دستورالعمل مدیریت بهداشت محیط اربعین 1401 ابلاغ شد

990064 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، کمال حیدری در دستورالعمل مدیریت بهداشت محیط اربعین 1401 با یادآوری مراسم باشکوه اربعین تاکید کرد: با توجه به مشارکت کشورها در همه گیری کووید 19، گرمای هوا و خطر وجود دارد. از شیوع بیماری‌های عفونی از جمله محراب، اجرای چک‌های بهداشتی از حساسیت بیشتری برخوردار است.

در این دستورالعمل اجرای برنامه‌ها و خدمات پشتیبانی از جمله برنامه‌ریزی و آماده‌سازی تجهیزات و خودروهای مورد نیاز برای بازرسی برای کلیه تیم‌های عملیاتی، تعیین مکان مناسب برای استقرار تیم‌های عملیاتی، آماده‌سازی آزمایشگاه‌های آب و فاضلاب و مواد غذایی در شهرهای مجاور تا مرز پایانه ها، تهیه مواد ضدعفونی کننده محیط لازم، اقدامات لازم برای صدور کارت سلامت برای متصدیان و کارگران شاغل در مراکز، اماکن و متصدیان موکب های تحت پوشش مشمول اخذ کارت سلامت برجسته می شود.

اجرای برنامه های کنترل، نظارت و بازرسی از قبیل بازرسی بهداشتی منابع و مخازن آب، بازرسی بهداشتی مدیریت پسماند از موکب ها و ایستگاه های صلواتی و اماکن اسکان زائران با اولویت بهداشت فردی شامل واکسیناسیون، استفاده از ماسک و رعایت مقررات. با فاصله، از جمله مواردی که در این دستورالعمل مشخص شده است.

در این دستورالعمل، بازرسی بهداشتی از کلیه مراکز و اماکن در مسیر تردد زائران به ویژه زائران خارجی در کشور، بازرسی بهداشتی از اماکن عمومی اعم از پارک ها، سرویس های بهداشتی موجود در جاده، منازل مسکونی و پمپ بنزین ها و همچنین کنترل وضعیت مستمر بازرسی شبکه های توزیع آب آشامیدنی، کنترل و بازرسی مواد غذایی به ویژه مواد غذایی عرضه شده در ورودی و خروجی شهرها (غرفه ها و اغذیه فروشان) در مسیر تردد زائران، کنترل بهداشتی و بازرسی خودروهای حمل و نقل عمومی حامل زائران، کنترل و بازرسی بهداشتی در پایانه های مرزی (ویژه دانشگاه های مرزی).

  شناسه با لنز سبز - اندیشه معاصر

بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت، دستورالعمل مدیریت مهندسی بهداشت محیط مراسم اربعین 1401 در اینجا قابل مشاهده است.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید