در مالیات، اساس اعتماد به اصناف است

1083370 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار جمعی از نخبگان استان خراسان شمالی به مناسبت بیست و سومین روز از ماه ذی‌القعده، این روز را روز عبادت حضرت رضا (ع) دانست. ، خاطرنشان کرد: استان خراسان شمالی با مهربانی و شور و اشتیاق از نمازگزاران امام رضا (ع) پذیرایی کرد و این مایه خوشحالی مردم این استان است.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت بهره گیری از دیدگاه نخبگان در اداره کشور، خطاب به آنان گفت: شما نخبگان نباید به چنین جلساتی با دولت بسنده کنید و سعی کنید پیشنهادات خود را به دولت برسانید.

رئیس جمهور از استاندار خراسان شمالی خواست تا جلسات مستمری با نخبگان استان داشته باشد و خاطرنشان کرد: با بهره گیری از دیدگاه ها و ایده های ارائه شده در این گونه جلسات می توان اقدامات خوبی برای رفع مشکلات استان انجام داد. شک ندارم شما نخبگان خوش فکر کشور هستید و نظر شما را باید طعمه دید. هرجا که مردم در میدان بودند، کشور بسیار موفق بود.

رئیسی افزود: استان های خراسان شمالی و جنوبی همزمان استان شدند اما با وجود کارهای خوبی که انجام شده، استان خراسان شمالی کاستی های زیادی دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه استان خراسان شمالی ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی دارد، گفت: کشت گیاهان دارویی و توسعه آن در این استان می تواند ظرفیت اقتصادی بسیار بزرگی برای کشور باشد. توسعه کشت گیاهان دارویی را نباید تنها به کلمات محدود کرد.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره تلاش دولت برای رسیدگی به مشکلات زنان بدسرپرست و بی سرپرست گفت: مسئله زنان و خانواده بسیار مهم است و تنها یکی از آنها مشکل زنان بدسرپرست است. در این دولت صندوق حمایت از زنان بدسرپرست را راه اندازی کرده ایم و نیاز است که خدمات زنان و خانواده در استان ها فعال شود.

  خبرنگاران نباید در حین انجام وظیفه به اهداف نظامی تبدیل شوند

رئیس جمهور خطاب به استاندار خراسان شمالی افزود: زمینه را برای عرضه محصولات و صنایع دستی زنان در منازل فراهم کنید و بازارچه های دائمی صنایع دستی ایجاد کنید، تسهیلات و این نوع محصولات را در استان خریداری کنید.

رئیس جمهور با تشریح اهمیت نقش مالیات در مدیریت و تقویت اقتصاد کشور و اهمیت مقابله موثر و جدی با فرار مالیاتی، بر لزوم حمایت از واحدهای صنفی در این زمینه تاکید کرد: قبلاً به سازمان امور مالیاتی تاکید کرده ام. اصناف اعتماد اصناف را ایجاد می کنند.

رئیسی افزود: جلوگیری از فرار مالیاتی برای ممیزان مالیاتی مهم است. دلال هایی هستند که پول زیادی به دست می آورند اما مالیات نمی دهند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود، فعالیت گروه های جهادی را مهم و موثر در رفع مشکلات کشور دانست و گفت: در حسینیه جماران هم گفتم که برخی از دختران و پسرانی که در گروه های جهادی فعالیت می کنند ماه عسل خود را برای خدمت رسانی به مناطق می گذرانند. «ارزش جهاد در بین ملت ما هنوز بسیار بالاست و این ارزش اکنون در گروه‌های جهادی دنبال می‌شود. دولت وظیفه دارد از گروه‌های جهادی حمایت کند.

رئیس جمهور توسعه زیرساخت های ریلی را از دیگر نیازهای استان برشمرد و گفت: توسعه حمل و نقل ریلی به ویژه در حوزه مسافر بسیار ضروری است.

رئیسی در خصوص افزایش قیمت کالاهای اساسی و کالاهای اساسی گفت: اصلاح نحوه اعطای یارانه تنها یکی از عواملی بود که باعث گران شدن این نوع کالا و در عین حال افزایش قیمت جهانی شد که یکی از آن ها جنگ بود. در اوکراین. .

  چرا وقتی ما را قلقلک می دهند می خندیم؟ - اندیشه معاصر

رئیسی افزود: برخی از کشورهای اروپایی به دلیل گرانی کالاهای اساسی، روش توزیع کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفته اند و برخی کالاها در کشور خود به این شکل توزیع می شود.

رئیسی با ضروری دانستن کنترل قیمت ها و کاهش تورم گفت: زمانی که دولت را تحویل گرفتیم تقریبا کل مبلغ 8 میلیارد و 4200 تنی که در سال 1400 برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یافته بود توسط دولت قبل هزینه شد. در 5 ماه اول سال «ما پول نداشتیم اما 7 ماه کشور را اداره کردیم.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به لزوم اصلاح الگوی کشت این مهم را تنها با کمک کشاورزان انجام داد و تاکید کرد: باید کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را در بازار داخلی تولید و تولید کنیم. برای دستیابی به این هدف باید کشاورزی باشد. بسیاری از روستاها همه امکانات رفاهی برای زندگی را دارند اما چون اقتصاد روستایی برای روستاییان مقرون به صرفه نیست این اقوام روستاها را ترک می کنند.

رئیسی گفت: باید اقتصاد روستایی را برای دهقانان سودآور کنیم و یکی از برنامه های دولت مردمی فعال سازی اقتصاد روستایی است.

رئیس جمهور تاکید کرد: از مدیران می خواهم افراد بی انگیزه و فاقد روحیه تحول آفرین را در پست های مهم قرار ندهند و راه را برای افراد متخصص، متعهد و متحول باز کنند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید