درمان نهایی سرطان با این واکسن تاج – تفکر مدرن

AstraZeneca Quaid-19 یکی از پرمصرف‌ترین واکسن‌ها در جهان برای مبارزه با این بیماری است و سازندگان آن می‌گویند احتمالاً در برابر گونه‌های جدید ویروس Quaid-19 مؤثر است.

تحقیقات جدید نشان می دهد که از فناوری به کار رفته در این واکسن می توان برای درمان سرطان استفاده کرد.

محققان موسسه آکسفورد جنر و موسسه تحقیقاتی لودویگ از فناوری استفاده شده در واکسن کووید-19 برای معرفی درمانی برای سرطان استفاده کردند که نتایج امیدوارکننده‌ای را در آزمایش‌های حیوانی نشان داد. درمان جدید شامل دوز دوز واکسن سرطان است.

به گفته محققان، پس از انجام مطالعات بر روی موش ها که نشان دهنده کاهش اندازه تومور و بهبود بقای افراد بود، این واکسن امسال با حضور انسان آماده ورود به فاز آزمایشی است. مطالعه اولیه بر روی 80 شرکت کننده مبتلا به سرطان ریه سلول غیر کوچک متمرکز خواهد شد.

به گفته آدریان هیل، مدیر موسسه جنر، بستر جدید واکسن پتانسیل ایجاد انقلابی در درمان سرطان را دارد.

با توجه به تلاش‌های متخصصان پزشکی برای تولید واکسن‌هایی برای مبارزه با کروناویروس جدید، ما شاهد توسعه تکنیک‌های موثر برای درمان سایر بیماری‌ها بوده‌ایم. فناوری هایی مانند پیام رسان ها معرفی شده اند و حتی نشان داده اند که می توانند در مبارزه با سایر بیماری ها از جمله سرطان مورد استفاده قرار گیرند.

همه این پیشرفت ها شامل استفاده از سیستم ایمنی برای مبارزه با تومورها (ایمونوتراپی) است که یک درمان امیدوارکننده برای بسیاری از سرطان ها است.

درمان جدید آکسفورد از ناقل واکسن کووید-۱۹ برای انتقال کد ژنتیکی استفاده می‌کند که بدن را تشویق می‌کند تا دو پروتئین را روی سطح بسیاری از سلول‌های سرطانی هدف قرار دهد. اما این همه ماجرا نیست.

  روش جدید کلاهبرداری با ترفند "کار در خانه" - تفکر مدرن

نشان داده شده است که فناوری واکسن پاسخ‌های قوی سلول T را ایجاد می‌کند. این سلول‌های T شامل سلول‌های T کشنده هستند که ابتدا می‌توانند سلول‌های سرطانی را شناسایی و سپس از بین ببرند و سلول‌های T کمکی که مبارزه با سرطان را سازماندهی و کنترل می‌کنند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257712

دیدگاهتان را بنویسید