دما در هر دو استان زیر صفر درجه است

دما در هر دو استان زیر صفر درجه است

صادق زیاییان در گفت وگو با ایسنا ، اظهار داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی ، بارش پراکنده و بارش پراکنده طی 24 ساعت آینده در استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، شمال کردستان ، اردبیل ، زنجان ، ارتفاعات البرز ، خراسان رضوی شمالی. با پیش بینی این امر می توان گفت: در سواحل شمالی کشور طوفان باران ، وزش باد و کاهش نسبی دما و بارش برف در کوههای البرز پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: فردا (30 مهر) بارش باران در شمال غرب و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های البرز ، تهران ، سمنان ، خراسان شمالی و خراسان شمالی رضوی ضعیف می شود ، بارش های پراکنده ، گاهی رعد و برق پیش بینی می شود. و رعد و برق “همچنین بارش باران در سواحل دریای خزر ، گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت ریسک هواشناسی همچنین با اشاره به وضعیت هواشناسی روز جمعه (21 مهر) اظهار داشت: وزش باد شدید در شرق کشور و بارش های پراکنده و ابری در غرب دریای خزر و در شمال غرب در بعد از ظهر…

به گفته ضیاییان ، بارش پراکنده باران و وزش باد روز شنبه (22 آبان) در کوه های شمال غربی و کوهستانی در غرب ، غرب سواحل خزر و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان ، قزوین ، البرز و تهران رخ می دهد. با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

  گرد و غبار و باد در تمرین دانش آموزان کی روش/ برگه سوالات بزرگ آزمون + عکس

وی همچنین به تداوم بارش پراکنده باران در سواحل شرقی دریای خزر و خراسان شمالی در روز یکشنبه (3 آبان) اشاره کرد و گفت: دریای خزر تا دو روز آینده طوفانی و طوفانی خواهد بود.

زیان افزود: فردا و جمعه (19 و 20 مهر) در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل ، در مناطق مستعد گرد و غبار ، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی وزش باد شدید پیش بینی می شود. از امروز (19 مهر) تا پایان این هفته ، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک برای مناطق جنوب غربی کشور و استان های ساحلی خلیج فارس پیش بینی می شود. در این دوره ، خلیج فارس و قسمتهای غربی تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت ریسک هواشناسی وضعیت جوی تهران در دو روز آینده را بیان کرد: آسمان تهران فردا (20 مهر) نیمه ابری ، تدریجی ابری و گاهی همراه با بارش باران و وزش باد با حداقل دمای 11 درجه و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد A در روز پنجشنبه (20 اکتبر) نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (18 و 29 مهر) اهواز با بیشترین دمای 35 و 34 درجه سانتی گراد گرم ترین مرکز استان در کشور است ، همچنین پیش بینی می شود دمای شهرکرد و همدان به زیر صفر درجه سانتیگراد می رسد. “

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید