دستگیری بیش از 500 تبهکار و 14 بدهکار بانکی در تهران

رئیس پلیس کلانشهر از دستگیری بیش از 500 عامل جرائم اقتصادی، سرقت، جرایم، کلاهبرداری و … خبر داد. از دو پلیس امنیت و آگاهی اقتصادی.

792 615 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی در جریان اجرای فاز سوم طرح کاشف در سال جاری که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی تهران انجام شد، گفت: مرحله جدید طرح طرح کاشف امسال بر روی همکارانم از پلیس اطلاعات و پلیس امنیت اقتصادی محقق شد. آنچه امروز در این مکان ارائه می شود بخشی از اقدامات همکاران من است که پس از چند روز کار اطلاعاتی و شناسایی انجام شده است.

وی گفت: در این مرحله از طرح ماموران پلیس 352 شرور حرفه ای پایتخت از جمله سارقان، جاعلان، کلاهبرداران، سارقان خودرو، زورگیران، استراق سمع، قاتلان و … را دستگیر کردند. وی گفت: از این تعداد 235 نفر داستان دارند. همچنین در اجرای این طرح 76 باند سارقان منازل، جیب بران، سارقان سیار و … منهدم شد. 1700 فقره سرقت نیز فاش شد و مقادیری اجناس مسروقه از سارقان کشف و ضبط و تحویل مالباختگان شد.

رحیمی همچنین به عملکرد پلیس امنیت اقتصادی اشاره کرد و گفت: پلیس امنیت اقتصادی در این پروژه حول دو قسمت اصلی به ماموریت های خود عمل کرده است. بخش اول مربوط به مبارزه با قاچاق کالا است که طی آن 148 پرونده تشکیل و 171 نفر به دلیل جرایم مربوط به حمل و توزیع کالای قاچاق شناسایی و بازداشت شدند. دو میلیون و 225 هزار قطعه کالای قاچاق کشف و ضبط شد.

  اصلاحات بانکی و انرژی در دستور کار دولت - تفکر مدرن

فرمانده انتظامی تهران افزود: همچنین در این مدت 648 هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق کشف و توقیف شد و 41 دستگاه خودروی حمل کالای قاچاق نیز توقیف و توقیف شد.

رحیمی با بیان اینکه 37 نفر از 900 میلیارد تومان فرار مالیاتی دستگیر شدند، گفت: دستگیری 11 دلال ارز با بیش از یک میلیارد تومان ارز، دستگیری هفت نفر از سوء استفاده از ارز مسافرتی و 14 زندانی فراری و بدهکار بانکی. از دیگر دستاوردهای این طرح است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر روش کپی موبایل گفت: طبیعتا سارقان نیز مانند سایر مجرمان مدام روش سرقت را تغییر می دهند. تعداد اخاذی ها زیاد نشده، اما روش ها تغییر کرده است. پلیس در مقاطع مختلف با انواع سرقت ها برخورد می کند و از لحظه وقوع سرقت و اطلاع ما به عنوان پلیس با آن برخورد می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید