دوربین های پیچیده تسا قبل از پایان سال 2021 نصب شدند – فکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، استفان لیختن اشتاین، خبرنگار غربی مستقر در وین برای فارین پالیسی و ایندیپندنت، در توییتی نوشت که آژانس بین المللی انرژی اتمی به او گفته است که دوربین های جایگزین را تا پایان دسامبر 2021 نصب خواهد کرد. که مجموعه تسا کرج را ترک کرد و سایر فعالیت های فنی مرتبط را انجام داد.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه (۲۴ آذر) اعلام کرد که بر اساس توافقی که بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دست آمده، دوربین‌های این آژانس طی روزهای آینده در مجتمع TESA کرج نصب خواهد شد.

وی با اعلام این توافق در توییتر نوشت: «این برای راستی‌آزمایی بر اساس توافق هسته‌ای با ایران مهم است و کار برای رسیدگی به سایر مسائل پیشگیرانه باقی‌مانده ادامه خواهد یافت».

بهروز کمالوندی، معاون بین الملل، حقوقی و امور مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران سپس به تشریح توافق با نمایندگی نصب دوربین تسا در کرج پرداخت. زمانی که حافظه ها پر شد، کارت های حافظه به طور مشترک توسط ایران و آژانس استخراج و مهر و موم می شوند و آژانس به هیچ وجه به این اطلاعات دسترسی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: این کار بر اساس قانون اقدامات راهبردی رفع تحریم ها و حفظ منافع ملت ایران مصوب مجلس شورای اسلامی انجام می شود که بر اساس آن آژانس نمی تواند نظارت بدون نظارت داشته باشد. “

کمالوندی در خصوص لحظه ارسال اطلاعات به آژانس گفت: اطلاعات ثبت شده تنها در صورت تحقق هدف قانون در اختیار آژانس قرار می گیرد. به عبارت دیگر، زمانی که همه تحریم‌ها برداشته شد، می‌توانیم این اطلاعات را در اختیار آژانس قرار دهیم تا از آن برای دانش نظارتی خود به نام دانش تداوم استفاده کند.

  اعلام برنامه برای مراکز اهدای خون در تهران - اندیشه نوین

کمالوندی در پایان گفت: موضوع دیگر موضوعات مورد علاقه کشورها است که بر اساس مذاکرات انجام شده انتظار می رود مذاکرات و تبادل نظر برای حل این مسائل ادامه یابد.

به گزارش فارس، هشتمین دور مذاکرات لغو تحریم ها علیه ایران از روز دوشنبه 13 دی ماه در وین از سر گرفته شد. علی باقری و هیئت همراه برای ادامه مذاکرات با گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک در همان روز وارد وین شدند. این مذاکرات از روز دوشنبه در وین آغاز شده است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر در گفت و گو با الجزیره با تاکید بر اینکه هشتمین دور مذاکرات در وین، مذاکرات را در مسیر درستی قرار داده است، گفت: اگر کشورهای غربی قصد و اراده داشته باشند، می توان به توافق خوبی دست یافت. اراده.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242581

دیدگاهتان را بنویسید