دولت سیزدهم و اهمیت اقدامات مبتنی بر برنامه جامع در بیانات رهبر معظم انقلاب

یکی از مهمترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در جلسه اخیر، توصیه دولت به گرفتار نشدن در کارهای روزمره و لزوم برنامه ریزی کلی و عملیاتی برای پیشبرد مشکلات اصلی نظام بود. کشور.

18420 322 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مریم بیکی حسن: چهل و یک سال از روزی که ملت ایران دو تن از عزیزترین فرزندان و خدمتگزاران واقعی خود را از دست داد می گذرد. در ساعت پانزده روز هشتم شهریور 1360، مسعود کشمیری – یکی از اسرارآمیزترین کلیدهای نفوذ – محمدعلی رجایی و محمدجواد بهنار – رئیس جمهور و نخست وزیر وقت – را با گذاشتن یک بمب قوی در کیسه ای به قتل رساند. آن را در دفتر نخست وزیر واقع در خیابان پاستور منفجر کرد. شهادت این مردان یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ این ملت است.
رهبر معظم انقلاب طبق سنت هشتم شهریور هر سال صبح روز سه شنبه در جمع اعضای هیئت دولت نقاط قوت و ضعف دولت مستقر و خواسته های دولت را بیان کردند. انقلاب اسلامی با عنایت به گستره مباحث مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب، در این یادداشت به بررسی اجمالی برخی از مطالب مطرح شده از سوی ایشان می پردازیم.
رهبر انقلاب در ابتدای این دیدار شهادت را اجر شایسته ای برای رجایی و باهنر دانسته و بر لزوم یادآوری وقایع و مشکلات مهم کشور تاکید کردند.

بر این اساس با مرور و یادآوری وقایع و اقدامات مثبت و منفی و مسیری که تا به امروز طی شده است، قطعاً امید و ایمان نسلی که تاریخ انقلاب به ویژه دهه اول آن را ندیده اند، تقویت خواهد شد. . همانگونه که رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند، روزگاری این ملت از وحشیانه ترین حملات محروم بودند، ساده ترین امکانات دفاعی از بیگانگان محروم بودند و انواع گروه ها و باندها به نفرت پراکنی و کشتار و رعب و وحشت متوسل می شدند. دست خارجی ها در کشور عمل کردند و قربانی وحشیگری آنها شدند، از رئیس جمهور، وزیر و وکیل گرفته تا بی خانمان های خیابانی و حتی کودکان و نوزادان. یادآوری نقاط عطف تلخ و شیرین تاریخ این مرز و بوم و در کنار هم قرار دادن آنها با شرایطی که در آن زندگی می کنیم – با وجود کاستی ها – هم برای امروز و هم راهگشای فردای ماست و امید و ایمان نسل های جوان را تقویت می کند. چنین امری به تعبیر رهبر معظم انقلاب مستلزم تلاش صادقانه دولت برای اطلاع رسانی نتایج و تعهدات خود است. رهبر انقلاب در عین حال دولتمردان را به اخلاص و پرهیز از کارهای خودنمایی توصیه کردند.

  کتاب های مربوط به خودشناسی و انگیزه بهترین ها برای خواندن هستند

اختلاط آفت به عنوان کسب و کار نمایشی با یک ضرورت به عنوان اطلاع رسانی بسیار مضر است و اگر دولتمردان در رفتار شخصی خود نکات مثبتی دارند شایسته است با در نظر گرفتن راهنمایی رهبر یک آفت بین خود و خدا نگه دارند. انقلاب شاید مهمترین دلیل محبوبیت شهدایی چون رجایی و باهنر تلاش برای انجام وظیفه و تکلیف باشد نه تلاش برای کسب محبوبیت.

یکی از مهمترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در جلسه اخیر، توصیه دولت به گرفتار نشدن در کارهای روزمره و لزوم برنامه ریزی کلی و عملیاتی برای پیشبرد مشکلات اصلی نظام بود. کشور. وی همچنین بر لزوم اقدام بر اساس اولویت ها در حوزه های اصلی تاکید کرد. به گفته وی، کار دولت باید به گونه ای باشد که مخالفان نتوانند بگویند دولت طرح جامع ندارد و طرح جامع برای مردم روشن و قابل تبیین باشد و بر اساس طرح جامع و جامع عمل کند. برنامه ریزی کنید، وظایف روزانه را در جای خود قرار دهید. خواهد داد نکته جالب توجه این است که عمده محورهای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار سال گذشته با اعضای دولت جدید تحلیف سیزدهم مطرح شد. این امر حاکی از عدم تغییر کلی در اولویت ها و نیازهای کشور است و توجه ویژه دولتمردان و البته سایر نیروهای کشور را برای تحقق اهداف نظام می طلبد.
رهبر معظم انقلاب سال گذشته موضوع اقتصاد و چالش های مربوط به آن را اولویت اول کشور تعریف کردند. در این راستا با اشاره به مصائب و مشکلات مردم در حوزه مسکن و لزوم پیگیری و رفع این موضوع دغدغه ای بود که بار دیگر مطرح شد و در سال جاری رنج و خستگی مردم به ویژه مستاجرین، به اوج خود رسید. جا دارد دولت سیزدهم که ارتقاء و جلب اعتماد عمومی را سرلوحه اهداف خود قرار داده و امید به پایان یکباره برای همیشه سفته بازی در حوزه مسکن را تا حدودی در مردم ایجاد کرده است، اهتمام ویژه ای به خرج دهد. به این امید پی ببرید.. اگر این تشویق با اقدام اصولی تصمیم گیران و سیاستمداران همراه نباشد، به راحتی به نقطه مقابل خود تبدیل می شود.

  عین اللهی: بسته حمایتی به بیماران خاص و تالاسمی تعلق می گیرد

رهبر معظم انقلاب همچنین بر رفع موانع تولید در بخش‌های صنعتی و کشاورزی به‌ویژه در رابطه با بحران غذایی ناشی از جنگ اوکراین تاکید کردند و بر نظارت صحیح بر فعالیت بانک‌ها و جابجایی‌ها تاکید کردند. فعالیت بانک ها برای تامین نقدینگی بخش تولید، برخی از آنها نمونه هایی از اولویت های اقتصادی کشور را برشمردند. در این راستا سوالات و چالش های فراوانی پیش روی دولت سیزدهم است. به عنوان مثال کشور سال هاست که با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کند و به سمت خشکی می رود. دولت سیزدهم با عنایت به ضرورت برنامه ریزی کلان و اقدام بر اساس آن که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، باید به چالش کم آبی و اثرات مخرب اقلیمی و زیست محیطی آن و همچنین آثار مخرب آن رسیدگی کند. این بحران بر وضعیت صنعت و کشاورزی و متعاقباً بر زندگی و سلامت مردم، تصمیمات اساسی اتخاذ و اجرا می کند. تصمیم گیری و سیاست گذاری بر اساس منافع حزبی، قومیتی و تجاری نباید در برنامه ریزی های کلان جایی داشته باشد. زیرا سم مهلکی است که بویژه در سالهای اخیر صدمات جبران ناپذیری به سلامت و معیشت مردم چندین استان و محیط زیست کشور وارد کرده است و در صورت تداوم نفوذ برخی عناصر خارج از حاکمیت و همچنین آزادی عمل بدنه ثابت و لایتغیر دولت و با نادیده گرفتن نگاه کلان و ملی شاهد دومینوی بلایای اقتصادی، امنیتی و زیست محیطی ناشی از آن خواهیم بود. بحران آب تنها نمونه ای از آزمون های سختی بود که دولت سیزدهم با آن مواجه بود. رهنمودهای رهبر انقلاب با توجه به گستره وظایف و اختیارات دولت بسیار گسترده و در عین حال مشخص است. حجت الاسلام رئیسی تا انتخابات 1400 کارنامه نسبتا قابل قبولی از خود بر جای گذاشت; چه در دوران تصدی آستان قدس رضوی و چه در دوران ریاست قوه قضائیه. یک سال از ریاست حجت الاسلام رئیسی در دولت سیزدهم می گذرد. دولتی که به عنوان «انقلابی» شناخته می شود و شایسته است برای حل مشکلات و تحقق آرمان های ملت ایران تلاش کند و افتخار انقلاب باشد. انتظار می رود جناب آقای رئیسی و مجموعه تحت امر ایشان با در نظر گرفتن زودگذر بودن فرصت ها تمام تلاش خود را برای اجرای رهنمودها و سیاست های مسئولین استانی به کار گیرند. اگر دولت نشان دهد که برنامه جامعی دارد و در اجرای توصیه های رهبر معظم انقلاب موفق شود، کارآمدی و کارآمدی دولت سیزدهم و رفع مشکلات مردم ثابت می شود. تنها در این صورت است که امیدی که دولت سیزدهم در مردم به تعبیر رهبر انقلاب ایجاد کرده است، انشاالله پایدار و به ثمر خواهد نشست.

  علت اصلی قند در کودکان شناسایی شده است - تفکر مدرن

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید