دو نشست مهم سازمان ملل امروز در مورد حمله روسیه به اوکراین

دو نشست مهم سازمان ملل امروز در مورد حمله روسیه به اوکراین

بر اساس گزارش ها اعتدالبه گزارش آسوشیتدپرس، شورای امنیت به اولین نشست فوق العاده مجمع عمومی در چند دهه اخیر چراغ سبز نشان داده است.

نیکلاس دو ریویر، سفیر فرانسه گفت: شورای امنیت بعدازظهر روز دوشنبه جلسه‌ای درباره تأثیرات انسانی حمله روسیه توسط امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه که به دنبال تأمین کمک برای افزایش تعداد افراد نیازمند در اوکراین بود، برگزار خواهد کرد.

هر دوی این دیدارها پس از وتوی روسیه بر قطعنامه شورای امنیت در روز جمعه انجام شد که در آن از مسکو خواسته شده بود تا فوراً به تهاجم خود به اوکراین پایان دهد و تمام نیروها را خارج کند.

دی ریویر گفت که فرانسه و مکزیک پیش نویس قطعنامه ای را پیشنهاد خواهند کرد، “دعی برای توقف خصومت ها، حفاظت از جمعیت غیرنظامی و دسترسی ایمن و بدون مانع به کمک های بشردوستانه برای رفع نیازهای فوری مردم” که احتمالاً ارائه خواهد شد. در روز سه شنبه.

مجمع عمومی سازمان ملل امروز (دوشنبه) ساعت 10 صبح به وقت محلی (3 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) با حضور 193 عضو برای تصویب قطعنامه ای در مورد تهاجم روسیه به اوکراین تشکیل می شود.

در پیش نویس قطعنامه که توسط کشورهای اروپایی تهیه شده، آمده است که امضاکنندگان آن «تجاوز مسلحانه و غیرمنطقی روسیه به اوکراین را به شدت محکوم می کنند».

انتظار می رود این نشست امروز به ریاست آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد برگزار شود.

رای روز یکشنبه شورای امنیت درباره قطعنامه تصویب شده توسط آمریکا و آلبانی برای اجازه برگزاری نشست مجمع عمومی با 11 رای موافق، یک رای مخالف و 3 رای ممتنع به تصویب رسید.

  دعوت برای جذب استاد در دانشگاه به تعویق افتاد

پس از رای گیری، توماس گرینفیلد سفیر ایالات متحده به شورا گفت که اعضا گام مهمی در پاسخگویی روسیه به خاطر “حمله ناروا، تاریخ ساختگی و بازنویسی” آن برداشته اند و اکنون صدای همه ملت ها در مجمع عمومی شنیده می شود. نگران عواقب غیرنظامی، کادرهای نیروهای روسی که سلاح‌های بسیار مرگبار را به اوکراین منتقل می‌کنند، و تخریب گسترده تأسیسات غیرنظامی مانند اقامتگاه‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها، به افسران و سربازان روسی می‌گویم: و ویدیو رشد می‌کند و شما مسئول خواهید بود. برای اعمال خود، اجازه نخواهیم داد جنایات ناپدید شوند.

او گفت که تنها روسیه مسئول نتیجه جنگ انتخاباتی پوتین رئیس جمهور روسیه خواهد بود و اگر او تشدید تنش ها را انتخاب کند، خود مسکو متحمل عواقب آن خواهد شد.

فریت هوجا، سفیر آلبانی، قطعنامه روز یکشنبه را تاریخی خواند زیرا “درهای بزرگ اجلاس جهانی – مجمع عمومی سازمان ملل – را برای صحبت و محکوم کردن یک اقدام تجاوزکارانه که غیر قابل توجیه است باز می کند.” روسیه باید تلاش برای نقض قوانین بین المللی را متوقف کند تا داوطلبانه آن را جایگزین کند. همه کشورهای عضو، به ویژه کشورهای کوچکی مانند کشور من که بخش عمده ای از سازمان ملل را تشکیل می دهند، باید به خاطر داشته باشند که قوانین بین المللی و سازمان ملل بهترین دوست آنها، بهترین ارتش آنها، بهترین دوست آنها، حمایت خوب آنها، بهترین بیمه آنها هستند.

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در سخنانی در نشست شورای امنیت هشدار داد که اروپا با بزرگترین بحران امنیتی خود از زمان جنگ جهانی دوم مواجه است.

  امتناع از رابطه جنسی و تاثیر آن بر بدن

وزیر خارجه اوکراین طرح حمله نظامی به منطقه دونباس را رد کرد و روسیه را به ایجاد و تشدید بحران متهم کرد و گفت که اتهامات روسیه علیه کشورش غیرمنطقی است.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در روسیه، گفت که او به این قطعنامه رای منفی داد زیرا شورا “حتی به تلاش برای یافتن راه حلی سازنده” برای “نگرانی های مشروع” مسکو در مورد امنیت و سیاست های ناتو، که درها را برای عضویت در ناتو باز کرد، اشاره کرد. می رود، نمی دهد.

او گفت: “روز یکشنبه، ما دوباره دروغ، تقلب و دروغ در مورد گلوله باران بی رویه شهرها، بیمارستان ها و مدارس اوکراین می شنویم.” ارتش روسیه غیرنظامیان در اوکراین را تهدید نمی کند. به زیرساخت های غیرنظامی شلیک نمی کند.

نبنزیا تاکید کرد که اوکراین تمام هزینه آنچه را که به عنوان ماجراجویی نظامی خود در دونباس توصیف کرد، متقبل خواهد شد.

وی افزود: تصمیم روسیه در مورد دونتسک و لوهانسک نتیجه مستقیم سال ها عدم پایبندی اوکراین به تعهدات اوکراین بر اساس توافقنامه مینسک است.

این نماینده خاطرنشان کرد که میلیون ها خبر جعلی و گمراه کننده در مورد عملیات روسیه در اوکراین از طریق شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

نبنزیا همچنین تاکید کرد که روسیه استقرار تسلیحات ملی گرای اوکراینی در مناطق مسکونی برای استفاده غیرنظامیان به عنوان سپر را محکوم می کند.

ژانگ جون سفیر چین از “اولین گفتگوها و گفتگوهای مستقیم احتمالی بین روسیه و اوکراین” استقبال کرد و گفت که پکن همچنین از اروپا و روسیه “در گفتگوی برابر در مورد امنیت اروپا و حفظ اصل امنیت غیرقابل تقسیم” حمایت می کند.

  سرمربی ایتالیایی وارد استانبول شد/ محدودیت های کرونا اجازه سفر به تهران را به پین ​​نمی دهد - تفکر مدرن

هارولد آگمن، سفیر غنا، از همه اعضای سازمان ملل خواست تا در نشست اضطراری مجمع عمومی در روز دوشنبه شرکت کنند تا “برای پایان دادن به این جنگ ناموجه به نیروهای خود بپیوندند”.

وی گفت: این کار نه تنها برای این نسل، بلکه برای کسانی که “از گورهای آشفته دو جنگ جهانی با ما صحبت می کنند” نیز باید انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید