دلیل فرار شوهر از رابطه زناشویی چیست؟ – اندیشه معاصر

 1. شما به آمادگی برای سکس توجه نمی کنید

هیچ کس نمی داند چه تصوری برای حل و فصل وجود دارد ارتباط جنسیتنها چیزی که لازم است زمان و مکانی است که از آنجا آمده است، اما واقعیت این است ارتباط جنسی که یکی از پیچیده ترین، اسرارآمیزترین و مرموزترین روابط انسانی است، برای به ثمر نشستن چیز دیگری نیاز دارد.

اگر با کمی اغماض به این «مقدمه» معروف بنامیم، باید اضافه کنیم که باید ساعاتی قبل از رابطه شروع شده باشد و اگر ابراز محبت و علاقه به شوهر، هنوز. باید خیلی قبل از رابطه جنسی شروع شده باشد. بنابراین شوهری که می خواهد در ساعات پایانی روز با همسرش همبستر شود، باید با رفتارهای کلامی و غیرکلامی همسرش را به تدریج برای ساعت مقرر صبح آماده کند.

در گذشته، تصور می‌شد که احساس صمیمیت در زنانی که به خواسته‌های جنسی همسرانشان پاسخ مثبت می‌دهند، مؤثرتر از مردانی است که به درخواست‌های همسرشان پاسخ مثبت می‌دهند. اما امروزه نیاز به هر دو جنس، یعنی ابراز عاطفه بیان شده است. اگر این ابراز صمیمیت کافی نباشد یا کافی نباشد منجر به طرد جنسی توسط زوج دیگر می شود. احساس دوست داشتن و دوست داشتن توسط شوهرتان مهمترین مقدمه رابطه جنسی است. شاید به همین دلیل است که کارشناسان سکس ذهن را قدرتمندترین اندام جنسی بدن می دانند.

یکی دیگر از پیش نیازهای مهمی که باید فراهم شود، اطمینان از رضایت بخشی روابط بین فردی با همسر است. یعنی اگر اختلاف، رنجش، عصبانیت یا درگیری با همسر یا سایر اعضای خانواده وارد رابطه زوجین شود، باید قبل از زمان تعیین شده برای رابطه جنسی حل شود. بر این نکته مهم تاکید می کنیم که مسائل را نباید درست قبل از خواب مطرح کرد، بلکه باید از قبل به آن توجه کرد.

 1. شما از انتظارات شوهرتان اطلاع کافی ندارید

رابطه جنسی با شوهر گاهی شامل انتظارات متفاوت زوجین از یکدیگر می شود. انتظاراتی که اگر یکی از آنها برآورده نشود، احتمال رابطه جنسی طرف مقابل را افزایش می دهد.

  آزمون کارشناسی ارشد 1401 به موقع برگزار می شود

انتظار تنوع در رفتار جنسی: یکنواختی آفت رابطه جنسی است، زیرا این نوع رابطه نیز مانند سایر روابط نیاز به تنوع دارد. گاهی اوقات آنچه که زوج آینده از نامزد انتظار دارند، فقط تغییر در نحوه رابطه جنسی، مکان یا زمان آنهاست. ایجاد این تغییرات، اگرچه شاید در درازمدت برای زوج ها چندان سودمند نباشد، به عنوان یک رفتار جدید ارزش امتحان کردن را دارد.

انتظارات متفاوت برای تعداد ازدواج ها: یکی از دلایل رد درخواست جنسی همسر ممکن است احساس نیاز کمتر ردکننده باشد. یعنی در حالی که طرف مقابل به دلیل احساس نیاز بیشتر و عدم آگاهی از سایر انتظارات و نیازها طرد شده و دچار نارضایتی و نارسایی می شود.

انتظار داشته باشید که به رابطه جنسی اولویت دهید: برای برخی از مردان و زنان، مهم است که ببینند همسرشان به رابطه جنسی اولویت می دهد. به عنوان مثال، زنی که شوهرش به دلایلی مانند کار گذشته به دلیل عدم اطمینان در مورد اهمیت و اهمیت رابطه برای مرد درخواست خود را به تعویق انداخته است، احتمالاً درخواست او را می‌پذیرد.

انتظار برای حفظ استقلال جنسی: گاهی دلیل رد درخواست رابطه جنسی همسر شما در خطر رد استقلال جنسی است. به این ترتیب زوج دریافت کننده درخواست احساس آزادی در انتخاب زمان و میزان رابطه ندارند. در نتیجه هر چه کاندید سعی کند بیشتر به او نزدیک شود، بیشتر او را رد می کند.

انتظارات متفاوت در رابطه با رابطه جنسی: این امر به ویژه برای زنانی که برنامه مشخصی دارند مهم است. البته همه زنان الگوی زمانی یکسانی ندارند.

گیرنده مورد انتظار: این نیز یکی از مواردی است که می تواند به رد درخواست جنسی شوهر منجر شود. بنابراین اگر زوج متکدی به جای اینکه رابطه جنسی را یک رابطه برنده بدانند، با نگرشی خوشایند به آن نگاه کنند، خاطره خوبی از خود در ذهن شوهرشان باقی نمی گذارند و فرصت پاسخگویی به درخواست های بعدی برای او فراهم می شود. مثبت . . در حال کاهش است.
مثلاً مردی که به محض رسیدن به ارگاسم و صرف نظر از مدت زمانی که زن به این مرحله می رسد، پایان رابطه را می بیند یا بعد از نوازش بعد از رابطه جنسی کوتاهی می کند، شانس زیادی برای برآوردن خواسته ها دارد. بعدی خود را دارد

 1. عوامل به خطر انداختن سلامت روان زوج طردکننده
  بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه های خبری عرب زبان منطقه

گاهی اوقات رد درخواست جنسی شوهر به دلایل غیرجنسی و غیر عاطفی اتفاق می افتد و سپس زوج ردکننده با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کنند. برای مثال، شوهر افسرده حوصله رابطه جنسی را ندارد. یا فردی که مضطرب یا وسواسی است به راحتی رابطه جنسی ندارد. اعتماد به نفس پایین و تصویر ضعیف بدن نیز دو عامل کاهش پذیرش جنسی به ویژه توسط زنان است.

 1. خستگی

خستگی نیز عاملی برای رد درخواست همسرتان برای رابطه جنسی است. اگرچه این مورد را هم برای زنان و هم برای مردان می توان نقل کرد، اما به دلیل نیاز بیشتر زنان به خواب و کار فراغتشان در خانه و تربیت فرزندان، بیشتر برای زنان برجسته است.

 1. استرس محل کار

این یک مانع مهم است، به ویژه برای کسانی که به دنبال صداقت هستند یا مقام را با عزت نفس یکی می دانند. استرس ناشی از احساس ناامنی در محیط کار نیز از جمله مواردی است که حتی در رختخواب نیز فرد را رها نمی کند. واضح است که مردی که درگیر چنین افکار استرس زا است، دل و ذهنی برای رابطه با همسرش نخواهد داشت.

در اینجا چند نکته برای محافظت از شوهرتان در برابر رابطه جنسی آورده شده است

 • اولویت دادن به: رابطه جنسی با شریک زندگی خود را در اولویت زندگی خود قرار دهید و آن را برای او مهم کنید.
 • بازی عشق را فراموش نکنید: از ایجاد هماهنگی های عاطفی و ارتباطی غافل نشوید. هر چه ترتیبات جنسی بهتر باشد، احتمال پذیرش درخواست شما بیشتر است!
 • تحت فشار قرار ندهید: در ابتدا، پایان و پایان رابطه طوری رفتار کنید که احساس استقلال و آزادی شریکتان را تقویت کند و به هیچ وجه به او فشار نیاورید.
 • آرام باشید: تکنیک های تمدد اعصاب را بیاموزید و آن را با همسرتان انجام دهید. می توانید این روش ها را به آماده سازی اضافه کنید.
 • به ما بگویید چه انتظاری دارید: در مورد انتظارات جنسی خود در ابعاد مختلف با همسرتان صحبت کنید. البته شاید در نگاه اول آسان به نظر نرسد، اما سختی عواقب ناگفته آن مانند تحمل تلخی یک داروی ذات الریه است.
 • استرس شوهرتان را کاهش دهید: استرس، خستگی و فرسودگی همسرتان را به هر طریقی کاهش دهید. به عنوان مثال، در صورت امکان، برخی از کارهای خانه را انجام دهید. به عنوان مثال، به نوبت کودکان را در رختخواب بخوابانید، برای آنها داستان بگویید، آشپزی کنید یا ظرف بشویید. یا اگر خانواده شما توانایی مالی دارند، شخصی را برای کمک به کارهای خانه استخدام کنید. کمک به افزایش درآمد و رضایت خانواده نیز راه هایی است که می تواند مفید باشد.
 • رابطه جنسی یک تعامل معنادار است: افق خود را به رابطه جنسی گسترش دهید. رابطه جنسی “تجارت” یا “تجارت” نیست، بلکه تجارت متقابل، عاشقانه و معنادار است.
 • با شوهرتان همدردی کنید: اگر شوهرتان به دلیل علاقه به شغلش شما را از رابطه کنار گذاشت، به جای اینکه به شغل خود نگاه کنید، سعی کنید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید و گوی سبقت را از دست رقیب خود بگیرید.
 • خاطرات روزهای خوب را زنده کنید: به جاهایی بروید که آن روزها محل خلوت عاشقانه دو نفر شما بود، حرف های روزگارتان را مرور کنید و دوباره بخوانید. هنگامی که رستاخیز عشق را در دل خود احساس کردید، سعی کنید فوراً به خواسته های جنسی دیگری پاسخ دهید. درست مثل آن روزها
  موضوع نشست و رایزنی مذاکره کنندگان ارشد ایران و فرانسه در وین - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید