در حمله مسلحانه به یک باشگاه همجنس گرایان در نروژ، 22 نفر کشته و زخمی شدند.

1083590 فقط خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از بی بی سی، پلیس نروژ می گوید تیراندازی در یک کلوپ شبانه همجنس گرایان و مکان های اطراف در اسلو، پایتخت، یک حمله تروریستی محسوب می شود.

یک مرد مسلح در ساعات اولیه بامداد به تیراندازی پرداخت و دو نفر را کشت و 21 نفر را زخمی کرد که حال ده نفر از آنها وخیم است.

گفته می شود مهاجم 42 ساله که شهروند نروژی ایرانی الاصل است دستگیر شده است. پلیس می گوید که او سابقه کیفری دارد و برای سرویس های امنیتی شناخته شده بود.

این حمله در آستانه رژه سالانه غرور در اسلو رخ داد که قرار بود امروز برگزار شود، اما رژه و همه رویدادهای مرتبط لغو شد. نخست وزیر نروژ این حمله را وحشیانه و عمیقاً تکان دهنده توصیف کرد. وزیر دادگستری نروژ گفت این حادثه کشور را تکان داد.

پلیس این مرد 42 ساله را به قتل و تروریسم متهم کرده است.

حدود ساعت 01:00 به وقت محلی (23:00 GMT)، به سه مکان، از جمله یک باشگاه همجنس‌بازان، تیراندازی شد. متهم دستگیر و دو قبضه سلاح کشف و ضبط شد.

تیراندازی در یک میخانه لندن، یک بار محبوب برای اقلیت‌های جنسی، و همچنین در نزدیکی کلوپ جاز نیلسن و یک کافه فست فود رخ داد.

اولاو رونبرگ، روزنامه نگار شبکه تلویزیونی عمومی NRK گفت: “مردی را دیدم که با کیف وارد شد، اسلحه را برداشت و شروع به تیراندازی کرد.”

شاهد دیگری گفت: بیرون از بار بودم که این اتفاق افتاد، متوجه شدم گلوله ای شلیک شده و تکه های شیشه به من اصابت کرده است، تیراندازی بیشتر شد به همین دلیل به داخل بار دویدم و سعی کردم دیگران را هل بدهم. “بذار برم.”

  موظفیم با ساخت یک اثر هنری نام خرمشهر را زنده نگه داریم/ تبدیل سینما نخل خرمشهر به پردیس هفت سالن

او ادامه داد: در ابتدا خیلی ها متوجه نشدند چه اتفاقی افتاده است، اما بعد مردم وحشت کردند.

یک زن به روزنامه Verdens Gang گفت که تیرانداز با دقت اهداف خود را نشانه گرفته است. او گفت: “وقتی متوجه شدم جدی است، فرار کردم. مردی روی زمین غرق در خون بود و نمی توانست حرکت کند.”

مرد دیگری به روزنامه گفت که افراد زیادی را روی زمین با سرهای مجروح دیده است.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید