دستور وزیر امور خارجه برای شناسایی مکان‌های باقی‌مانده ایرانی در اوکراین – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پس از اقدامات چند هفته اخیر وزارت امور خارجه به ویژه پس از شروع جنگ در اوکراین و به ویژه مسائل مربوط به ایرانیان و دانشجویان مقیم این کشور، دومین نشست مجازی برگزار شد. در همین راستا به ریاست حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و با حضور معاون اداری و دارایی و رئیس دفتر وزارت امور خارجه اوکراین، معاون کنسولی، مجلس و ایران، سخنگوی و مدیر مرکز دیپلماسی عمومی، مقامات جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اوکراین، روسیه، مجارستان، بلاروس، رومانی، اتریش، ترکیه، لهستان و سرکنسول کشورمان در استانبول برگزار شد.

امیر عبداللهیان در این دیدار مجازی ضمن تبریک عید سعید فطر به پیامبر گرامی اسلام، بررسی اقدامات انجام شده برای انتقال ایرانیان مقیم اوکراین، استماع گزارش سفرا، بر تشدید نظارت بر سفارتخانه های ذیربط ایران برای اطمینان خاطر تاکید کرد. یکی از ساکنان اوکراین تاکید کرد: امنیت و سلامت ایرانیان.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از هر فرصتی برای خروج ایمن ایرانیان مقیم اوکراین از مناطق درگیری، آمار ایرانیان حاضر در اوکراین را به تفکیک شهرها و همچنین ایرانیان ترک شده بررسی کرد و دستور شناسایی سایر ایرانیان و آمادگی برای آنها را صادر کرد. عزیمت، خروج.

در این زمینه وزیر امور خارجه با تاکید بر لزوم تجهیز بودجه برای کمک به برخی سفارتخانه ها، بر تداوم پاسخگویی 24 ساعته مرکز و سفارت های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مربوطه تاکید کرد و گفت: خیر. درخواست ایرانیان تحت هیچ شرایطی نباید بی پاسخ بماند.

در این جلسه نمایندگان مجلس، مدیران کل و سفرای جمهوری اسلامی ایران گزارشی از وضعیت اخیر ایرانیان مقیم اوکراین، ارائه تسهیلات برای خروج آنان از مناطق حساس، فراهم آوردن مقدمات انتقال ایرانیان به کشورمان از جمله اولین پرواز خصوصی تهران . ورشو امشب مشکلات دانشجویان ایرانی از جمله موضوع دانشجویان، ادامه تحصیل دانشجویان در رشته های مختلف از جمله پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های ایران و وضعیت دیپلمات ها و خانواده های آنها را ارائه کرد.

  رفع ایرادات مدارک آزمون دستیاری از فردا / زمان تحویل کارت امکان پذیر شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278060

دیدگاهتان را بنویسید