دفاع مقدس آزمون وفاداری ارتش و وفاداری ارتش شد

30390 367 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم تجلیل از جانبازان دفاع مقدس، جنگ تحمیلی را نتیجه سیاست راهبردی امپریالیستی نظام السلطنه در دشمنی با جمهوری اسلامی و ملت ایران و افزود: علیرغم حمایت همه قدرتهای جهانی از صدام جاه طلب و قدرت طلب، جنگ در پرتو سه عنصر «قدرت جوشان انقلاب، رهبری بسیار مؤثر» امام و خصلت های والای و برجسته ملت ایران» از یک تهدید قطعی و بزرگ به یک احتمال بزرگ تبدیل شد که روایتی درست و دقیق است. این فصل پرشور و هیجان انگیز تاریخ ایران، تداوم موفقیت انقلاب برای نسل جوان

فرمانده کل قوا، دفاع مقدس را رویدادی مهیج، شاخص و پربار برای امروز و آینده کشور خواند و با احترام و ارادت فراوان به جانبازان دفاع مقدس افزود: جانبازان به نیاز حیاتی این امر پی بردند. زودتر از دیگران و برای رفع این نیاز میدانی به جنگ پرحادثه و جهاد و فداکاری شتافتند، لذا تجلیل و تکریم آنان یک واجب مسلم و همگانی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه با گذشت زمان ابعاد و حقایق وقایعی مانند حراست بیشتر و بهتر درک می‌شود، افزودند: باید به گونه‌ای عمل کرد که آگاهی و آگاهی از حقایق حفاظت مقدس لحظه درخشان و تأثیرگذار» به رشد مستمر و آگاهی نسل امروز از حقایق و حقایق آن روزگار که تلاش در این زمینه انتظاری جدی از جانبازان دفاع مقدس و متولیان این گونه مسائل است.

وی با اشاره به اسناد و مدارک منتشر شده از جنگ تحمیلی غرب افزود: این اعترافات صحت سخنان ما را که زمانی ادعا و تصور می شد ثابت می کند.

فرمانده کل قوا، تحمیل جنگ به ایران را واکنش طبیعی حاکمان جهان به پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب مردم ایران فقط شکست یک نظام وابسته و فاسد نبود. ضربه ای یکبار به آمریکا و استکبار، اما تهدید شاهنشاهی نظام سلطه و استکبار غرب و شرق با درک عمق این تهدید، با تشویق و تحریک صدام، جنگ را بر ملت ایران تحمیل کرد.

وی هدف از جنگ تحمیلی را جلوگیری از انتقال پیام و سخنان جدید ملت ایران به سایر ملت ها از جمله نترسیدن از آمریکا و ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و تبعیض جهانی دانست و افزود: ظهور یک نظام مستقل. و یک نظام سیاسی الهام بخش، آن هم در کشوری که امید، تکیه و طمع آمریکا را آمریکا و حاکمان غیرقابل تحمل می دانستند، بنابراین پس از کودتای نافرجام، حمله طبس و تحریکات قومی، جنگی تمام عیار را بر این کشور تحمیل کردند. ملت ایران

فرمانده کل قوا اضافه کرد: البته این هجمه سراسری در ذهن انقلابیون پیش بینی نشده بود، اما برای عوامل نیروهای مسلح که از شخصیت های با تجربه و برجسته و مستقل دنیا بودند دور از انتظار نبود.

  5 نشانه دم روی دست، که نشان می دهد شما فردی بسیار باهوش هستید - یک فکر مدرن

رهبر انقلاب در این زمینه به سخنان احمد اسکاتور رئیس جمهور فقید گینه در دیدار خصوصی با وی اشاره کردند و گفتند: آقای اسکاتور معتقد بود که ظهور جنگ تحمیلی اجتناب ناپذیر است زیرا اگر امپریالیسم نمی توانست تضعیف یا تضعیف شود. یک انقلاب را محدود کنید، مطمئناً منجر به یک جنگ شدید خواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از سخنان کسانی که به‌طور غیرمسئولانه ایران را مسئول جنگ تحمیلی می‌دانند و می‌گویند دفاع مقدس پس از آزادسازی خرمشهر باید پایان یابد، گفتند: واقعه پایان جنگ به معنای حمله و پیشرفت صدام پس از پذیرش نهایی است. سال 598 از ایران و سپس حمله مرصاد نشان داد که اگر در زمان آزادسازی خرمشهر دفاع تمام می شد، قطعاً صدام دوباره پیشروی می کرد، به خصوص که هنوز بسیاری از نقاط ایران عزیز در آن زمان در تصرف متجاوزان بود.

تجزیه ایران و جدایی خوزستان به عنوان بخش مهمی از کشور، به زانو درآوردن ملت، سرنگونی جمهوری اسلامی و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران را از اهداف اصلی امپراتوری انتقام جویانه برای تحمیل جنگ برشمردند. درباره ایران گفت که این حقایق بدیهی را نباید فراموش کرد

حضرت آیت الله خامنه ای تبدیل جنگ 8 ساله از تهدید بزرگ به فرصتی بزرگ را دومین حقیقت دفاع مقدس دانستند و گفتند: شور و هیجان انقلاب، رهبری قاطع امام خمینی (ره) و ویژگی های استثنایی و تاریخی ملت ایران» سه عنصر و عامل مهم بودند که اینها حقیقت هیجان انگیزی را رقم زدند که باید به خوبی توضیح داده شود، به ویژه اینکه احتمالات ناشی از تهدید وحشتناک جنگ هنوز برای اکثر مردم ناشناخته است.

فرمانده کل قوا یکی از اهداف تندروهای جهانی در راه اندازی جنگ تحمیلی را عبرت به ملت های دیگر برشمرد و افزود: آنها می خواستند با سرکوب ملت ایران درهای مقاومت را به طور کامل ببندند، اما ملت همه تلاش ها را خنثی کرد. اهداف جبهه استکبار و برعکس، که دشمنان فکر می کردند، پا پیش گذاشت و فرصت های فراوانی ایجاد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای دفاع مقدس را نگرش مردم به ویژه مردم خوزستان و عرب زبانان و بی توجهی آنان به وسوسه های دشمن برای تجزیه کشور دانستند و گفتند: دفاع مقدس نیز زمینه ساز ظهور باورهای دینی و عالی ترین معیارهای اخلاقی ملت ایران شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به گذشت، ایثار و اعتقادات دینی در دوران دفاع مقدس به ویژه جان باختن خانواده های رزمندگان و شهدا افزودند: در دوران دفاع مقدس، کل کشور به عمق حفاظتی تبدیل شد. از جبهه ها، شهر و روستا، مسجد و هیئت، بخش و دانشگاه، همه در خدمت دفاع و انقلاب قرار گرفتند.

  آخرین وضعیت محدودیت های تردد در شب

وی وحدت و انسجام ملت را از دیگر دستاوردهای دوران دفاع مقدس برشمرد و خاطرنشان کرد: در سال های ابتدایی انقلاب به دلیل اختلافات سیاسی در سطوح عالی کشور و اقدامات تفرقه افکنانه گروه ها، مردم دو دسته شدند اما دفاع مقدس همه آحاد مردم را متحد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس را که زمینه ساز تبدیل تهدید به فرصت شد، موضوع اقتدار نظامی کشور دانستند و گفتند: در ابتدای جنگ تحمیلی، وضعیت کشور از نظر نظامی خوب نبود، اما دفاع مقدس از یک سو محک وفاداری ارتش به نظام شد، مقدس جمهوری اسلامی شد و از سوی دیگر زمینه ساز ظهور سپاه به عنوان حقیقتی درخشان شد.

فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه اقتدار نیروهای مسلح باعث محبوبیت آنها در بین مردم و ایجاد احساس امنیت برای کشور می شود، افزود: البته این نکته باید مورد توجه فرماندهان محترم ارتش و سپاه باشد. که این محبوبیت و اقتدار تا حرکت رو به جلو نیروهای مسلح ادامه خواهد داشت، باید با همین سرعت ادامه یابد و متوقف و یا عقب نشینی نشود، زیرا هرگونه توقف در حرکت رو به جلوی دشمن به معنای بازگشت به عقب است و بر این اساس نظامیان. و مقامات دولتی باید حمایت از نیروهای مسلح را یکی از وظایف واجب خود بدانند.

وی تاکید کرد: به لطف خداوند امروز کشور از نظر دفاعی به مرحله بازدارندگی رسیده است و نگرانی از تهدیدات خارجی وجود ندارد و دشمنان به خوبی این را می دانند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به نکته مهمی اشاره کردند و گفتند: گاه عباراتی مانند استفاده از امواج انسانی در حراست مقدس به کار می رود، در حالی که محور همه تحرکات، اقدامات و عملیات ها در 8 سال جنگ تدبیر بود. و عقلانیت و روش ها و رویکردهای ابتکاری در عملیات های مختلف را می توان در دانشگاه های نظامی تدریس کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دستاوردهای دفاع مقدس، استقرار یک اصل مهم را برای ملت ایران دانستند و تأکید کردند: در دوران دفاع مقدس ثابت شد که دفاع از کشور و بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمن. تنها با مقاومت می توان به دست آورد، نه از طریق تسلیم.

وی افزود: در همان ابتدای جنگ افرادی بودند که معتقد به تسلیم بودند و به طور غیرمستقیم این موضوع را مطرح کردند، اما امام ثابت قدم ماندند و در نهایت به ملت ایران ثابت شد که پیروزی، پیشرفت و دفاع از کشور می تواند. از طریق مقاومت حاصل شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به استفاده از اصل مقاومت در مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خاطرنشان کردند: اول اینکه این مقاومت هوشمندانه باعث ایجاد اعتماد درونی و خودباوری در فعالان سیاسی و فرهنگی شد، دوم اینکه به دشمن آموخت. در محاسبات خود همواره به قدرت داخلی ایران توجه داشته باشید زیرا با این روحیه توانستیم در بسیاری از موارد مانند فشار حداکثری یا طرح جدید خاورمیانه و یا حمله به مرزهای هوایی و دریایی از جمله تیراندازی دشمن را شکست دهیم. پرنده متجاوز دشمن یا تسخیر کشتی های اشتباه آنها

  برنده یحیی در دربی مشخص شد/ حساب ویژه گل محمدی برای این ستاره - اندیشه معاصر

وی به تاکید مکرر خود بر لزوم قصه گویی صحیح اشاره کرد و گفت: فعالیت هایی که تاکنون در این حوزه انجام شده است خوب است اما همه زیرساخت ها هستند و باید نتیجه کار رصد شود.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: وقتی می‌توانید از نتیجه کارتان در روایت حراست احساس رضایت کنید، وقتی دانش‌آموزان و دانش‌آموزان به مشکلات آن به همان چشمی نگاه می‌کنند که شما به عتبات عالیات می‌نگرید و دارید. همان تصور

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اگر این مهم اتفاق بیفتد، موفقیت در عرصه های مختلف در آینده قطعی خواهد بود، افزودند: حضور جوانانی که برای پاسداری از حرم به میدان رفتند و تعدادی از آنها به شهادت رسیدند، تأثیر واقعی بود. روایت، چون این جوانان دفاع کردند، اماکن مقدس را ندیده بودند.

فرمانده معظم کل قوا با اشاره به تلاش دشمن برای انکار ارتفاعات و قله های دفاع مقدس و بزرگنمایی برخی از ضعف های احتمالی، گفت: تلاش می شود درخشش دروغین استکبار و تلخی و تاریکی در کمین جوانان را نشان دهند. از سوی دیگر با کتمان نقاط قوت و دستاوردهای دفاع مقدس، زمینه ساز هراس مردم از قدرت و استکبار می شود که نتیجه آن ترس از دشمن در عرصه سیاسی و عزت نفس پایین در برابر دشمن در عرصه فرهنگی است. .

رهبر انقلاب اسلامی در پایان، پاسخگویی به روایات کذب و تحریف شده درباره دفاع مقدس و اصل انقلاب اسلامی را ضروری خواندند و افزودند: آمریکایی ها و صهیونیست ها در این زمینه مشغول نوشتن کتاب و تولید فیلم هستند که باید انجام شود. با استفاده از فرهیختگان و هنرمندان پیش از آن که تلاش و اقدامات مقتضی انجام دهند.

در این جلسه سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به برگزاری «سومین جشن ملی یک میلیون جانباز دفاع مقدس و مقاومت» گزارشی از برنامه ها و فعالیت های انجام شده ارائه کرد. وی در زمینه حفظ و ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد.

در ابتدای این مراسم که با ارتباط تصویری با مراکز 31 استان همراه بود، آقای صادق آهنگران دقایقی به عزاداری پرداختند.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید