دلار جهانی نفس خود را از دست داد. طلا رز شد

1089506 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی آنا، پس از اینکه در جلسه قبل به بالاترین سطح دو هفته اخیر خود یعنی یک درصد رسید، تا ساعت 7:31 صبح به وقت شرقی طلا با 3.2 درصد افزایش به 1738 دلار در هر اونس رسید. طلای آمریکا نیز با 0.18 درصد افزایش به 1839 دلار رسید.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه برای دومین جلسه متوالی برای مقابله با افزایش تورم، نرخ بهره را سه چهارم درصد افزایش داد. پاول گفت که افزایش غیرمعمول دیگری ممکن است برای نشست سپتامبر مناسب باشد، اما این تصمیم بر اساس داده های اقتصادی دریافتی خواهد بود.

ادوارد مایر، تحلیلگر ED&F Man Capital Markets، یکی از محققان، گفت: “پل در را کمی باز گذاشت تا وضعیت نرخ بهره را بررسی کند و نوعی نور در انتهای تونل نشان داد که ما نرخی را مشاهده نخواهیم کرد. پیاده روی سال آینده.” “

این امر باعث سقوط بازده دلار و آمریکا و دیوانه شدن طلا خواهد شد. انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت، قیمت طلا با شانس خوبی برای آزمایش مقاومت بین 1780 تا 1800 دلار در ماه آینده افزایش یابد.

دلار یک شبه 0.6 درصد کاهش یافت، نزدیک به پایین ترین سطح سه هفته اخیر در روز پنجشنبه، و طلای دلاری را برای سایر دارندگان این ارز ارزان تر کرد.

شاخص بازدهی خزانه داری آمریکا به پایین ترین سطح خود در دو ماه گذشته رسید. بازدهی پایین اوراق، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را کاهش می دهد. در همین حال، شورای جهانی طلا اعلام کرد که کاهش شدید خرید سرمایه گذاران منجر به کاهش تقاضای جهانی طلا در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه در سال 2021 شده است.

  عربستان سعودی پس از نقض آتش بس منتظر حملات جدید انصارالله است/ ریاض به حامیان صلح ادای احترام کرد

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.4 درصد افزایش به 19.20 دلار در هر اونس، پلاتین با 0.4 درصد افزایش به 890 دلار و پالادیوم با 0.6 درصد افزایش به 2042 دلار و 51 دلار در هر سنت رسید.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید