دستی پر از اساس ماجرای فتح روی اکران سینما/ نقشه حاج قاسم برای نجات خلبان روسی فیلم می شود

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری آنا؛ روایت پیروزی همان چیزی است که در آثار شهید سید مرتضی آوینی به چشم می خورد. این شهید بزرگوار با ساخت مجموعه مستند «روایت پیروزی» علاوه بر ثبت وقایع تاریخ 8 ساله دفاع مقدس کشورمان در کتاب تاریخ هنر ایران، پایه های مستحکم هنر پشتیبان را ساخت و پی ریزی کرد. و هنرمندان انقلابی، گویی سیمرغی وسیع ساخته است تا دل خاکستر یک جنگ نامتعادل را زنده کند.

انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در سال 1377 برای حمایت از هنرمندان و سینمای دفاع مقدس تأسیس شد و اکنون با 31 سال سابقه کارنامه درخشانی برای خود رقم زده است.

امسال نیز مانند گذشته این انجمن به دنبال حمایت اهالی سینما بود. در همین راستا محسن شیرازی مشاور مدیرعامل جامعه سینمای انقلاب و بنیاد فرهنگی دفاع مقدس روایت فتح را شنید. وی در گفت و گو با آنا اظهار کرد: انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس سال گذشته فیلم «وضعیت مهدی» را به کارگردانی هادی حجازی فر و تهیه کنندگی حبیب الله ولی نژاد تولید کرد. این فیلم که مورد توجه مردم و منتقدان قرار گرفته داستان زندگی برادران شهید حمید و مهدی باکری را روایت می کند.

وی افزود: در سال جدید در حوزه مشکلات خانوادگی فیلم «در آغوش درخت» به کارگردانی بابک حاجه پاشا در انتظارمان است. در حوزه حفاظت مقدس نیز فیلم های «فرنگیس» و «اتاق گلی» را تولید می کنیم. فیلم سینمایی «صدا» به کارگردانی مژگان بیات و تهیه کنندگی دکتر عبدالمجید نجیبی در مرحله ای است که در حال تعیین سهم مشترک خود هستیم، یعنی احتمالاً در ساخت این فیلم شرکت خواهیم کرد، البته «قرارداد» نیست. هنوز بین ما رد و بدل شده است.

  سریال جنجالی و جالب سوتی جزیره + فیلم دیدنی - اندیشه معاصر

مشاور مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: فیلم «جان پدر» را در حوزه مسائل ملی تولید می کنیم. این فیلم به مردم مظلوم افغانستان و جنایات ماموران آمریکایی در کشورشان می پردازد. این پروژه یکی از مهم ترین تولیدات سینمای ایران در سال 1401 به شمار می رود و در واقع حدیثی درباره جایگاه افغانستان در دکترین فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است. ما وظیفه خود می دانیم که در کنار فلسطین از ملت مظلوم افغانستان دفاع کنیم و در حد توان خود کمک کنیم تا فریاد افغانستان به گوش مردم جهان برسد.

شیرازی گفت: فیلم «سوشون» در واقع یک پروژه سینمایی – سریالی به کارگردانی نرگس آبیار است. این فیلم درباره مبارزه با استعمار انگلیس است و ما در تولید آن مشارکت داریم.

وی ادامه داد: در مسائل ملی – میهنی یکی از مهمترین پروژه های ملی ایران تحت عنوان «ارس» با موضوع رشادت های مرزبانان ایرانی در برابر پیشروی نیروهای روسی در حال ساخت است. این پروژه پروژه بسیار خوبی است.

دستی پر از اساس ماجرای فتح روی اکران سینما/ نقشه حاج قاسم برای نجات خلبان روسی فیلم می شود

مشاور مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح تصریح کرد: علاوه بر تولید 15 فیلم کوتاه و برگزاری سمینارها و باشگاه ها، از برنامه های معروف یکشنبه های انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس است. روایات بنیاد فرهنگی فتح ساعت 19:30 روزهای یکشنبه هر هفته در مجتمع فرهنگی حضور دارند. این اقامتگاه های فرهنگی تأسیس شده محل نمایش و نقد و بررسی بهترین فیلم های کوتاه سینمای کشور محسوب می شود.

شیرازی اعلام کرد: در مرحله طرح ریزی اولیه پروژه سینمایی (3 آبان) هستیم. این پروژه در سال 1402 توسط انجمن سینمای انقلاب و بنیاد فرهنگی دفاع مقدس فتح تولید می شود اما نقطه گذاری آن در سال 1401 انجام می شود.

  زنگنه: ثبت حقوق نباید مانع افزایش حقوق از طیف خاصی شود

وی افزود: موضوع پروژه سینمایی «3 آبان» درباره طراحی عملیاتی است که توسط مرحوم سرلشکر شهید سلیمانی انجام شد و حاج قاسم موفق شد یکی از خلبانان روسی را که از حادثه 3 آبان جان سالم به در برده و شکار شده بود نجات دهد. توسط داعش طبق نقشه آنها.

مشاور مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: زمانی که ترکیه در سال 2015 هواپیمای روسی را سرنگون کرد، روسیه تحریم کامل ترکیه را اعمال کرد و قصد داشت مواضع داعش را با خاک یکسان کند. در این صورت تعداد زیادی غیرنظامی کشته می شدند اما حاج قاسم به روسیه پیشنهاد داد که نجات خلبان روس اسیر شده را به روسیه بسپارد و این موضوع موضوع اصلی این فیلم خواهد بود.

انتهای پیام/4104/

دیدگاهتان را بنویسید