دوره های جدید در حوزه کشاورزی در حال تدوین است

1089410 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از کرج، حسین کلانتری از خلیل آباد، در نشست انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز، گفت: به تشریح فعالیت های این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با 540 نفر کادر آموزشی تمام وقت و 13 دانشکده مصوب و حدود 41 هزار دانشجو که از این تعداد 36 هزار دانشجو در واحد کرج و حدود 5 هزار نفر در هشتگرد مشغول به تحصیل هستند. واحد و مرکز در نظرآباد بسیار کم است که در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی بتواند با تدوین و طراحی رشته های جدید و پیوند آنها با نظام مهندسی کشاورزی و همچنین ایجاد خانه نوآوری و زمانی که مردم می توانند در احیای این رشته کاربردی تاثیر بسزایی داشته باشد. احساس می کنند فرزندانشان در دانشگاه کارآفرینی، فناوران و و نوآوران بعد از فارغ التحصیلی درس می خوانند و کارآفرین می شوند قطعا به دانشگاه خواهند رفت.

کلانتری اضافه کرد: همکاری ما در تکمیل اکوسیستم کشاورزی استان نیز با وجود زمین تحقیقاتی آموزشی دانشگاه در منطقه ماهدشت کرج و ارائه طرح جامع شهرداری ماهدشت از جمله راه اندازی یک دانشکده کشاورزی، ایجاد مرکز نوآوری و فناوری، ایجاد شرکت ها، ایجاد مراکز تحقیقاتی در زمینه کشاورزی و تحقیقات دام و تحقیقات کشاورزی و پرورش ماهی، می توانیم با کمک کشاورزی، فضاهای مورد نظر را محقق و راه اندازی کنیم. سازمان نظام مهندسی.

دبیر هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز افزود: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در زمینه ایجاد مرکز تخصصی خدمات کشاورزی، برگزاری سمینارها و همایش های تخصصی همانطور که برای سایرین برنامه ریزی کرده است، قطعاً با حضور کارشناس با سازمان نظام مهندسی کشاورزی همکاری کند. همچنین با وجود دانشکده مهارت و کارآفرینی و دانشکده کشاورزی می توان دوره های مهارتی تخصصی را در سطح استان با ایجاد فصول جدید برگزار کرد.

  اظهارات احمدی نژاد جنجال برانگیخت / معامله روسیه و آمریکا بر سر ایران - تفکر مدرن

در ادامه این نشست پس از سخنرانی و ارائه نظرات حاضرین، تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان البرز در راستای اجرای طرح های تحقیقاتی این سازمان با همکاری اساتید و دانشجویان دانشگاه ها، همکاری در تدوین و انتشار کتب علمی اساتید دانشگاه و سازمان، فراهم آوردن امکان برگزاری دوره های کارورزی و سمینارهای علمی دانشجویی با سازمان، تدوین طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشجویی بر اساس اولویت های اعلام شده. توسط سازمان با حمایت، تعامل و همفکری در زمینه حل مشکلات و معضلات حوزه کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز، برگزاری سلسله سخنرانی ها، سمینارها و کنفرانس های مشترک، انجام پروژه ها و طرح های پژوهشی و ارائه شده در زمینه مقالات علمی مشترک، برگزاری نمایشگاه های علمی، پژوهشی و فناوری مشترک، برگزاری دوره های آموزشی ویژه دانشجویان (بر اساس قوانین و مقررات دانشگاه)، برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت در قالب سمینارهای آموزشی برای کارکنان کشورها، انتشار و انتشار تحقیقات علمی – پروژه های تحقیقاتی مشترک، همکاری در حوزه های فناورانه (برگزاری چالش های فناورانه، استارت آپ ها، تجاری سازی و …) با هم. سمینار نوآوری محصولات کشاورزی و محصولات ارگانیک دانشگاه با بهره مندی از امکانات رفاهی، تفریحی، گردشگری سازمان و شرکت های تابعه برای افراد معرفی شده از سوی دانشگاه، با امضای حسین کلانتری، خلیل آباد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد البرز واحد استان و کرج و نصراله شمس آذر رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید