دولت بنگاه های خود را به بخش خصوصی واگذار کند/ مردم سقز مرزبانان قابل اعتماد ایران بوده و هستند.

1086356 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در بیست و هفتمین سفر استانی دولتمردان کردستان با ابراز خرسندی از حضور و دیدار با مردم این شهرستان، تجلیل از خانواده ها و خانواده ها وی از شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان، سقز را شهری با خاستگاه تاریخی و تمدن و فرهنگ غنی توصیف کرد و گفت: یکی از قله های تاریخی مردم این منطقه دفاع جانانه از کشور، انقلاب اسلامی است. و ارزش ها.”

رئیس جمهور شجاعت، رشادت، دینداری و انقلابی گری را از ویژگی های مردم سقز و استان کردستان برشمرد و تصریح کرد: عزت و جایگاه دلاورانی که در این شهر و در این منطقه با دشمنان مقابله کردند و باعث سربلندی شدند، نه تنها استان کردستان اما و برای همه مردم ایران باید به گونه ای خاص مورد تکریم قرار گیرد.

رئیسی با بیان اینکه شهرستان سقز در دوران دفاع مقدس در خط مقدم دفاع از کشور ایستاد و مردانه این خط را حفظ کرد، افزود: گواه بارز صحت این گفته 2 هزار شهید، جانبازان بسیار عزیز و سرافراز است. و خانواده های معزز شهدای این منطقه.

رایضی با اشاره به نقش ستودنی فرهیختگان، اساتید، نخبگان و علمای دینی این شهرستان در تقویت اندیشه، اندیشه و تربیت دینی، گفت: فرهیختگان جامعه کسانی نیستند که مردم را به فرهنگ غربی فرا می خوانند، بلکه کسانی هستند که جامعه را به سوی فرهنگ غرب فرا می خوانند و او را می شناسند. به خوبی نیاز دارد و مایل به ریسک کردن و ایفای نقش برای برآوردن این نیازها باشد.

رئیس جمهور افزود: شهدای ما از سرداران تا بسیجیان بهترین فرهیختگان جامعه بودند که جامعه و نیازهای آن را به خوبی درک کردند و آماده بودند تا جان خود را برای رفع این نیاز فدا کنند.

  پادشاه عربستان سعودی در بیمارستان بستری شد

رئیسی ضمن پیشنهاد به هنرمندان، مستندسازان و نویسندگان برای ثبت هنرمندانه این رشادت ها، رشادت ها و رشادت ها در قالب فیلم و آثار مستند، تصریح کرد: نسل های آینده باید بدانند که مردان و زنان این شهر و استان چگونه و با چه شجاعتی در مقابل مقاومت ایستاده اند. هجمه دشمن و این افتخارات و فرهنگ و تمدن مردم این نظام باید به نسل های بعد منتقل شود.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کردستان و سقز تلاش های چشمگیری در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صورت گرفته است که چهره شهر و روستا را متفاوت کرده است، گفت: وی افزود: علیرغم همه این تلاش ها باز هم شاهد مشکلات و محرومیت هایی هستیم که دولت، فرهیختگان و همه مردم عزیزمان در سقز و کردستان را می طلبد تا برای رفع این محرومیت ها و کمبودها تلاش کنند.

رئیس جمهور در ادامه هدف دولت از سفر به این منطقه را حل این مشکلات و گوش فرا دادن به مطالبات و مطالبات مردم عنوان کرد و گفت: شما می توانید در تهران بنشینید و گزارش بگیرید، می توانید بگویید که عده ای خواهند گفت. بیا فیلم بساز و برای امثال من نمایش بده.»، اما خواندن گزارش و دیدن فیلم از مشکلات مردم کافی نیست، باید بین مردم بیاید، باید به مشکلات مردم نزدیک شود و مشکلات را لمس کند. سپس برای برون رفت از مشکلات و انتخاب بهترین راه حل ها با نخبگان به مشورت بنشینید و با همت و ممارست امور را پیگیری کنید.

رئیسی با اشاره به ظرفیت استان کردستان و شهرستان سقز گفت: آنچه در این استان و شهرستان می بینیم از کشاورزی، دامداری، معادن و جاذبه های گردشگری گرفته تا نیروی کارآمد، تحصیلکرده و آماده به کار، فرصت های بسیار خوبی است که در صورت شناسایی و بهره برداری درست است که اقتصاد، تولید و کار دانش بنیان را فعال خواهد کرد.

  قیمت سهم امروز عدالت 18 اسفند 1400 - اندیشه معاصر

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی پروژه ها در استان علیرغم افتتاح ظاهری هنوز در معرض دید عموم نیمه تمام مانده است، تصریح کرد: امروز برخی خانواده ها از بیکاری جوانان عزیز تحصیل کرده و آماده به کار گلایه دارند. تا اطمینان حاصل شود که آنها آماده ایفای نقش در توسعه کشور هستند.

رئیسی افزود: یکی از پروژه هایی که ظاهرا در این استان کشف شده و بخشی از کارهای آن ناتمام مانده است فرودگاه سقز است. یکی از مصوبات این سفر، استفاده کامل از این فرودگاه است که باید در اسرع وقت توسط آقای استاندار و مسئولان مربوطه پیگیری شود و مردم از نتایج آن مطلع شوند.

رئیس مردم شهرستان سقز مرزبانانی را قابل اعتماد برای کشور توصیف کرد که از نظر شجاعت، شهامت و اخلاص آزمون خود را به خوبی پس داده اند و این فداکاری و ایثار مرزبانان ایجاب می کند که فرصت های جدیدی را برای این شهرستان ایجاد کنیم. استفاده از ظرفیت مرزبانی

رئیسی با بیان اینکه امروز مرزها تهدیدی برای ما نیست بلکه فرصت است و باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کنیم، تصریح کرد: از جمله اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود، فعال شدن سریع بازارچه های مرزی است که فعالیت آنها به معنای رونق است. معامله رسمی است

رئیسی در همین زمینه مشکل کولبری را یکی از دغدغه های دولت برشمرد و گفت: در صورت فعال شدن رسمی بازارچه های مرزی، فردی که می خواهد کالایی را در دو طرف مرز جابه جا کند، به جای اینکه این کار را انجام دهد، ملاقات کند. نیازهای اقتصادی و سود او درآمد زندگی خود را به خطر می اندازد، قانونی کار می کند و از ظرفیت بازارچه های مرزی استفاده می کند. در واقع فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی فعالیت‌های تجاری و صادراتی را برای ساکنان مناطق مرزی تسهیل می‌کند و آنها را قانونی می‌کند.

  بهادری جهرمی: سواحل آزاد شده آماده بهره برداری عمومی - تفکر مدرن

رئیس جمهور فرصت های بسیار خوب گردشگری استان کردستان و به ویژه شهرستان سکز را بستری مناسب برای فعال سازی اقتصاد گردشگری دانست و گفت: از جمله برنامه های جدی دولت برای کردستان و به ویژه شهرستان سکز استفاده از گردشگران است. جاذبه ها برای فعال سازی اقتصاد گردشگری و کمک به این امر برای رفع نیازهای اشتغال این شهرستان است.

رئیسی همچنین بحث تامین آب شرب این شهرستان را یکی از مهم ترین مسائل برشمرد و افزود: مردم عزیز این منطقه با وجود فرصت های بالقوه و نعمت های خدادادی نگران تامین آب شرب و آب شرب نباشند. در تاییدیه های این سفر به حل مشکل آب توجه جدی می شود.

رئیسی در ادامه وجود بیکاری در این استان با وجود نیروی انسانی تحصیل کرده و آماده به کار را برای دولت دردناک دانست و گفت: رفع بیکاری و ایجاد اشتغال یکی از دغدغه های اصلی و محوری امروز دولت است. بخش خصوصی و تعاونی قطعا سود خواهند برد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تجربه نشان می دهد اگر دولت بخواهد در همه زمینه ها مسئولیت پذیر باشد موفق نخواهد شد، تصریح کرد: دولت باید مسئولیت خود را به اقتصاد بخش خصوصی و تعاونی منتقل کند و کار ارشاد، حمایت و نظارت را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید