دستور رئیس جمهور به مخبر برای رسیدگی به تخلفات احتمالی در واردات مواد اولیه دام

1083470 فقط خبر

در پی انتشار اخباری مبنی بر تخلف احتمالی در واردات مواد اولیه دامی، رئیس جمهور به معاون اول وزیر و وزیر اطلاعات دستور داد تا سریعا موضوع را بررسی و نتیجه را گزارش کنند.

بر این اساس، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی امروز در ادامه سلسله نشست های تخصصی قوه قضائیه در خصوص رفع و اصلاح مبانی فساد اداری، با اشاره به گزارش رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص مسائل مختلف واردات مواد اولیه برای … دام، گفت: سازمان بازرسی گزارش داد که تعداد قابل توجهی از مردم با اشاره به اعلام ورود دام ها به بندر و ثبت نام آنها در سامانه بازار، برای خرید کالا و ترخیص و دریافت آن در مدت زمان مقرر وجه سپرده گذاری کرده اند. یک تا چند هفته، در حالی که عمدتا واردات مواد اولیه این کشور نبود و در نهایت کالایی به دست مردم نرسید.

قاضی با اشاره به پرداخت وجه توسط مردم و مشتریان برای خرید 500 هزار تن دام وارداتی تا زمان ورود محموله به کشور، گفت: یکی از تخلفات آشکار در واردات این محموله این است که قبل از واردات کالا. این بندر با شماره ویلا ارائه می شود و در نتیجه ویلا در سامانه بازار ثبت و در معرض دید مشتریان قرار می گیرد و مردم پس از مشاهده ویلا در سامانه ویلا را خریداری می کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی رئیس قوه قضائیه با اشاره به مکاتبات برخی از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با بانک مرکزی در جریان پرونده های مربوط به واردات این محموله، گفت: یک نفر خصوصی را ذکر کنید. شرکت در حالی که عموما هیچ کالایی وارد کشور نشده است.

  راه اندازی مرکز مشاوره امین در دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان

رئیس قوه قضاییه به عنوان یکی دیگر از تخلفات انجام شده در جریان واردات اخیر مواد دامی به واگذاری 49 درصد از سهام این شرکت خصوصی به سازمان تعاون روستایی اشاره کرد.

رئیس قوه قضائیه از سازمان بازرسی خواست تا بر موضوع تخلفات در واردات مواد اولیه دامی نظارت عاجل و جدی داشته باشد و در این زمینه تصریح کرد: نهادی که مسئول واردات کالا در کشور به صورت رسمی مرتکب تخلفات متعددی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید