ده نشانه بیماری کلیوی – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اگرچه تنها راه اطمینان از بیماری کلیوی انجام آزمایش است; اما این بیماری ها تعدادی علائم فیزیکی نیز دارند. گاهی اوقات افراد این علائم را به بیماری های دیگر نسبت می دهند. زیرا در افراد مبتلا به بیماری کلیوی، تا زمانی که بیماری به مراحل شدید نرسد، علائم ظاهر نمی شود.

در اینجا 10 علامت رایج که نشان می دهد شما به بیماری کلیوی مبتلا هستید، آورده شده است.

1- خیلی خسته می شوید، انرژی کمتری دارید و نمی توانید تمرکز کنید. عملکرد بسیار ضعیف کلیه ها می تواند منجر به تجمع سموم و آلاینده ها در خون شود. این باعث می شود احساس خستگی و ضعف کنید و در تمرکز مشکل داشته باشید. یکی دیگر از علائم بیماری کلیوی کم خونی است که باعث خستگی و ضعف می شود.

2- شما نمی توانید به راحتی بخوابید. وقتی کلیه ها خون را به خوبی فیلتر نمی کنند، سموم در خون باقی می مانند و از طریق ادرار دفع نمی شوند. این روند خواب را پیچیده می کند. همچنین ارتباط مستقیمی بین چاقی و بیماری مزمن کلیوی وجود دارد. آپنه خواب در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی نیز شایع است.

3- پوست شما خشک و خارش دارد. کلیه های سالم کارهای مهم زیادی انجام می دهند. این اندام داخلی مایع اضافی و باقی مانده را از بدن خارج می کند، به تولید گلبول های قرمز خون کمک می کند، استخوان ها را سالم نگه می دارد و برای حفظ مقدار مناسب مواد معدنی در خون کار می کند. پوست خشک و خارش دار می تواند نشانه کمبود مواد معدنی و بیماری استخوانی باشد که اغلب با بیماری پیشرفته کلیه همراه است. این مشکلات زمانی رخ می دهد که کلیه ها قادر به حفظ تعادل مواد معدنی و مواد مغذی در خون نباشند.

  دادگاه تجدیدنظر پرونده اتوبوس خبرنگاران را بازگشایی کرد

4- باید مثانه خود را بیشتر خالی کنید. تکرر ادرار به خصوص در شب می تواند نشانه بیماری کلیوی باشد. هنگامی که فیلترهای کلیه آسیب می بینند، ممکن است نیاز به تخلیه مثانه افزایش یابد. تکرر ادرار همچنین می تواند نشانه عفونت دستگاه ادراری یا بزرگ شدن پروستات در مردان باشد.

5- در ادرار خود خون می بینید. کلیه های سالم معمولاً هنگامی که بقایای خون را برای تولید ادرار فیلتر می کنند، سلول های خونی را در بدن حفظ می کنند. با این حال، هنگامی که کلیه ها آسیب می بینند، سلول های خونی به آرامی وارد ادرار می شوند. وجود این سلول های خونی در ادرار، علاوه بر بیماری کلیوی، ممکن است نشانه تومور، سنگ کلیه یا عفونت نیز باشد.

6- ادرار شما کف آلود است. وجود حباب های بزرگ در ادرار به خصوص حباب هایی که باید چندین بار شسته شوند، نشان دهنده وجود پروتئین در ادرار است. این کف ممکن است شبیه کفی باشد که هنگام شکستن تخم مرغ تشکیل می شود. از آنجایی که پروتئین موجود در ادرار آلبومین نامیده می شود، همان پروتئین موجود در تخم مرغ است.

7- ناحیه اطراف چشم شما همیشه متورم است. وجود پروتئین در ادرار اولین علامت آسیب به فیلترهای کلیه است که باعث عبور پروتئین در ادرار می شود. پف دور چشم ممکن است به این دلیل باشد که کلیه ها پروتئین زیادی را در ادرار جذب می کنند و پروتئین را در بدن حفظ نمی کنند.

8- مچ پا و پاهای شما متورم شده است. عملکرد ضعیف کلیه باعث حفظ سدیم در بدن می شود و منجر به تورم پاها و مچ پا می شود. تورم پاها همچنین می تواند نشانه ای از بیماری قلبی، بیماری کبد و مشکلات جدی در رگ های پا باشد.

  آمادگی ویژه برای آی فیلم در ماه رمضان 1401 - اندیشه معاصر

9- دلت براش تنگ شده این علامت بسیار رایج است. با این حال، وجود سمومی که به دلیل عملکرد ضعیف کلیه در بدن تجمع می یابد، می تواند یکی از دلایل بی اشتهایی باشد.

11- ماهیچه های شما سفت می شوند. عدم تعادل الکترولیت و انقباض عضلانی ممکن است به دلیل عملکرد ضعیف کلیه باشد. به عنوان مثال، سطوح پایین کلسیم و کنترل ضعیف فسفر می تواند منجر به انقباض عضلانی شود.

حتماً در مورد هر گونه نشانه فیزیکی از وضعیت خود با پزشک خود صحبت کنید. سپس از پزشک خود بخواهید آزمایش ادرار و خون را تجویز کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257419

دیدگاهتان را بنویسید