دستورالعمل صادرات دام هفته آینده اعلام می شود

1044295 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر هیات دولت به استان همدان در شهرستان نهاوند گفت: در سی امین سفر هیات دولت به استان همدان خدمت به مردم خوب شهرستان نهاوند هستیم و تلاش ما این است مصوباتی که در این سفر مطرح شد و امشب در جلسه شورای اداری با حضور رئیس جمهور به تصویب می رسد، می توانیم اتفاق خوبی را رقم بزنیم. در زمینه کشاورزی در شهرستان نهاوند.

وی با بیان اینکه شهرستان نهاوند از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کشاورزی برخوردار است، افزود: یک سوم اشتغال مردم استان همدان یعنی حدود 29 درصد اشتغال به بخش کشاورزی تعلق دارد و در این راستا مدیران این منطقه و نماینده مردم در مجلس به صورت فعال و بسیار خوب پیگیری می کنند و در کشاورزی مشکل دارند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افتتاح طرح توسعه ۷۵ هزار تنی خوراک دام در نهاوند گفت: افتتاح این طرح می تواند اتفاق خوبی برای حمایت از صنعت دامپروری این شهرستان باشد.

وی حمایت دولت از محصولات کشاورزی و دامی این منطقه را برشمرد و افزود: در بحث کشاورزی نیز خرید گندم با تلاش کشاورزان ایرانی ادامه دارد و پیش بینی ما رسیدن به مرز 7 میلیون تن است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حوزه دام، دستورالعمل صادرات دام با توجه به پیگیری های دامداران و مصوبات انجام شده برای حمایت از تولید دامداران از هفته آینده ابلاغ می شود.

وی افزود: با مذاکرات انجام شده صادرات گوشت طیور به عراق از هفته گذشته به صورت رسمی از سر گرفته شد تا بتوانیم به آن منطقه نیز صادرات داشته باشیم.

  پیروزی و صعود چلسی با سلاح های اسپانیایی - اندیشه معاصر

ساداتی نژاد تصریح کرد: به زودی اقداماتی را در زمینه حمایت از تولید مرغداری ها، مرغ گوشتی و جوجه یکروزه اعلام خواهیم کرد تا بتوانیم از این بخش نیز حمایت کنیم تا تولید در صنعت دام و طیور با قوت ادامه یابد. .

به گفته وی، فعالان دامپروری و طیور کشور پس از پرداخت یارانه تاکنون زحمات زیادی در زمینه تامین مواد غذایی انجام داده اند و از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

وی ادامه داد: تا امروز شرایط بسیار سختی وجود داشته است و امیدوارم با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان بتوانیم در جهت کاهش مشکلات این قشر قدم برداریم.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت مطالبات گندم کاران نیز گفت: تاکنون حدود 49 هزار میلیارد تومان پرداخت شده و این امر هر روز ادامه دارد. تمام تلاش ما با کمک بانک ها این است که بتوانیم مطالبات کشاورزان عزیز را سریعتر پرداخت کنیم.

وی افزود: با صحبت های انجام شده با بانک ها تا هفته آینده گشایش بهتری خواهیم داشت و امیدوارم بتوانیم رضایت کشاورزان عزیز را جلب کنیم.

ساداتی نژاد تصریح کرد: در زمینه خوراک دام، سیاست وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از خوراک دام آماده است زیرا بهره وری بالاتری دارد و در عمل با توسعه کارخانه های تولید خوراک دام، البته از نظر کیفیت خوراک دام، که مورد توجه دامداران است، می‌توانیم مواد اولیه دام را تا حدود 15 درصد در کشور وارد کنیم که بسیار مهم است.

وی افزود: تاکنون حدود 9 میلیون تن ذرت و 4.6 میلیون تن سویا در بخش های مختلف وارد کشور شده است که امیدوارم با کمک به بنگاه های دامی بتوانیم این میزان واردات را کاهش دهیم.

  اقتدار ارتش باعث طرح های شیطانی بسیاری از دشمنان شده است

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید