دستورالعمل ملی درمان وبا اعلام شد

1086100 فقط خبر

به گزارش گروه عمومی خبرگزاری آنا، کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر سازمان بهزیستی کشور دستورالعمل ملی مراقبت و درمان بیماران مشکوک به وبا را به مدیران کل استان ها ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: با توجه به گزارش مرکز کنترل بیماری‌های واگیر به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ابتلای قطعی چند نفر در کشور به وبا و تهدید احتمالی سلامت جامعه، دستورالعمل ملی مراقبت و درمان بیماران مشکوک به وبا. وبا) جهت استفاده همکاران محترم و اطلاع مراکز تابعه به اطلاع شما عزیزان ارسال می گردد.

در این بخشنامه تاکید شده است: با توجه به اینکه وبا یک عفونت حاد اسهالی است که در اثر خوردن آب یا غذای آلوده و دست های آلوده به باکتری “ویبریوکلرا” ایجاد می شود و به ویژه در مراکز جمع آوری به شدت مسری است. لازم است با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی درمانی در خصوص شدت هشدارهای مراقبتی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جامعه هدف اقدام مناسبی صورت گیرد.

در این بخشنامه آمده است: اگرچه اکثر افراد مبتلا علائم بالینی ندارند یا علائم خفیفی دارند که با موفقیت درمان می شوند، اما در برخی موارد پس از شروع علائم اسهال آبکی حاد، این بیماری با مرگ و میر و ناتوانی بالایی همراه بوده و می تواند منجر به مرگ در عرض چند ساعت این وضعیت در حالی است که با درمان مناسب و مناسب میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری حتی به کمتر از 1 درصد کاهش می یابد.

انتهای پیام/4129/

  مبلغ تسهیلات تولد قرض الحسنه - اندیشه معاصر اعلام شد.

دیدگاهتان را بنویسید