درد با نزدیک شدن به شب عروسی – یک فکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین،ااولین رابطه جنسی در شب عروسی این همیشه دردناک نیست، اما برای برخی از زنان (یا حتی مردان) این رابطه می تواند در شب عروسی ناخوشایند و دردناک باشد. معمولاً اولین رابطه جنسی در شب عروسی درد طبیعی دارد که در برخی موارد به دلیل مشکلات پزشکی مانند مشکلات دستگاه ادراری یا کیست تخمدان می تواند شدید باشد. چنین دردهایی در اولین رابطه جنسی در شب عروسی می تواند منشا احساساتی مانند احساس گناه، استرس، اضطراب و … باشد.

علل درد واژن در اولین رابطه جنسی در شب عروسی

وقتی زن برای اولین بار با همسرش رابطه جنسی برقرار می کند، به دلیل از دست دادن پرده پرده بکارت در شب عروسی، به خصوص اگر به دلیل استرس یا عدم آمادگی باشد، به احتمال زیاد دچار درد متوسط ​​یا شدید می شود. کانال واژن او مخاط کافی ندارد و خشک می ماند.

** البته قبل از ادامه این مقاله ذکر این نکته ضروری است که:

حجاب بکارت این ماهیچه ای است که در ابتدای واژن قرار دارد و عمدتاً در اولین یا دومین رابطه جنسی از بین می رود. در برخی از زنان پرده بکارت گرد شکل است و ممکن است در اثر خونریزی یا خونریزی اصلاً آسیب نبیند. در خانم هایی که دارای این نوع پرده بکارت هستند، گاهی مشاهده می شود که به دلیل داشتن بافت ماهیچه ای ضخیم، درد رابطه جنسی همیشه مدت ها پس از اولین رابطه جنسی مشاهده می شود.

یکی از شایع ترین علل درد واژن، خشکی واژن است. معمولا در آستانه رابطه جنسی و تحریک یک زنمجرای واژن برای تسهیل رابطه جنسی ترشحات مخاطی ایجاد می کند اما به دلیل استرس و شرایط عصبی ممکن است ترشح این ترشحات مختل شود.

  استخدام کارشناس ایمنی و کارشناس ارشد پردازش در شرکت معدن کیمیاگهران - اندیشه معاصر

علل درد شکم در هنگام نزدیکی در شب عروسی

اگر برخی از زنان در حین رابطه جنسی دچار درد عمیق شکم می شوند، ممکن است به دلایل پزشکی مانند مشکلات رحمی و غیره باشد. به گفته متخصصان زنان و زایمان، این دردها می تواند ناشی از کیست تخمدان، مشکلات مجاری ادراری، بیماری های عفونی لگن، اندومتریوز و … باشد.

علل درد آلت تناسلی

اگرچه این مشکل چندان رایج نیست، اما مردانی هستند که در اولین رابطه جنسی در شب عروسی خود درد شدیدی را تجربه می کنند. یکی از علل شایع این مشکل بیماری های دستگاه تناسلی مردان یا آسیب ها و اختلالات بافتی است که رخ می دهد آلت تناسلی پوشش می دهد. همچنین در مردانی که ختنه نمی شوند (البته در بین ما مسلمانان تقریباً وجود ندارد) اگر پوست ختنه خیلی سفت و سفت باشد باعث ایجاد مشکل در حین رابطه می شود. سایر علل درد در مردان در حین رابطه جنسی ممکن است به دلیل آسیب به آلت تناسلی، درماتیت یا پسوریازیس باشد.

به گفته متخصصان زنان و زایمان، درد شکمی مقاربتی می تواند ناشی از کیست تخمدان، مشکلات دستگاه ادراری، عفونت لگن، اندومتریوز و غیره باشد.

علل درد عاطفی در اولین رابطه جنسی در شب عروسی

درد شدید در اولین رابطه جنسی می تواند ناشی از دلایل عاطفی مانند ترس و احساس گناه باشد که مانع از حفظ آرامش در طول رابطه جنسی می شود. اگر اضطراب در زنان به دلیل این احساسات غیر قابل کنترل شود، دچار خشکی واژن می شود و رابطه جنسی مطلوب را برقرار نمی کند.

  ایران در مذاکرات وین پیروز شد

درمان دردهای مقاربتی

زنان وقتی رابطه ی جنسی اگر از درد و مشکل رنج می برید، استفاده از مواد و محلول های روان کننده مجرای واژن (که البته با تجویز پزشک متخصص است) ضروری است. همچنین خانم هایی که دچار درد شدید شکم یا لگن می شوند باید توسط متخصص زنان بررسی و معاینه شوند و در نهایت خانم ها و آقایانی که به دلایل عاطفی دچار دردهای جنسی می شوند باید توسط مشاور مشورت کنند.به متخصص یا درمانگر جنسی مراجعه کنید.

مردانی که در حین رابطه جنسی درد دارند نیز باید به متخصصی مانند اورولوژیست مراجعه کنند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276550

دیدگاهتان را بنویسید