دلیل کاهش آمار واکسیناسیون در کشور – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حمید سوری می گوید: در توصیه های وزارت بهداشت علیه تاج نباید به مردم اعتماد کرد، یکی از دلایل کاهش واکسیناسیون عدم انتشار گزارش تاج است.

داده‌های مربوط به همه‌گیری تاج و تخت در ایران شفاف نیست و داده‌ها فقط برای تعداد محدودی از افراد در دسترس است.

رئیس کمیسیون پیشگیری و سلامت تاج، که پیش از این ریاست کمیته اپیدمیولوژی ملی تاج را به نمایندگی از وزارت بهداشت بر عهده داشت، گفت: «حتی من به بخش کوچکی از داده‌ها دسترسی نداشتم».

پیش از این دبیر کمیته اپیدمیولوژی و تحقیقات کمیته علمی کرون گفت: هیچ تلاشی برای انتشار اطلاعاتی در خصوص اثربخشی واکسن ها برای پیشگیری از بستری شدن و مرگ از تاج در وزارت بهداشت انجام نمی شود. نتیجه این است که دوز دوم واکسیناسیون با دوز اول متفاوت است. میلیون ها نفر دوز دوم خود را دریافت کردند و دوز دوم را تزریق نکردند. چندین میلیون نفر که نوبت سوم آنها رسیده است. دوز سوم را تزریق نکردند.

یونسیان به وزارت بهداشت شکایت می کند که تعداد تاج های بستری در بیمارستان و مرگ و میرهایی که واکسینه نشده اند یا واکسینه نشده اند. منتشر نشده.

باشگاه خبرنگاران جوان مدتی است که پیگیر آمار پزشکان قانونی واکسینه شده، بستری و فوت شده است، اما وزارت بهداشت هنوز آمار و اطلاعات مکتوبی منتشر نکرده است و تنها چند آمار شفاهی از سوی وزیر بهداشت و درمان وی منتشر شده است. معاونان در مصاحبه

محمد هاشمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالعات وزارت بهداشت برای انتشار آمار واکسینه و واکسینه نشده و مرگ و میر عروق کرونر هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

  ما باید دوران سردار آزمون - تفکر مدرن را فراموش کنیم

هاشمی در پاسخ به درخواست باشگاه خبرنگاران مبنی بر انتشار آمار مبتلایان و مرگ و میرهای واکسینه شده و واکسینه نشده کرونر گفت: منابع تهیه این آمار بسیار زیاد است و نیاز به ویرایش دارد؛ البته باز هم تاکید کردم که اینگونه است. بیشتر – بهتر است صبور باشید تا نتیجه نهایی به زودی در اختیار شما، دیگر دوستان خبرنگار و مردم قرار گیرد.

به گفته برخی منابع خبری، کمیسیونی متشکل از اپیدمیولوژیست ها و گروهی از پزشکان در حال تهیه اولین گزارش رسمی از اثربخشی واکسن ها بر اساس برخی متغیرها با داده های کشوری و متدولوژی علمی هستند که به زودی نتایج آن منتشر خواهد شد. .

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277669

دیدگاهتان را بنویسید