ایران به معظم له داده اند در جای خود حفظ می شود و ثانیاً روایت بسیار مهم «مداد علما افضل من داما الشهدا» پیش روی ماست که دنبال کرده ایم. و این مسیر را آلوده دانستند . این پرونده بعد از معراج امام (ره) تشکیل شد و طبیعتاً ما به داروها دسترسی نداشتیم تا آنها را آزمایش کنیم و ثابت کنیم یا اعلام کنیم که آلوده هستند. حدس ما این بود که داروهایی که تهیه شده مربوط به قلب بوده و معظم له در حین مصرف آنها دچار ناراحتی معده شده اند.

پس از انتشار جنجالی این خبر و تکذیب آن، دو جلسه با مسئولین محترم بیت امام رحمه الله تشکیل دادم و مستندات و اظهارات قبلی پزشکان را بررسی کردم.

سیر بیماری معظم له از زمان سکته قلبی در سال 1965، نوع مراقبت های پزشکی حضرت عالی و مراقبت هایی که تیم پزشکی به آن توجه کامل و همه جانبه داشتند را به تفصیل مرور کرده ام.

همه گفتند حتی نانی که برای منزل معظم له تهیه می شود از یک جا نیامده است که خدای ناکرده زمینه مسمومیت را فراهم کند. همچنین آقای مستطاب دکتر عارفی اعلام کرد که حتی اگر در آن زمان داروها از خارج از کشور با تجویز تیم پزشکی تهیه می شد اما تحت نظر ایشان و تیم پزشکی این داروها دور ریخته می شد و برای امام رحمت الله علیه داروها که کاملاً طبق روال از منابع تهیه شده بود اطمینان حاصل شد که تجویز شده است و تغییری در رژیم درمانی در طول درمان وی ایجاد نشده است. لذا انکار شهادت حضرتش با این تمهیدات و دقت تیم پزشکی قابل درک است.

  457655 خدمات مختلف دادگاه به مراجعین ارائه شد

پس آیا قبول دارید که با وجود اینکه پرونده مسیر تهیه دارو را مشکوک می داند، اما به احتمال زیاد حضرتعالی از این داروها استفاده نکرده است؟

با توجه به اخباری که اخیرا آقای عارفی اعلام کردند و از معتمدین اداره بیت شنیدم، شکی نیست که می خواهم کشف آن را به قضیه نسبت بدهم.

حضرت امام از سال 65 دچار سکته قلبی شدند و تیم 100 درصد مطمئن زیر نظر دکتر عارفی از سال 65 تمامی تغییرات سلامت قلب امام را زیر نظر داشتند.

در اردیبهشت 1347 متوجه خونریزی معده معظم له شدند و آزمایشات متعددی انجام شد و این بار نه به دلیل عارضه قلبی بلکه به دلیل مشکل معده در بیمارستان بستری شدند و در نهایت پس از مشاوره های متعدد و نظرهای پزشکی متخصص، تحت عمل جراحی قرار گرفتند. بای پس معده جراحی دکتر فاضل و به لطف رفع تمام جوانب سرطان، عمل موفقیت آمیز تلقی شد و حتی دکتر فاضل مورد بازرسی مقام معظم رهبری قرار گرفت. اما به نظر می رسد سرطان سیستم لنفاوی امام (ره) را درگیر کرده است و کاری از دستشان بر نمی آید.

از شرکت شما در مصاحبه پایگاه خبری جماران سپاسگزارم و اگر توضیح بیشتری دارید به من اطلاع دهید.

من هم تشکر می کنم و فکر می کنم کار رسانه ای بسیار سخت است. مخاطب شما یک جمله را به چند روش تفسیر می کند.

اگر چیزی مطرح نشود، البته جای سؤالی نیست، اما وقتی مطرح شود، چاره ای نیست; اما برای پاسخ به سوالاتی که مطرح می کند.

  علت تمدید رسیدگی به لایحه معلمان - تفکر مدرن

این حق مخاطب است که پاسخگو باشد و وظیفه ماست که به رضایت مخاطبان پاسخ دهیم.

من هم از تلاش شما برای تنویر افکار عمومی تشکر می کنم و برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید