دستورات رهبری مجمع در کنار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است

هزریان: فرمایشات رهبری در جمع نمایندگان مجلس همراه با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

بر اساس گزارش ها اعتدالعلی هزریان یادداشتی با عنوان «مانیفست انقلابی گری و چند تذکر رهبری برای انقلابی ماندن» در اختیار ایسنا قرار داده است که در ادامه می خوانید:

«آخرین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با آغاز اجلاسیه سوم همراه با تأییدیه های عاشقانه ای همچون انقلابی بودن این مجلس که با شعارهای انقلابی به قدرت رسید.تصویب برخی از اقدامات دو سال گذشته مجلس -که به تعبیر معظم له ارزشمند است- برای همه آحاد جامعه، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان کشور نکات مهمی داشت.

توجه به اهمیت نگاه ملی در مجلس به جای جایگاهی که در اصل 84 قانون اساسی تعیین شده است و پاسخگویی هر نماینده در برابر همه ملت همراه با تبیین اوضاع جهانی و وقوع چندین حادثه نادر به طور همزمان. مانند رقابت های خصمانه، مناطق حساس جهان، بیماری های همه گیر یا تهدیدات غذایی در سراسر جهان که مدیریت امور داخلی را نه تنها برای ما بلکه برای همه کشورها دشوارتر و پیچیده تر می کند، در حالی که جمهوری اسلامی ایران به دلیل معرفی بحث های مردم سالاری دینی به عنوان واژه جدیدی که توانست توده های منظم نظام سلطه را بر اساس سلطه و سلطه در هم بشکند، دشمنی و خصومت نیروهای تراز اول جهانی را با این پدیده برانگیخت. توجهی که باعث سطح بندی کلان بیشتر هم در سطح مدیران و هم در سطح عموم مردم خواهد شد.

همچنین تحلیل بنیادی و تاریخی رهبر فرزانه انقلاب برای تغییر معادله ای حیاتی در فتح خرمشهر با عواملی چون مجاهدت، فداکاری، عزم، ابتکار و نگاه بلندمدت به آرمان ها تحت اخلاص و توکل بر خدا توسط. رزمندگان اسلام برای نجات ملت ایران رهبری کرده و باید در سالهای آینده و در حوادث و اتفاقات مختلف این دنیا از سوی مسئولان به ویژه قشر جوان و همچنین تعریف دقیق ویژگی های انقلابی به عنوان یک قاعده مورد توجه قرار گیرد. مانیفست انقلابی برای درمان درد و تغییر معادله به نفع مردم.

  باخت جبران ناپذیر رونالدو در یونایتد یک فکر مدرن است

البته نگاه کلان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب نباید مانع از بیان برخی سخنان ظریف و محترمانه ایشان به مجلس یازدهم شود. به همین دلیل معتقدم نمایندگان مجلس باید در یک سری جلسات داخلی با علم به رد مصوبه ای که در هیئت امنا تصویب کرده اند، تجدید نظر کنند تا مسئولیت آن بر عهده هیئت امنا باشد. اعم از موضوعاتی مانند ایجاد تغییرات ساختاری در نحوه ترخیص و خدمت سربازی و صدور مجوز خرید خدمت سربازی بدون هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح و یا طرح کلی و مبهم شفافیت قوای سه گانه با یک راهبرد «همه یا هیچ» عنوان یک درخواست عمومی در کمتر از یک هفته به مجلس آمد و با اصول مختلف قانون اساسی مواجه است، آیا نمونه هایی از این هشدار وجود ندارد؟ از سوی دیگر آیا تصویب هرگونه اضافه پرداختی برای اقشار مختلف جامعه در حالی است که دولت در شرایط جنگ اقتصادی و سخت جهانی قادر به انجام این اضافه پرداخت ها نیست یا ایجاد تکالیف مختلف بانکی و تورمی همراه با غیرعملی بودن. تکلیف قیمت ها باید در سال 1401 همراه با حذف 4200 تومان بهای تمام شده شهریور 1400 باشد. اگرچه درصد بسیاری از کالاها و خدمات پس از تصویب قانون بودجه (اسفند 1400) نسبت به شهریور ماه افزایش یافته است و دولت افزایش یافته است. اجرای این ماده قانونی در عمل امکان پذیر نیست، دولت با امکانات و شرایطش نمی تواند این قانون را اجرا کند، اما مجلس عملاً آن را تصویب می کند و می گوید: «خب من قبول می کنم، عمل نکند و مردم متهم کنند؟ “

  آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار 1400/12/25 + جدول - اندیشه معاصر

ما هم باید کمی بدون تعارف نگاه کنیم و ببینیم که رهبر معظم انقلاب فرمودند نماینده انقلابی است که انتخاب نمی شود و اگر مجلس قانونی را تصویب کند و چون در سایت ها و فضای مجازی و امثال اینها علیه مجلس در مقابل این آنها استدلال کردند که قانون نباید نمایندگان مجلس را به زانو درآورد. در دو سال گذشته غیر از مصوبه مجلس در مورد اجرای اصل 85 قانون اساسی و تشکیل کمیسیون مشترک ساماندهی فضای مجازی، غیر از محتوای آن چه مصادیقی وجود داشته است که نیاز به بازنگری، اصلاح یا اصلاح دارد. تکمیل شده؟ که رهبر معظم انقلاب در بیانات 23 تیرماه 1395 در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس یازدهم و همچنین در این دیدار اخیر، پرداختن به موضوعات کلیدی و اولویت دار را مورد توجه قرار دادند و موضوع مدیریت فضای مجازی را یکی از این موارد خواندند. سوال مهمی بود و گفت که این مشکل بلندمدت نیست بلکه یک مشکل کوتاه مدت و میان مدت است و یکی از مشکلات فوری ماست که باید به آن رسیدگی شود. چقدر تا الان رعایت شده؟ و سخنان مهم و انقلابی ای که می تواند با اصلاح رویه ها به مجلس کمک کند تا مابقی انقلابی بماند. این واژه ها اگرچه جامع هستند، اما به اختصار ویژگی های انقلابی مانند سادگی، قابل اعتماد بودن، مسئولیت پذیری و عدم انتقال بار مسئولیت به دوش دیگران، محبوبیت در پرهیز از رشوه، دوری جدی از فساد و تبعیض، همکاری صمیمانه با کشورهای دیگر را بیان می کنند. پایبندی به قانون اساسی و توجه جدی به سیاست های مشترک کشور چشم انداز آینده همه نیروهای انقلاب را می گشاید که به مجلس و حال محدود نمی شود و در سال های آینده قابل بازخوانی است.

  واکنش گوهر عشقی به گزارش صدا و سیما تفکری مدرن است

البته لازم به ذکر است که در مواجهه با بیانیه ای مختصر اما جامع در خصوص مشخصه مانیفست، برای بقا و عدم ابتلا به آفت تک مصرف، اصولی که در این مانیفست آمده است باید توسط نیروهای دائمی انقلاب بازگشایی شود. در همین اختصار و اختصار نمانید و مصادیق آن در هر دوره با این فرمایشات ارزیابی شود. نادیده گرفتن روح این سخنان در واقع به پایان آن می انجامد و مانیفست پیشنهادی را از دسترس توجه همیشگی و خواندن مکرر امروز و فردا خارج می کند. موضوع دیگری که در مورد مانیفست پیشنهادی باید به آن پرداخته شود، رویکرد اجتماعی است تا مخاطبان آن محدود به نمایندگان مجلس یازدهم نباشد و همانطور که رهبری به جوانان توصیه می کنند از قانون فتح خرمشهر برای رویدادهای آینده استفاده کنند، با اجتماعی کردن این موارد. گفتار ظرفیت مترقی برای تحقق آرمان های انقلاب را فراهم می کند که با کمک جوانان معتقد به مبانی انقلاب اسلامی میسر می شود.

فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مجلس نمایندگان را می توان در کنار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که مخاطب اصلی آن جوانان بودند و مبانی انقلابی گری و انقلابی ماندن برای رسیدن به اهداف تعیین شده تفسیر کرد. در این بیانیه خوانده شده و دوباره تفسیر شده است. مجلس یازدهم که یکی از اولین ثمرات نگاه مطمئن رهبری در گام دوم بیانیه جوانان است، باید با ایثار مطالبات حقیرانه و شناخت راه درست و تلاش برای انقلابی ماندن، زمینه تحقق این سخنان و الگوسازی اجتماعی را فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید