درمان کک و مک برای از بین بردن کک و مک در دوران بارداری – یک فکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در مورد بهترین راه های حذف لکه دار کردن وی خاطرنشان کرد: از علل ایجاد ملاسما می توان به افزایش سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از قرص های ضد بارداری اشاره کرد. وی افزود: البته ملاسما تنها در زنان باردار یا در اثر مصرف قرص های ضدبارداری ایجاد نمی شود، بلکه در سایر افراد از جمله مردان نیز ممکن است بروز کند، اما به طور کلی این لک ها در زنان بیشتر دیده می شود.

وی گفت: اولین توصیه متخصصان پوست برای پیشگیری از ملاسما، پرهیز از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید است. در گذشته فقط در مورد اثرات منفی اشعه ماوراء بنفش بر روی پوست صحبت می کردیم، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که نور مرئی بر ملاسما تأثیر می گذارد، بنابراین طیف وسیعی از نور می تواند این لکه ها را برجسته تر کند. بنابراین اولین قدم این است که از نور دوری کنید و در طول روز راه بروید، از کلاه و عینک آفتابی و ضد آفتاب استفاده کنید.

وی ادامه داد: اما باید بدانید که حتی ضد آفتاب نیز نمی تواند به اندازه کافی جلوی اشعه خورشید را بگیرد، همچنین قرار گرفتن شدید در معرض نور خورشید می تواند باعث کمبود ویتامین D در بدن شود، بنابراین افراد باید از مکمل ها و ترکیبات ویتامین D استفاده کنند.

دکتر گلشنی گفت: برای درمان لک های ملاسما در بیماران، علاوه بر تجویز کرم های سفید کننده، کرم های حاوی هیدروکینون، کرم های حاوی آزلائیک اسید یا ترکیبی از اسیدهای میوه، می توان ملاسما را با کمک دستگاه ها درمان کرد. دستگاهی که بیشترین تاثیر را در درمان ملاسما دارد و بررسی ها نشان می دهد که واقعا در درمان ملاسما موثر هستند لیزر فرکسل با طول موج 1550 نانومتر است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای دو تا سه عدد است. جلسات درمان با این دستگاه انجام خواهد شد.”

  جریمه های سنگین در انتظار مصرف کنندگان با مصرف بالا - تفکر مدرن

این متخصص پوست و مو گفت: لیزرهای دیگری که ممکن است در درمان ملاسما تاثیر کمتری داشته باشند، لیزر Q-switch و دستگاهی به نام IPL است که لیزر نیست و در واقع نور متمرکز است، اما بهترین درمان ملاسما لیزر فرکسل است. . »

وی افزود: از دیگر درمان های ملاسما می توان به مزوتراپی اشاره کرد که تزریق مواد روشن کننده پوست است، اما بهترین نتیجه از نظر تجربه و کاربرد، ترکیبی از همه این درمان هاست، یعنی. اجتناب از نور ماوراء بنفش و نور مرئی، استفاده از ضد آفتاب هنگام بیرون رفتن، استفاده از لیزر فرکسل همراه با داروها و ترکیبات هیدروکینون یا غیر هیدروکینون و همچنین لایه بردارهایی مانند ترتینوئین یا اسیدهای میوه.

به خاطر داشته باشید که فردی که از ملاسما یا لکه های بارداری رنج می برد، معمولا 100 درصد درمان نمی شود و درجاتی بین 50 تا 90 درصد با این درمان ها کاهش می یابد و اگر فرد درمان را قطع کرده و از کرم ضد آفتاب استفاده کند. این لکه ها برمی گردند.»

وی در خصوص علت تفاوت هزینه لیزر ملاسما در مطب های مختلف گفت: تنها یک یا دو دستگاه از این لیزر در کشور لیزر فلکسل وجود دارد. دستگاه های دیگر لیزر فرکشنال هستند. که در بسیاری از دفاتر قابل ارائه می باشد. این لیزر فراکسل مورد تایید FDA برای کاهش ملاسما و تغییر رنگ پوست است و تعداد مراکز محدود به یک یا دو دستگاه است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263697

  زمان اعلام شده برای پرداخت یارانه آیا در این ماه باید منتظر یارانه نقدی یا کارت اعتباری باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید