دستگیری مظنون فراری پرونده کلاهبرداری 400 میلیون دلاری

رئیس پلیس بین الملل کشور از دستگیری چهارمین مظنون پرونده کلاهبرداری 400 میلیون دلاری خبر داد.

777 513 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، رئیس پلیس بین الملل از دستگیری چهارمین مظنون کلاهبرداری 400 میلیون دلاری خبر داد.

سردار هادی شیرزاد در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: بنا به دستور مقامات قضایی یکی از متهمان پرونده کلاهبرداری 400 میلیون دلاری که به همراه 15 نفر دیگر با استفاده از اسناد و مدارک جعلی اقدام به تاسیس چندین شرکت جعلی کرده بودند. مدعی فعالیت در زمینه واردات کالا به مبلغ 400 میلیون دلار، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

وی با اشاره به دستگیری سه نفر از متهمان این پرونده در سال گذشته افزود: پس از بررسی های انجام شده مشخص شد متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده که پلیس بین الملل با استفاده از توانمندی های سازمان اینترپل و پلیس بین الملل، این متهم را به یکی از کشورهای منطقه متواری کرده است. با هماهنگی های لازم با مقامات داخلی و خارجی نسبت به وی اخطار قرمز صادر و متعاقباً متهم در کشوری که در حال فرار بود ردیابی و شناسایی شد.

رئیس پلیس بین الملل فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: همزمان با پیگیری پرونده متهم از سوی کشورهای ترانزیت، اخطاریه قرمز علیه وی به مراجع مختلف از جمله صادر شد. پلیس مهاجرت و پاسپورت، تا در صورت عدم همکاری کشور کشورهای مورد نظر، در صورت امکان ترانزیت، در مرزهای رسمی کشور بازداشت شوند.

وی با اشاره به تلاش ماموران پلیس اینترپل در تهران برای ردیابی این متهم و همچنین تحت تعقیب بودن وی در مرزهای کشور، خاطرنشان کرد: با مساعدت پلیس مهاجرت و گذرنامه، متهم در یکی از گذرگاه های مرزی کشور بازداشت شد. فرودگاه های بین المللی در بدو ورود به کشور و برای ادامه تحقیقات، پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

  فعال رسانه ای: جریان های تمام عیار صهیونیستی در مقابل اسلام ناب - تفکر مدرن صف آرایی می کنند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید