دولت موظف شد ظرفیت خود را برای تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر افزایش دهد

961610 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ماده 4 طرح توسعه و اخلال در صنعت برق کشور را تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق انرژی موضوع ماده. (3) این قانون متعهد می شود برق پایدار را برای مشترکین صنعتی حداقل نه هزار (9000) مگاوات CHP با راندمان حداقل پنجاه و پنج (55) درصد و یک هزار (1000) مگاوات برق تجدیدپذیر و پاک را تامین کند. کارخانه تا پایان سال 1404 از منابع داخلی صنایع مذکور.

در صورت عدم ساخت، برق رسانی به این صنایع در ماه های گرم سال در اولویت وزارت نیرو نخواهد بود. وزارت نیرو موظف است از تامین برق این صنایع حمایت کرده و برق مازاد را انتقال دهد. مازاد برق نیروگاه های فوق را می توان در بورس انرژی و یا از طریق قراردادهای دوجانبه به فروش رساند. وزارت نفت موظف است سوخت مورد نیاز این نیروگاه ها را با هماهنگی وزارت نیرو تامین کند. آیین نامه این ماده از جمله دستورالعمل تامین سوخت این نیروگاه ها به پیشنهاد وزارتخانه های نفت و نیرو ظرف مدت دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد. و صنعت، معدن و تجارت.

همچنین بر اساس ماده 5 این طرح، وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور موظفند براساس ماده (12) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، گواهی صرفه جویی در مصرف انرژی برای صرفه جویی در مصرف سوخت صادر کنند. و بهبود سیستم مالی کشور مصوب 1394/01/02 استفاده نشده در بورس انرژی برای سرمایه گذاران به دنبال طرح تکمیل و توسعه نیروگاه های سیکل بخار موجود، جایگزینی نیروگاه های حرارتی منسوخ با راندمان حداقل 55 درصد و توسعه منابع انرژی تجدیدپذیر، نیروگاه های برق آبی و هسته ای امکان احداث واحدهای بخار 8000 مگاواتی در نیروگاه های سیکل ترکیبی موجود و جایگزینی 16000 مگاوات نیروگاه فرسوده با نیروگاه هایی با راندمان حداقل پنجاه و پنج (55) درصد. هزار 1000 مگاوات در سال با ظرفیت های انرژی تجدیدپذیر و برق آبی تحت مدیریت وزارت Uwe قدرت خواندن

  بمب نقل و انتقالات یحیی منفجر شد!، حذف 3 گزینه لیگ برتری در پرسپولیس + جزئیات - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید