در استان کردستان 13 بیمار مشکوک به وبا شناسایی شدند

در استان کردستان 13 بیمار مشکوک به وبا شناسایی شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 13 بیمار مشکوک به وبا در کردستان خبر داد و گفت: همه این افراد دارای سابقه سفر و سفر به اقلیم کردستان عراق هستند.

بر اساس گزارش ها اعتدالفرزام بیدارپور از شناسایی 13 بیمار مشکوک به وبا در کردستان خبر داد و گفت: تاکنون یک بیمار در سنندج، یک بیمار در سقز، یک بیمار در کامیاران، یک بیمار در بانه و 9 بیمار در مریوان شناسایی و مورد آزمایش قرار گرفته اند.

وی افزود: نمونه هایی از این افراد مشکوک برای تایید نهایی به آزمایشگاه مرجع کشور ارسال شده که پس از اعلام نتیجه نهایی اعلام می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه همه این افراد به اقلیم کردستان عراق سفر و سفر کرده اند و این بیماری اکنون در آنجا شیوع پیدا کرده است، گفت: اطرافیان و کسانی که با آنها در ارتباط بوده اند موارد مشکوک هستند. مشاهده شده اند.

وی ضمن تاکید بر رعایت توصیه های مهم بهداشتی از جمله شستن مرتب دست ها، ضدعفونی سبزیجات و میوه جات بر اساس دستورالعمل های بهداشتی، گفت: در صورت استفاده شهروندان از منابع آبی غیر از سیستم لوله کشی مانند چشمه و چاه حتماً آن را در اطراف بجوشانند. سه دقیقه برای اقدام

بیدارپور یادآور شد: شهروندان در صورت بروز علائم وبا از جمله اسهال آبکی حاد اغلب بدون درد اما اغلب با استفراغ سریعاً به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

  واکنش تهران به تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر در ایران

دیدگاهتان را بنویسید